Świat przedstawiony

2 minuty czytania

Północ

Świat Nordów odwiedzimy w czasie Wielkiej Zamieci. Chodzi o Ragnarok – zmierzch bogów i koniec świata. Cała Skandynawia została nawiedzona przez Fimbulvintr – niezwykle surową zimę, zaś Odyn – najwyższy z bogów, patron wojny, mądrości, poezji oraz magii – zniknął. Seth połączył siły z Hel (władczynią Krainy Zmarłych, córką Lokiego i olbrzymki Angrbody), a ich armie pustoszą tereny Skandynawii. W tym czasie do gry wkracza nasz bohater, lecz zanim zniszczy Hel, musi pokonać Fenrira (brat Hel, syn Lokiego i Angrbody), węża Jormunganda (gigantyczny wąż opasujący Midgard – również brat Hel oraz Fenrira) oraz Fafnira – strasznego, a zarazem bardzo mądrego smoka.

Aztekowie

W tym wypadku Seth nie połączył sił z lokalnym, złym bogiem, lecz z... inkwizytorem Cortesem. Bohater, który zdecydował się wystąpić przeciw nim jest wspierany przez boga Quetzalcoatla – Pierzastego Węża, współtwórcę Świata. Wśród zadań bohatera jest np. obrona Tenochtitlan, stolicy Azteków czy zniszczenie floty hiszpańskich galeonów. Przeciwko siłom dobra wystąpią liczne rzesze kanibali, wielkich pająków, jaguarów oraz wszelkiej maści robactwa typu modliszka. Aztekowie nadzieję pokładają w bogu... Mictlantecuhtli, który jest panem śmierci i władcą zaświatów. Mictlantecuhtli musi zostać przekonany przez bohatera do odprawienia pewnego rytuału, który ma uratować Azteków.

Egipt

Zadaniem bohatera w Egipcie jest wykonanie prośby pięknej Isis (znana także jako Izyda (z greckiego "Isis") – władczyni nieba i ziemi, jedno z wcieleń Wielkiej Macierzy), która sprowadza się do zebrania części ciała Ozyrysa (bóg śmierci i odrodzonego życia oraz Wielki Sędzia zmarłych), które są rozrzucone po całym Egipcie – w różnych świątyniach oraz grobowcach. Gdy już odnajdziecie wszystkie części, będziecie musieli odnaleźć Dolinę Królów, gdzie stoi piramida Anubisa (bóg i sędzia zmarłych), w której wnętrzu ożywić trzeba będzie Ozyrysa.

Grecja

Rozgrywka zaczyna się na Krecie rządzonej przez króla Minosa (syn Zeusa i Europy). Na świecie szaleje wojna między bogami, a ludzie szukają pociechy u wielkich bohaterów greckich, takich jak Achilles czy Ulisses. Nasz bohater z rozkazu Ateny (bogini mądrości) współzawodniczy z tymi herosami, wypełniając szereg misji. Tak więc staniemy się nie tylko świadkami, ale też uczestnikami wydarzeń, które doprowadziły do upadku Troję. Podczas wędrówki natkniemy się na Minotaura (syn żony Minosa – Pasyfae oraz świętego byka zesłanego przez Posejdona), centaury, cyklopy i inne mityczne stworzenia Grecji. Aby zakończyć rozdział grecki, należy zabić sojusznika Setha, którym jest nie kto inny jak Hades, bóg podziemi.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...