Mech Baszta

1 minuta czytania

mass effect 3, mass effect 3 mech baszta, omega

Mech Baszta to koślawe, polskie tłumaczenie nazwy jednostki Cerberusa, która pojawia się wyłącznie podczas odwiedzin Omegi w ramach DLC o tej samej nazwie. Ten nieorganiczny typ przeciwnika to efekt udoskonalenia przejętych od najemników z Zaćmienia maszyn LOKI. Cel był prosty – stworzyć jednostki zdolne kontrolować ludność cywilną Omegi.

Człowiek Iluzja wyposażył nowe oddziały w zdolność przenikania przez bariery wewnątrz stacji, zaś własne tarcze, powstałe na bazie pierwiastka zero, pozwalają im operować w trudno dostępnych rejonach, wliczając w to strefy napromieniowane. Każda z tych jednostek posiada emiter infradźwięków, które zmuszają cele do walki lub natychmiastowej ucieczki. Narzędzie to przydaje się przede wszystkim do rozpędzania wszelkich zgromadzeń, zaś w skrajnej sytuacji jednostka ta sprawnie posługuje się strzelbą M-23 Katana. Ze względu na swój średni pancerz, nie są to oddziały szturmowe, stąd Mech Baszta potrafi postawić bardzo mocną zasłonę odporną zarówno na moce biotyczne i hakerskie, jak też chroniące przed bronią palną. W ten sposób zyskują cenny czas niezbędny do przybycia posiłków.

Mogą także zastosować taktykę polegającą na zniszczeniu pochłaniaczy ciepła własnej broni i pokrycia powstałymi w ten sposób rozżarzonymi resztkami wroga, co skutecznie przepala pancerz przeciwnika. Przyciśnięte do ściany bez możliwości wycofania się, uruchamiają tryb zabójcy, w którym poruszają się nadnaturalnie szybko i atakują własnym omni-ostrzem.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...