Amerykańscy bogowie
amerykańscy bogowie

Produkcja ekranowych “Amerykańskich bogów” nigdy nie była usłana różami. Początkowo serial powstawał na zlecenie HBO, lecz stacja, co jej się nierzadko zdarza, postawiła na niego krzyżyk już na etapie realizacji. Projekt szybko przejęła telewizja Starz, ale po pierwszym (całkiem udanym) sezonie tytuł napotkał na solidną ścianę, albowiem wybuchł kreatywny konflikt między showrunnerami widowiska a jego producentami, który zaowocował konkretnymi zmianami w obsadzie i masą poślizgów.

Mimo tych perturbacji serial doczekał realizacji trzeciego sezonu i wszystko wskazuje na to, że na tym koniec.

Hawkeye. Kate Bishop
hawkeye. kate bishop

Kate Bishop powróciła jako Hawkeye w samodzielnej już serii. Wydany w Polsce album poświęcony bohaterce zbiera wszystkie trzy części i choć można go czytać osobno, to warto wiedzieć, że kontynuuje wątki rozpoczęte w "Hawkeye'u" pisanym przez Matta Fractiona (cztery bardzo dobre odsłony), a potem Jeffa Lemire'a (dwie odsłony składające się na przeciętną historię).

Młodsza Hawkeye otwiera w Los Angeles własną agencję detektywistyczną. Czekają ją tam śledztwa i silni wrogowie, zawrze nowe przyjaźnie, a także połączy siły z innymi, gościnnie występującymi superbohaterami. Przede wszystkim zależy jej jednak na odkryciu rodzinnej tajemnicy – odnalezieniu ojca oraz poznaniu okoliczności, w jakich zaginęła jej matka.

Filmy fantastyczne

Russell Crowe wystąpi w Thor: Love and Thunder

Dodał: , · Komentarzy: 0
russel crowe

Powiększa się obsada czwartej części “Thora”, którą śmiało można określić mianem gwiazdorskiej. Obok, rzecz jasna, Chrisa Hemswortha i powracającej do uniwersum Natalie Portman, zobaczymy także Christiana Bale'a, który wcieli się w skórę głównego antagonisty w “Love and Thunder”. Dzisiaj natomiast dowiedzieliśmy się, że w filmie ujrzymy także innego laureata Oscara – Russella Crowe.

Niestety, póki co nie wiemy, w jakiej roli zobaczymy aktora. Spekuluje się raczej o małej, epizodycznej postaci, która będzie stanowiła humorystyczne mrugnięcie okiem w kierunku widza, tak jak to było w przypadku Matta Damona w “Thor: Ragnarok” (co ciekawe i ten aktor powróci w kolejnej części). Pożyjemy, zobaczymy – mimo wszystko miło będzie zobaczyć Crowe w Kinowym Uniwersum Marvela.

Necromunda: Hired Gun
necromunda: hired gun

Skutecznie.

Streum On Studio nie zakopuje gruszek w popiele i intensywnie promuje swoje dziecko napakowanymi adrenaliną materiałami. Tym razem twórcy postanowili zaprezentować siłę ognia pistoletu automatycznego, który jest może całkiem skuteczny na dalsze odległości, ale już niebywale śmiercionośny na krótszy dystans. Niby niewielka broń, ale sieje prawdziwe spustoszenie na polu walki, co udowadnia nowy zwiastun.

Strażnik Tresaonu

Strażnik Tresaonu – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
strażnik tresaonu

W pracy recenzenta zdarzają się różne chwile. Czasem trafia się na wybitne dzieło i nie można skończyć peanów na jego cześć. Czasem zaś coś jest tak okropnego, że chcemy to bez litości obsmarować, pogrzebać i jak najszybciej zapomnieć. No i oczywiście najróżniejsze stopnie pomiędzy. Jednym z tych najdziwniejszych jest stan, gdy człowiek właściwie nie wie, co powiedzieć. Z czymś takim miałem okazję się zetknąć podczas lektury "Strażnika Tresaonu" Macieja Ruszela.

Powiada się, iż zło boi się jedynie jeszcze większego zła. Dotychczas spokojny świat ludzi nagle staje w obliczu demonicznej inwazji. Istoty, które dotąd istniały tylko w opowieściach, błyskawicznie zajmują miasto Atro i nie zamierzają na tym poprzestać. Ocalała z miasta kapitan straży, Veana, w ramach ostatniego rozkazu od swego mentora, rusza do stolicy celem zebrania sił do stawienia oporu. Po długiej i zdradliwej podróży wreszcie dociera do celu tylko po to, by stawić czoła kolejnym trudnościom i ponuremu faktowi – jedynym zdolnym do ocalenia ludzkości jest dawny zdrajca imieniem Zmora, od lat pogrążony w magicznym śnie…

Children of Morta
children of morta,mapa drogowa

Choć od premiery “Children of Morta” sporo już wody w Wiśle upłynęło, to duet Dead Mage-11 bit studios nie zapomina o grze i systematycznie ją rozwija ku uciesze oddanych fanów. W ostatnich miesiącach do gry dodano między innymi – kolejny poziom trudności i szereg przedmiotów, tryb Nowa Gra +, zupełnie nowego towarzysza czy system nagród, wydarzeń i świeżych mechanik dedykowanych zwierzętom. Co interesujące, ten ostatni dodatek stanowił piękną akcję charytatywną i cały zysk z DLC został przekazany organizacji non-profit promującej więź między człowiekiem a zwierzęciem, a także walki z okrucieństwem w każdej możliwej postaci (zebrano ponad 200 tys. złotych).

Twórcy obecnie pracują nad nowymi dodatkami i trybami rozgrywki, choć ich plany odnośnie opublikowanej wcześniej mapy drogowej uległy delikatnej zmianie. Bez obaw jednak, bo idą za nimi same pozytywne wieści dla nas.

Cyberpunk 2077
cyberpunk 2077

[Aktualizacja, 18:40] Łatka jest już dostępna. Waży, bagatela, 35 GB.

CD Projekt RED już jakiś czas temu uspokajał, że krótka prezentacja szeregu poprawek, jakie ma ze sobą wprowadzić patch 1.2, to tylko delikatny przedsmak tego, co zmieni ta pękata aktualizacja w cyfrowych bebechach “Cyberpunk 2077”. Fani nie dowierzali, o co trudno im się dziwić po dyskusyjnej premierze gry, a ich frustracje potęgowało opóźnienie łatki będące konsekwencjami ataku hakerskiego na serwery studia.

Teraz popularni REDzi postanowili odkryć karty i opublikowali pełną listę zmian, poprawek i usprawnień, które wprowadzi najbliższych patch. Tych jest, bagatela, ponad 500, co z oczywistych względów robi wrażenie. Korekty doczeka się praktycznie każdy aspekt rozgrywki, a poprawki dedykowane są różnym platformom. Pełną listę znajdziecie pod tym adresem.

Kiedy dokładnie łatka trafi na serwery – tego jeszcze niestety nie ujawniono. Pozostaje czekać cierpliwie.

The Legend of Heroes: Trails of Cold Steel III
the legend of heroes: trails of cold steel iii

Jeszcze raz wracam do was, by dzielić się moimi przemyśleniami. „The Legend of Heroes” to coś, co towarzyszy mi już od roku i dołączenie tej serii gier do mojej biblioteczki było jedną z najlepszych decyzji, jakie podjąłem w mojej karierze gracza. Tak więc pora, bym wziął się za omówienie kolejnej części tej jakże imponującej sagi, a mianowicie ”Trails of Cold Steel III”.

Wiedźmin
wiedźmin,drugi sezon,dziki gon

Wygląda na to, że motyw Dzikiego Gonu zostanie dość wcześnie wprowadzony do wiedźmińskiego serialu, bo już w drugim sezonie. Netflix intensywnie pracuje nad nakręceniem kolejnych odcinków swojej produkcji, a obecnie zdjęcia są wykonywane w Anglii, na wybrzeżu North Devon. Tam na plaży Saunton Sands spostrzegawczy fani zauważyli jeźdźców na czarnych koniach, ubranych w charakterystyczne kościane uzbrojenie.

Więcej fotek z planu w dalszej części wieści. Jak Wam podoba się ta stylizacja?

Inne

Tegoroczne nagrody BAFTA

Dodał: , · Komentarzy: 0
tegoroczne nagrody bafta

Ważną częścią branży gier jest oczywiście rozdawanie nagród, by wyróżnić najlepsze produkcje. Oczywiście takich wydarzeń jest kilka. W grudniu mieliśmy The Game Awards. Teraz zaś przyszła kolej na Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych i Telewizyjnych. Największą ilością nagród cieszył się "Hades", zaś "Cyberpunk 2077", choć otrzymał kilka nominacji, żadnej statuetki nie dostał (chyba mało kogo to dziwi). Nie oznacza to jednak, że polskie produkcje nic nie otrzymały. Zapraszam do spisu laureatów i kandydatów.

Wczytywanie...