Komiksy

Snow Blind – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
snow blind

Non Stop Comics prezentuje różne projekty, częstując czytelników zarówno komiksami lekkimi ("Giant Days"), prześmiewczymi ("Nienawidzę Baśniowa") i wysmakowanymi ("Mort Cinder"). Na brak łakoci nie mogą narzekać także fani kryminałów.

O ile scenarzysta Ollie Masters to postać anonimowa w Polsce, o tyle ilustrator Tyler Jenkins zdążył zaprezentować się rodzimym czytelnikom za sprawą ciepło przyjętego "Grass Kings". Tym razem zobrazował on Alaskę, gdzie zabiera nas jednotomowe "Snow Blind". Głównym bohaterem jest Teddy, nieprzystający do wizerunku typowego nastolatka. Zamiast spędzać czas ze znajomymi i uganiać się za dziewczynami całymi dniami przesiaduje w swoim pokoju lub bibliotece. W życiu na uboczu nie pomagają mu rodzice, którzy coś przed nim ukrywają. Jakiś czas po tym, jak do sieci trafia zdjęcie ojca Teddy'ego, nasz bohater odkrywa, że cała rodzina została objęta programem ochrony świadków. Do miasteczka przyjeżdża mężczyzna pragnący zemsty. Czy wspólne zagrożenie umocni rodzinną więź?

Komiksy
księżycówka #2: pociąg rozpaczy

Pierwszy tom "Księżycówki" zaskoczył mnie udanym połączeniem typowo gangsterskiej historyjki o handlu napojami wyskokowymi na początku dwudziestego wieku i wilkołaczymi motywami. Kontynuacja zatytułowana "Pociąg rozpaczy" nie wywiera już tak dobrego wrażenia.

Osadzenie Lou Pirlo, miastowego pięknisia i bawidamka, w roli gangstera mającego nakłonić żyjącego w odosobnieniu Hirama Holta do produkcji alkoholu na szerszą skalę, nie było może pomysłem godnym Eisnera, ale doczekało się absorbującego rozwinięcia. Zderzenie miastowych gangsterów i hardej rodziny bimbrowników skutkowało ciekawą historią, w której Lou odgrywał pierwsze skrzypce. W drugim wydaniu zbiorczym "Księżycówki" doszło do zmiany akcentów. Lou odchodzi nieco w cień, co samo sobie nie wpłynęłoby może źle na opowieść, gdyby odpowiedzialny za scenariusz Brian Azzarello nie prowadził wątku protagonisty tak przewidywalne. Mężczyzna trafia do więzienia, w którym całymi dniami wypruwa sobie żyły z młotem w ręku i… znając poprzedni tom prawdopodobnie jesteście w stanie odgadnąć, co za moment wydarzy się w życiu Pirlo.

Komiksy

Reborn: Odrodzona – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
reborn: odrodzona

"Reborn: Odrodzona" to kolejny Mark Millar i kolejny komiks spod znaku superhero w ofercie Muchy Comics. Podobnie jak w przypadku "Hucka" i "Starlighta", nie mamy do czynienia z typowym trykociarstwem.

Bonnie Black jest starszą kobietą, spędzającą ostatnie chwile życia w otoczeniu bliskich na oddziale udarowym. Wszyscy żyją w obawie przed niechybnym odejściem pani Black z tego świata. Na skutek wylewu umiera i nieoczekiwanie odradza się w zupełnie innej, baśniowej krainie, gdzie spotyka zmarłego ojca i psa. Gdyby tego było mało, ponownie ma dwadzieścia pięć lat, a jej ojciec jest w sile wieku. Okazuje się też, że temu fantastycznemu światu zagraża Golgota, stojący na czele armii stworów i smoków, pragnących zrównać z ziemią wszelkie przejawy istnienia. A to tylko początek ich planów.

Po raz kolejny Millar serwuje czytelnikom prostą historię, przemycając w niej strach przed starością i samotnością (jak w "Starlight"), ale przede wszystkim czekającą na każdego śmiercią.

Komiksy

Hrabstwo Harrow #06: Inna magia – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
hrabstwo harrow

"Hrabstwo Harrow" nie zaskakuje. Kolejne odcinki cyklu Cullena Bunna zaliczają wzloty i upadki, a "Inna magia" nie jest wyjątkiem od reguły.

Młoda Emma w dalszym ciągu boryka się z wiedźmim przeznaczeniem. Równocześnie zobowiązała się do otoczenia opieką stworzeń żyjących w lasach Harrow. Tymczasem Bernice zaczyna pałać nienawiścią do dawnej przyjaciółki, którą obwinia o śmierć swojej mentorki, co jeszcze bardziej pogłębia rozbrat nastolatek.

"Inna magia" nie wywraca serii do góry nogami. To nadal komiks obarczony przywarami, które nie pozwalają na pełne cieszenie się lekturą i chłonięcie klimatu grozy. Wraz z rozwojem fabuły wszelkie osobliwości tytułowego hrabstwa stały się chlebem powszednim nie tylko Emmy, lecz także czytelników śledzących jej losy. Protagonistka traktuje stworki niczym zwierzęta domowe i przez wiele stron próbuje przekonać Bernice o swojej niewinności, podczas gdy ta widzi w niej zagrożenie dla całej okolicy. Do tego dochodzi tajemnicza śmierć wiedźmy i w zasadzie wokół tych tematów kręci się cała fabuła zeszytów zebranych w szóstym tomie.

Komiksy

Informacja prasowa

W listopadzie Non Stop Comics wyda trzy tytuły. Będą to kontynuacje dwóch serii: "The Goon, tom 3" Erica Powella oraz "Nienawidzę Baśniowa, tom 4: Konali krótko i płaczliwie" Skottiego Younga, który jest jednocześnie ostatnim tomem tego cyklu. Przygotowaliśmy też nowość w postaci albumu "Odyseja Hakima, tom 1: Z Syrii do Turcji" Fabiena Toulmé. Seria zamknie się w trzech tomach.

nsc

Poniżej kalendarz premier:

Komiksy

Informacja prasowa

W Polsce ukazał się 38. tom przygód Asteriksa i Obeliksa pt. Córka Wercyngetoryksa i na dobre zagościł już w domach czytelników. Długo oczekiwany album to również ukoronowanie tegorocznego jubileuszu Asteriksa – 60 lat od stworzenia postaci przez Goscinny’ego i Uderzo!

egmont

Zgodnie z tradycją przemienności tym razem przygoda Asteriksa i Obeliksa zaczęła się w sercu słynnej galijskiej wioski. Po podróży do Włoch w 2017 roku z albumu Asteriks w Italii, nastąpił powrót do Armoryki na spotkanie, które wstrząsnęło wojowniczą osadą!

Komiksy
hotel dziwny #3: jego wysokość król grzybów

Uważaj na to, czego pragniesz, bo może się spełnić. Tak można podsumować najnowszy tom przygód mieszkańców Hotelu Dziwnego z Kakim na czele, który był przekonany, że chce zostać królem. Na szczęście autorzy pod płaszczykiem pozornie prostej historii dla dzieci ponownie pokazali czytelnikom, co naprawdę liczy się w życiu. Okazuje się, że bycie władcą nie jest tak przyjemne, jak mogłoby się wydawać.

W Hotelu Dziwnym rozpoczęła się jesień i nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie to, że wówczas rozpoczyna się także czas robienia konfitur i przygotowywania zapasów na zimę. To właśnie postanawia zrobić Marietta, co dla Kakiego oznacza niestety konieczność zbierania jeżyn. Jak łatwo się domyślić, Kaki nie należy do fanów gotowania czy prac kuchennych, można nawet powiedzieć, że w ogóle nie jest fanem pracy jako takiej. Jest zatem szczęśliwy, kiedy podczas zbierania jeżyn w ulewnym deszczu, znajduje koronę i zostaje automatycznie okrzyknięty nowym królem grzybów. W końcu to on rozkazuje, a inni pracują za niego. I może bycie królem naprawdę stałoby się jego przeznaczeniem, gdyby nie to, że władca ma też sporo obowiązków, zwłaszcza kiedy jego poddani przeżywają poważny kryzys, a to już nie jest tak zabawne...

Komiksy

Mity Cthulhu – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
mity cthulhu

Próby przeniesienia kultowych utworów na potrzeby innego medium zawsze wiążą się z kilkoma pułapkami. Z jednej strony niezwykle łatwo popaść w niełaskę u ortodoksyjnych fanów oryginału, którzy otwarcie i niekiedy ostro krytykują zbyt daleko idącą interpretację materiału źródłowego. Z drugiej – trzymając się bezpiecznych ścieżek wyznaczonych przez klasykę, nie trzeba wiele, aby nowinka zaginęła pośród dziesiątek odtwórczych tworów.

W przypadku twórczości H.P. Lovecrafta do puli zagrożeń należy dodać jeszcze samą skłonność autorów do popadania w swego rodzaju "mackowatość", polegającą na eksponowaniu nie tych elementów, które były najjaśniejszymi (najplugawszymi?) punktami dorobku Samotnika z Providence. Po tym przydługim wstępie, sprawdźmy, po której stronie barykady znaleźli się Norberto Buscaglio i Alberto Breccia, których to album zatytułowany "Mity Cthulhu" ukazał się nakładem wydawnictwa Non Stop Comics.

Komiksy

Deadly Class #03: 1988 Wężowisko – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
deadly class: wężowisko

Pędź, akcjo!

Jeśli jeszcze nie sięgnęliście po "Deadly Class", to informuję, że ta seria niewyobrażalnie wciąga i jak ją zaczniecie, to nie będziecie mogli doczekać się kolejnych tomów. Trzeci już, "Wężowisko", nie zwalnia tempa akcji do ostatniej strony i sprawia, że pod pewnymi względami perypetie przyszłych zabójców są jeszcze ciekawsze.

Nie każdy twórca potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy jest życie po [tu wstaw przełomowy etap w historii], a odnoszę wrażenie, że koniec drugiego tomu i początek trzeciego przedstawia zarówno widowiskowe, jak i ważne zawirowania. To dlatego już pierwsze strony nie pozwalają oderwać się od lektury – Rick Remender kontynuuje krwawą, szybką akcję, nie dając swoim bohaterom nawet chwili oddechu. Gdy sytuacja się stabilizuje, spokój wydaje się tylko tymczasowy.

Komiksy

Kaczor Donald wyciął 1000 numerów!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

egmont

Magazyn Kaczor Donald ukaże się po raz tysięczny! Numer 11/2019, dostępny w sprzedaży od 25 października br., będzie wydaniem jubileuszowym. Wielkie świętowanie rocznicy to jak zwykle świetne komiksy autorów takich jak: Korhonen, Branca, Pineda, Fernandez czy Murry na łamach pisma, a także 5 prezentów i wielki konkurs z setką nagród.

Kaczor Donald to jedno z najstarszych dziecięcych pism komiksowych w Polsce. Kolejne pokolenia Kaczkofanów zachwycają się przygodami Donalda, Sknerusa, Myszki Miki i Goofiego. Na łamach najzabawniejszego miesięcznika, oprócz historii kipiących humorem, czytelnicy mogą znaleźć najnowsze informacje o kultowych grach, sporcie i sportowcach, nowych technologiach oraz łamigłówki, inteligentne zabawy słowne, konkursy czy ciekawostki. Magazyn prezentuje klasyczne komiksy disnejowskie, takich twórców jak: Carl Barks, Don Rosa, Vicar, a także współcześnie rysowane opowieści tworzone przez artystów z całego świata. Ich siłą są humor, wartka akcja, zaskakujące puenty, grupa różnorodnych bohaterów i doskonały przekład. Popularnością cieszą się również żarty i oryginalne prezenty „kaczorowe” dołączane do magazynu – zabawki, gadżety do robienia kawałów.

Wczytywanie...