Gideon Falls: Czarna stodoła
gideon falls

Początki tajemnicy

Jeff Lemire, jeden z najbardziej płodnych komiksowych scenarzystów, otwiera drzwi do nowej tajemnicy. Czarna stodoła – czy to siedlisko zła? Jaki jest cel jej istnienia? Co łączy ją z bohaterami i zagadkowymi zdarzeniami?

"Gideon Falls" na starcie przypomina obiecujący serial z rodzaju mrocznej fantastyki. Akcja rozgrywa się z perspektywy trójki bohaterów – psycholożki, jej pacjenta i księdza – którzy w różny sposób trafiają na sprawę czarnej stodoły. Przeskakujemy z jednej postaci na drugą, a to oczywiście tylko główni aktorzy tej historii. Lemire nęci tajemnicą i w typowo filmowy sposób zawiązuje akcję, już teraz zastanawiając, co będzie, jeśli (gdy?) wszyscy się spotkają i w pełni odkryją, z czym się mierzą.

Wiedźmin

Wczoraj mogliśmy podziwiać Geralta i jego nową zbroję. Natomiast dziś otrzymaliśmy kolejne fotosy prosto z planu zdjęciowego drugiego sezonu serialowego “Wiedźmina”. Tym razem padło na Ciri w trakcie szkolenia wiedźmińskiego w Warowni Kaer Morhen. Wedle fabuły pierwsze odcinki kolejnej serii mają skupić się właśnie na postaci Lwiątka z Cintry – doświadczeni pogromcy potworów mają nauczyć ją posługiwać się ostrzem, a także stopniowo odkrywać ogromną moc drzemiącą w tej bohaterce.

wiedźmin,ciri,serialwiedźmin,ciri,serial
Diuna

Filmowa Diuna zalicza prawie roczny poślizg

Dodał: , · Komentarzy: 0
diuna

Kryzys w kinach nadal w pełni i naprawdę nic nie wskazuje na to, aby w kolejnych tygodniach czy nawet w miesiącach miałoby być lepiej. Wszystkie wielkie wytwórnie przesuwają premiery swoich największych hitów na lepsze czasy, co tworzy błędne koło – bez potencjalnych blockbusterowych hitów w repertuarze nie ma co liczyć na tłumy w kinach.

Stało się to, czego fani X Muzy spodziewali się od dawna. Przesunięcie premiery “Wonder Woman 1984” na okres świąteczny spowodowało, że nowy termin znajdował się w niebezpiecznej bliskości z innym potencjalnym hitem Warnera – “Diuną”. Było wiadomym, że w obecnych czasach żadna wytwórnia nie będzie ryzykować premierą dwóch dużych produkcji w analogicznym terminie, więc było jasne, że mimo zapewnień producentów nowy film Denisa Villeneuve nie zadebiutuje w tym roku.

Cóż, tak też się stało. “Diuna” zalicza poślizg i to dość spory. Film ma wejść do kin dopiero 1 października 2021 roku, czyli prawie rok później. Trzymajmy kciuki, aby koronakryzys skończył się jak najszybciej i kolejna korekta nie była już potrzebna.

Zaginiony książę

Zaginiony Książę – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
zaginiony książę

John Flanagan i jego seria "Zwiadowców" stanowią nieodłączną część mojej biblioteczki już od wielu lat i nigdy tego nie żałowałem. Raz na jakiś czas do nich wracam, by się wzruszyć, pośmiać i przypomnieć sobie wciągające przygody. I teraz mogę nieco porozwodzić się nad najnowszą częścią o podtytule "Zaginiony Książę".

W Królestwie Araluenu panuje względny spokój. Co prawda tu czy tam pojawiają się drobne problemy, ale nie jest to nic, z czym tutejsi władcy i protektorzy nie mogliby sobie poradzić. W takich chwilach kłopoty mają to do siebie, że lubią przychodzić z zewnątrz. Władca Galii przybywa z prośbą o pomoc w związku z faktem, iż jego syn został porwany przez jednego z żądnych władzy baronów i korona uznaje, że warto udzielić pomocy. Will i Maddie trafiają na kontynent przebrani za rybałtów, tam zaś czeka na nich kraina pełna niebezpieczeństw, w której nawet sojusznikom nie można w pełni ufać. Czy w tych okolicznościach zdołają stanąć na wysokości zadania?

Wiedźmin

Hot or Not? Nowa zbroja serialowego Geralta

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kolejny sezon serialowego “Wiedźmina” już się kręci i obecnie trwają intensywne prace na planie produkcji. Obok zupełnie nowych twarzy, zobaczymy także starych bohaterów, którzy jednak przeszli delikatny lifting, jeżeli chodzi o styl ubioru. Wszystko za sprawą zmiany osoby odpowiedzialnej za kostiumy w serialu, czyli jednego z częściej wymienianych mankamentów, które przytaczali widzowie.

Efekty możemy obserwować już dziś, bo zaprezentowano zbroję, jaką przywdzieje Geralt w najnowszych odcinkach “Wiedźmina”.

wiedźmin,serialwiedźmin,serial

No i jak mu leży?

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 ozłocony

Dodał: , · Komentarzy: 1
cyberpunk 2077

To już pewne, możemy spać spokojnie. Kolejnych poślizgów “Cyberpunk 2077” nie uświadczymy i produkcja trafi w ręce wszystkich zainteresowanych graczy 19 listopada. CD Projekt RED właśnie poinformował, że gra osiągnęła “złoty status” i trafiła do tłoczni, aby następnie wylądować w pudełkowych wydaniach.

Developerzy obiecali, że w najbliższych dniach możemy liczyć na masę materiałów i urywków prosto z rozgrywki promujących tytuł, a kampania marketingowa ma ruszyć z kopyta. Póki co w nasze ręce, metodą czysto partyzancką, trafiły skany prezentujące mapę Night City, a także pocztówek, jakie znajdą się w pudełkowych wydaniach gry.

Shantae and the Seven Sirens

Shantae and the Seven Sirens – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 0

Studio Way Forward już od 30 lat funkcjonuje na rynku gier, zapewniając rozrywkę swoim fanom. Jedną z ich najbardziej znanych serii są przygody półdżinki imieniem Shantae. No a teraz raz jeszcze możemy udać się z nią na kolejną przygodę wraz z "Shantae and the Seven Sirens".

shantae and the seven sirens
My

My – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
my

Najnowsza powieść serii "Wehikuł czasu" pt. "My" reklamowana jest jako pierwowzór "Nowego wspaniałego świata" Huxleya i "Roku 1984" Orwella. Oba dzieła czytałem – chociaż "Rok 1984" znacznie bardziej przypadł mi do gustu i uważam go za jeden z najlepszych tworów o tematyce dystopijnej, to "Nowy wspaniały świat" także zasługuje w moich oczach na miano kultowego. Nie będę ukrywał więc, że opis na tylnej okładce mocno mnie zachęcił do sięgnięcia po tę pozycję. Kolejnego smaczku dodaje fakt, iż Jewgienij Zamiatin napisał ją 100 lat temu.

Już na samym początku trafiamy do Państwa Jedynego, pozornego raju na Ziemi. To piękne odzwierciedlenie najskrytszych marzeń komunizmu – nie ma "ja", jesteśmy tylko "my". Obywatele nie posiadają imion, a jedynie numery. Całe życie mają z góry zaplanowane, począwszy od pracy, na dniach, w których mogą uprawiać seks, kończąc. Narratorem powieści jest Δ-503, matematyk, jeden z głównych konstruktorów wielkiego statku kosmicznego, dzięki któremu Państwo Jedyne mogłoby zanieść idee swojej cudownej cywilizacji na inne planety. Cały utwór obraca się wokół zmian poglądów Δ-503, jakie zachodzą z powodu rozgrywających się wokół niego wydarzeń.

Cyberpunk 2077

Keanu Reeves reklamuje Cyberpunk 2077

Dodał: , · Komentarzy: 1
cyberpunk 2077,keanu reeves

Premiera “Cyberpunk 2077” już w przyszłym miesiącu, przyszedł więc czas na ruszenie z ostrą kampanią marketingową. Nasi rodacy postanowili nie pierdzielić się w tańcu i zainwestowali w reklamę wielkiego formatu, która została wyświetlona w przerwie finałów rozgrywek NBA. Dodatkowo zaciągnęli do niej największą gwiazdę swojej produkcji, czyli Keanu Reevesa.

Choć nowych fragmentów rozgrywki tam nie uświadczycie, to chwytajcie nowy zwiastun.

Wczytywanie...