Inne

Kolejne Karty Trails into Reverie

Dodał: , · Komentarzy: 0
kolejne karty trails into reverie

Nadchodzący rok ma być bardzo owocny dla fanów "Trailsów", posuwając nas o kolejny krok bliżej do dogonienia historii. Wraz z tym możemy liczyć no kolejne wiadomości i informacje. Tym razem, NIS America podzielił się nowymi szczegółami dotyczącymi zaplanowanej na lato premiery "The Legend of Heroes: Trails into Reverie".

Inne

Trailer Innego Świata ze Smartfonem

Dodał: , · Komentarzy: 0
trailer innego świata ze smartfonem

Koniec roku się zbliża, a więc pora zwiększyć intensywność zapowiedzi na następny. Świat anime w niczym nie różni się w tej kwestii od reszty, a "W Innym Świecie ze Smartfonem" cieszy się dużą uwagą fanów już od dawna. Tym razem ich cierpliwość nagrodzono nową grafiką promocyjną, trailerem i ogłoszeniem premiery nowego sezonu na kwiecień 2023 roku.

Road to Vostok

Road to Vostok – zapowiedź gry

Dodał: , · Komentarzy: 0
Road to Vostok

Fiński "Road to Vostok" zapowiadany jest jako "hardkorowy" surwiwal, którego akcja rozgrywać się będzie na pograniczu fińsko-rosyjskim. Dużą rolę ma w nim odgrywać eksploracja, zbieractwo i wytwarzanie przedmiotów, rozbudowany ma być system medyczny i obsługi broni. Produkcji ma towarzyszyć, jak się zdaje, duży poziom trudności. Standardem przykładowo będzie zapisywanie jedynie w schronieniu gracza, nie zaś jak to zwykle jest we współczesnych grach, w dowolnej lokalizacji. Najstraszniejszą strefą ma być jednak tytułowy Wostok: kraina na ten moment zupełnie owiana tajemnicą, cel naszej gry, obszar w którym czeka nas w razie zgonu... "permdeath". Brzmi naprawdę grubo!

A na razie jest chudo...

Ród X/Potęgi X

Ród X/Potęgi X – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
ród x/potęgi x

Gdy cię nie chcą w żadnym państwie, załóż własne! Ktoś chyba nawet na serio w naszym świecie tego spróbował i wyszło mu to całkiem nieźle.

Mutanci mają już dość, wszelkie próby porozumienia się z ludźmi zdają się na nic. Zakładają więc na niezamieszkanej wyspie Krakoa własne państwo. Z zasobów swojej nowej ziemi są w stanie wytwarzać nowatorskie leki, niedostępne nigdzie indziej, co ma stanowić filar ich gospodarki oraz kartę negocjacyjną w grze o uznanie ich kraju. Ciągle jednak coś się sypie... I to poważnie, skoro za każdym razem dochodzi do eksterminacji całej społeczności mutantów. Jak to: za każdym razem? Historię tę poznajemy w dużej mierze z perspektywy Moiry X, to ona jest główną bohaterką komiksu. Kiedy umrze, odradza się na nowo, przeżywa swoje życie jeszcze raz, pamiętając wszystko z poprzednich żywotów. Moira postanowiła więc pomóc Xavierowi, za każdym razem poprawiając błędy poprzednich prób.

Kraina popiołu

Kraina popiołu – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
kraina popiołu

Brak rozwoju zazwyczaj nie utrzymuje czegoś w identycznym stanie, lecz z upływem czasu wiąże się z regresem. Zasada ta nie oszczędza również fabuły książek, a "Kraina popiołu" zaliczyła z nią bolesne zderzenie.

Bohaterką powieści jest Arwa, siostra Mehr, która odegrała niewielką rolę w poprzednim tomie. Poznajemy ją wiele lat po śmierci Mahy, kiedy jest już dorosłą kobietą i wdową. W przeciwieństwie do Mehr jest porządną obywatelką i jak na taką przystało, będąc wdową udała się do przewidzianego dla nich eremitorium. Chociaż sama wyparła jakiekolwiek więzi z ludem Amrithi, łączność z nim jest czymś więcej, niż jedynie uczuciem. Magia związana z jej krwią ciąży nad nią jako klątwa lub dar.

Diuna

Poczuj ducha Diuny już w Mikołajki

Dodał: , · Komentarzy: 0
diuna,sztuka diuny

Wydawnictwo Rebis przygotowało na tegoroczne Mikołajki nie lada gratkę dla wszystkich, którym spodobała się ostatnia filmowa adaptacja "Diuny" Denisa Villeneuve'a. Tego właśnie dnia na sklepowych półkach pojawi się "Sztuka i duch Diuny". Opatrzona przedmową wspomnianego przed chwilą reżysera, dostarczy wielu ciekawych informacji na temat wszystkich etapów realizacji produkcji, czemu towarzyszyć będą liczne ilustracje oraz tekst producentki wykonawczej Tanyi Lapointe.

Czasopisma

Magazyn Dragon+ przechodzi do historii

Dodał: , · Komentarzy: 0
dragon,wizards of the coast

Po ponad siedmiu latach, kończy się historia wydawania internetowego miesięcznika "Dragon" oraz jego odświeżonej wersji, czyli "Dragon+". Co gorsza, Wizards of the Coast odcina się od dotychczasowej spuścizny i kasuje całą archiwalną zawartość, przez co fanom pozostają jedynie wspomnienia oraz te numery, które zdołali zachować na zewnętrznych nośnikach. Ta dość smutna decyzja wpisuje się w nową politykę firmy, skupioną na rozwijaniu nadchodzącej szóstej edycji popularnego systemu "Dungeon & Dragons".

Virion. Legion

Okładka oraz opis nowego Viriona ujawnione

Dodał: , · Komentarzy: 0
virion

"Legion" to kolejna odsłona przygód szermierza natchnionego oraz zarazem trzeci tom kolejnej serii spod pióra Andrzeja Ziemiańskiego. Twórca popularnego cyklu z Achają kontynuuje rozwijanie przygód tytułowego Viriona, który ma za sobą trudne początki i z nieśmiałego chłopaka przeobraził się w prawdziwą maszynę do zabijania. Wydawca postanowił podzielić się z nami zarówno oficjalnym opisem, jak też zaprezentował okładkę książki. Na premierę przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Wiedźmin 3: Dziki Gon
wiedźmin 3

Polskie studio CD Projekt RED przygotowało dla nas małą niespodziankę pod postacią daty premiery ulepszeń grafiki do "Wiedźmina 3: Dziki Gon" wraz z oficjalnymi dodatkami oraz wszystkimi darmowymi DLC. Okazuje się, że Geralt w mocno liftingowanej wersji pod konsole i sprzęt nowej generacji ponownie będzie się starać odszukać Ciri jeszcze w tym roku. Choć możemy spodziewać się przede wszystkim zmian w wersji technicznej gry, to przygotowano także drobny dodatek dla fanów uniwersum.

Adaptacje literatury. Trzej muszkieterowie
adaptacje literatury. trzej muszkieterowie

Potem jak dobrze wiemy, w przeciągu dwudziestu lat muszkieterowie zaprzedali swoje ideały. My jednak cofniemy się do początku, gdy byli tacy "pięknie nieroztropni".

Młody szlachcic d'Artagnan wyrusza z rodzimej Gaskonii do Paryża, by podjąć się służby w formacji muszkieterów gwardii króla Ludwika XIII. Uzbrojony w ojcowską szpadę, znajomość cudownej leczniczej maści oraz naiwną szlachetność wpojoną w procesie wychowawczym, prędko pakuje się w liczne problemy towarzyskie, lokalne oraz... międzynarodowe. Najsłynniejsza powieść płaszcza i szpady, "Trzej muszkieterowie" Aleksandra Dumasa, stanowi właściwie gotowy scenariusz na adaptację do dowolnego medium. Można to uczynić na mnogość sposobów, czy poprzez wierne powtórzenie tej historii za pomocą innych środków, czy też swobodnie reinterpretując oryginalne motywy. Pisząc scenariusz komiksu "Trzej muszkieterowie", Fabrizio Lo Bianco miał więc stosunkowo uproszczone zadanie, bowiem nie musiał nic tworzyć – pozostało mu jedynie przetwarzać.

Wczytywanie...