Gry planszowe i karciane

Talismanowe dodruki i inne planszówki!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dobra informacja dla wszystkich, którzy nie mają w swojej kolekcji gry Talisman: Magia i Miecz, a chcieliby. Otóż, jak informuje na swojej stronie Galaktyka – będą dodruki wymienionej wyżej gry oraz dodatku pt. Pani Jeziora. Kiedy? Ano już w pierwszym kwartale 2014 roku! Poza tym pojawią się również nowości wydawnicze, o których więcej informacji znajdziecie w rozszerzeniu.

talisman: magia i miecz, pani jeziora
Gry planszowe i karciane

Talisman na PC – Zapoznanie na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 17

Już w tym miesiącu, a dokładniej 28 stycznia, odbędzie się premiera gry Talisman: Digital Edition. Jest to produkcja wykonana przez studio Nomad Games na licencji znanej planszówki – Talisman: Magia i Miecz, wydawanej w Polsce przez Galaktykę.

W rozwinięciu newsa znaleźć można więcej informacji o tej nowości, a także o nowym dziale na Game Exe pod tytułem Gry planszowe. W nim natomiast – zapoznanie z podstawową wersją gry i wszystkimi dodatkami.

talisman, magia, i, miecz, digital, edition, gra, planszowa, nomad, games, adaptacja, zapoznanie, styczeń, 2014
Gry planszowe i karciane

Informacja prasowa

Tu Trzewik z Portalu – dziś będzie krótko i na temat, bo sprawa jest prosta jak sumienie krasnoludzkiego woja...

pionek, grafika

W ten weekend odbywa się Pionek, czyli gliwickie spotkania z grami planszowymi. Będę tam ja, będzie ze mną także Moracz oraz Walec z Olą. Co więcej, w zespole Portalu ponownie pojawi się mój syn, wielki fan Neuroshimy Hex – ostatnio uczył grać w Hexa na Gratislavii, czas naprezentacje Hexa 3.0 w Gliwicach!

Gry planszowe i karciane

Opowieści z Karczmy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Tylko nieliczni potrafią opowiadać.
Jeżeli tak mówisz, to kłamiesz.
A skoro kłamiesz, to opowiadasz.
Zatem rozdaj karty i zacznij.
opowieści z karczmy, logo

Opowieści z Karczmy to gra towarzyska dla dwóch i więcej osób, polegająca na budowaniu historii za pomocą kart. Powstała, by w łatwy sposób rozbudzić w tobie naturalną potrzebę tworzenia opowieści. Potrzebę, która od zarania dziejów tkwi w każdym z nas.

Gry planszowe i karciane

Nagroda Deutscher Spiele 2013 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0
nagroda, deutscher spiele preis

Od dziś do niedzieli trwać będzie Internationale Spieltage SPIEL w Essen, gdzie prezentowane są gry planszowe, karciane i RPG wraz z komiksami. Co roku wręczana jest również nagroda Deutscher Spiele dla najlepszych gier z tej dziedziny. A ponadto Essen Feder za najbardziej przystępne zasady gier.

Laureaci i wyróżnieni:

Gry planszowe i karciane

Wieści z Portalu

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Witajcie!

Kilka tygodni temu, na PORTALkonie zaprezentowaliśmy imponującą liczbę 6 pudeł, jakie szykujemy dla Was na drugą połowę roku. Z przyjemnością informuję, że pierwsze z tych pudeł niebawem trafią w Wasze ręce!

Mephisto
neuroshima hex, gry stołowe

Najnowsza armia do Neuroshimy Hex jest już w drukarni. Część z Was, subskrybentów newslettera jest wśród testerów Neuroshimy Hex, wie więc jak wiele było roboty z dostosowaniem tej szalonej armii do świata NS i zbalansowaniem jej względem wszystkich poprzednich armii. Gdy na PORTALkonie ogłaszałem, że armia zaraz trafi do druku, myliłem się. Kilka dni później wszystko się zawaliło, gdy testerzy znaleźli problem i trzeba było na nowo zacząć testy... W końcu jednak jest, gruntownie przebudowana, rewelacyjna armia autorstwa Michallusa. Armia jest w drukarni, jeszcze we wrześniu trafi do sklepów i Wasze ręce. Uff!

Gry planszowe i karciane

Nagroda Diana Jones 2013 – laureat

Dodał: , · Komentarzy: 0

Nagroda Diana Jonesa nie jest przyznawana w poszczególnych kategoriach, lecz statuetkę mogą otrzymać zarówno ludzie, organizacje, firmy, publikacje czy gry. Ważne, by w oczach jury, dany laureat zasłużył na tytuł "wspaniałości w dziedzinie gier". Nie należy łączyć tej nagrody z ze znaną pisarką fantasy, Dianą Wynne Jones, autorką m.in. serii o Ruchomym Zamku Hauru. Jej nazwa pochodzi od gry RPG osadzonej w tematyce Indiany Jonesa wydawanej w latach 80'. Gdy licencja wydawcy wygasła, niesprzedane kopie zostały zniszczone, a uchowane resztki podręcznika umieszczono we wnętrzu statuetki.

nagroda, award, diana jones, statuetka

Poniżej znajduje się lista nominowanych wraz z laureatem nagrody.

Gry planszowe i karciane

Nagroda Spiel des Jahres 2013 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 0
nagroda, spiel des jahres

Nagroda Spiel des Jahres [pol. Gra Roku] przyznawane jest grom planszowym i karcianym wydanym w Niemczech. Jest to cenna nagroda dla wydawców, gdyż sama nominacja to tego konkursu zazwyczaj zwiększa sprzedaż 3x, a zwycięzcy mogą liczyć nawet na 10x wzrost sprzedanych egzemplarzy. Nie dziwota, ponieważ nagroda ta cieszy się dużym poważaniem w krajach niemieckojęzycznych, z których pochodzi ponad połowa gier planszowych na świecie. Spiel des Jahres przyznawana jest w trzech kategoriach – gra roku, gra dla dzieci oraz gra dla koneserów.

Poniżej znajduje się lista nominowanych i laureatów poszczególnych kategorii.

Gry planszowe i karciane

Zaproszenie na PORTALkon

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

plakat2, trzewik

Cześć

W tę sobotę w Gliwicach odbędzie się II edycja PORTALkonu, zlotu fanów gier Portalu podczas którego przez całą sobotę będziemy dla Was dostępni i będziemy prezentowali Wam prototypy naszych nowych gier.

Daniem głównym imprezy będzie prezentacja naszego planu wydawniczego na II połowę 2013 roku – czyli tego co szykujemy dla Was na te wakacje oraz na targi Essen.

plakat2, trzewik

O planach nie tylko opowiemy, ale i oddamy w Wasze ręce kilka egzemplarzy prototypów, by każdy z Was mógł zagrać i wyrobić sobie własną opinię na temat tego co Portal Games szykuje dla fanów planszówek.

Gry planszowe i karciane

Informacja prasowa

Ze strony Micro Art Studio można ściągnąć już polską wersję językową podręcznika do Wolsunga SSG – figurkowej gry bitewnej na licencji Kuźni Gier, rozgrywającej się w uniwersum systemu RPG Wolsung: Magia Wieku Pary.

wolsung ssg, logo

Plik w formacie pdf dostępny jest tutaj.

Wczytywanie...