riese
Dragon Age: Inkwizycja

Dragon Age: Inquisition – Decyzja w sprawie qunari i nowe gamepleye

Autor: Krzysztof "krzyslewy" Lewandowski · Opublikowano: niedziela, 1 września 2013

Sprawa dołączenia qunari do listy grywalnych ras była bardzo niepewna. Z jednej strony pojawiały się argumenty związane z dzikością tych potężnych stworzeń – i one mają dowodzić wielką organizacją, ratującą świat, jaką jest Inkwizycja? Z drugiej strony, możliwość zagrania nimi byłaby interesującym doświadczeniem. BioWare wreszcie wydało oficjalne oświadczenie w tej sprawie.

dragon age: inquisition
dragon age: inquisition

Qunari dołączą do ludzi, elfów i krasnoludów i będą czwartą grywalną rasą w Dragon Age: Inquisition bez ograniczenia płci, czyli będzie można grać zarówno mężczyzną jak i kobietą. Producent gry, Cameron Lee, zapewniał, że różnice w rozgrywce będą duże w zależności od wybranej rasy. Szczególnie sytuacja, gdy qunari staje na czele Inkwizycji, ma należeć do bardzo interesujących, nad czym w tej chwili intensywnie pracują scenarzyści. To nie tylko sprawa wyglądu, ale również opcji dialogowych, zachowań postaci niezależnych oraz innych elementów fabuły. Połączenie tego wszystkie jest złożone i ciekawe, a sam qunari jako przywódca jest logicznie wyjaśniony – dodaje Lee.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Pojawiło się także pytanie, czy trzecia część serii otrzyma kolejne grywalne rasy. Zobaczymy – stwierdził tylko producent. Następną informacją, jaką uzyskano, to powrót widoku taktycznego z "jedynki" z możliwością zatrzymania czasu. W tym momencie będziemy mogli oddalić kamerę i wydać rozkazy każdemu członkowi drużyny. Zasięg oddalenia kamery na każdym sprzęcie ma być taki sam, lecz gra tworzona jest z myślą o komputerach osobistych. To na nich wszystko jest przygotowywane, a dopiero później konwertowane na konsole.

dragon age: inquisition

Kiedy uzyskamy efekty prac twórców w postaci pojawiającej się na rynku produkcji? Jesienią przyszłego roku. Dragon Age: Inquisition pojawi się na PC oraz konsolach PlayStation 3, PlayStation 4, Xbox 360 i Xbox One. Na razie musimy zadowolić się nowymi filmikami z rozgrywki. Na ostatnim z nich pokazany jest widok taktyczny.

Komentarze

Obserwator · niedziela, 1 września 2013, 19:23
0
Wygląda na to że nasz pan redaktor newsman krzyslewy zagra upragnionym Qunari Pewnie przy moim którymś podejściu do gry też wskoczę w skórę tej rasy

Zastanawiam się jak rozwiążą opcjonalną sprawę z romansami. Czy ktoś z potencjalnych towarzyszy zainteresuje się taką istotą ?

Powrót do wyglądu taktycznego gry zadowala mnie i nie mogę się doczekać już premiery gry ;__;

BTW Bardzo podoba mi się grafika :3
Dalejdoichgardelwyrzanacic · niedziela, 1 września 2013, 21:18
0
To quanari mają rogi?!

Nie mamiętam, aby np. Sten (z jedynki) je miał...
Ven'Diego · poniedziałek, 2 września 2013, 01:51
0
Nie każdy quanari ma rogi.
krzyslewy · poniedziałek, 2 września 2013, 07:30
0
Bo w "DA2" każdy qunari wyglądał tak samo i miał te przeklęte rogi, więc mi się pokićkało
Sosna · poniedziałek, 2 września 2013, 15:41
0
Mnie gra tym qunari za bardzo nie kręci, ale dobrze, że dodali, to pokazuje że tym razem dbają o detale i nie idą na łatwiznę, mają więcej czasu, zatem niech DA3 będzie 100x bardziej dopracowaną produkcją od DA2.
Thorot · poniedziałek, 2 września 2013, 16:15
0
O tym że mają rogi to zrobili w D2 w D1 byli to mega wielcy wytrzymali ludzie o ciemnej cerze, białych włosach i fioletowych oczach. Mieli dziwną filozofie organu państwa jako jednego organizmu. Ale byli rozwinięci i mieli wysoką kultura a ich odziały były ciężko zbrojne. Wypowiadali się oszczędnie i dosłownie często unikając odpowiedzi. Co do D2 jak dla mnie ich zepsuli kiedy pierwszy raz ich ujrzałem to jakieś demony się pojawią. Prymitywni dziwni barbarzyńcy z rogami z białą skórą oraz dziwnym sposobie myślenia. Uwarzam że ta ich filozofia Qun i sposób na magów oraz to że kobiety nie walczą było problemem. Prawdopodobnie będziemy grali wygnańcem lub zdrajcą tylko w tedy mam szanse temu podołać.
Thorot · wtorek, 3 września 2013, 16:31
0
A tak w ogóle to najbardziej bym chciał zagrać przebudzonym pomiotem a wy?
Lionel · sobota, 14 września 2013, 23:23
0
Nie przepadam za tą rasą i raczej nie będę próbował nawet rozpocząć nią gry. Skinny, metrosexual elven biahes for life!

Dodaj komentarz

 
 
Wczytywanie...