Fabuła

1 minuta czytania

Dawno, dawno temu, dokładnie nie wiadomo kiedy, Seth, zły Bóg Świata Umarłych przegrał pojedynek z resztą panteonu egipskiego na czele z bratem Setha – Ozyrysem – bogiem śmierci i życia odrodzonego. Został zamknięty w grobowcu i miał tam zostać na wieczność. Niestety, tak się nie stało, gdyż został uwolniony, a to dla reszty świata – całego świata – oznaczało wielkie kłopoty. I to dosłownie dla całego świata, ponieważ udało mu się odnaleźć sposób na przekraczanie granic. Niestety nie granic państw, lecz granic ludzkich wierzeń i mitologii. Był to precedens, albowiem od zarania dziejów bogowie mieszkali w swoich własnych krainach bez kontaktu z innymi, równoległymi światami.

Wiadomo, że każda mitologia miała swoje problemy, w każdej istniały wojny pomiędzy bogami. W każdej także istniał ten "zły" – sojusznik i odpowiednik Setha, no i teraz... pojawił się on sam ze swoją armią i szczerym zamiarem podboju wszystkich krain.

Gracz rozpocząć może rozgrywkę w jednej z czterech krain: starożytny Egipt, starożytna Grecja, daleka północ lub kraina Azteków. W każdej z tych krain lokalny sprzymierzeniec Setha stara się jak najszybciej zabić bohatera. Naturalną koleją rzeczy jest unicestwienie pomocnika Setha. Dopiero po jego zniszczeniu możliwe jest śledzenie Setha w innej krainie. Gdy bohaterowi uda się zniszczyć wszystkich pomagierów Setha, musi wystąpić przeciw niemu samemu, aby nie dopuścić do takich sytuacji w przyszłości i wyeliminować chaos świata.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...