outpost2

Keanu Reeves

Keanu Reeves
  • Data urodzenia
  • Miejsce urodzenia Bejrut, Liban
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Jego ojciec Samuel Nowlin Reeves jest Amerykaninem azjatyckiego pochodzenia (pół Chińczyk, pół Hawajczyk), a matka Patricia jest Brytyjką.

Krytycy docenili jego talent już po roli w sztuce "Wolfboy" w Toronto. Swoje pierwsze doświadczenia przed obiektywem kamery, Reeves nabywał dzięki występom w niewielkich produkcjach kanadyjskiej telewizji.

W 1986 otrzymał pierwszą szansę zagrania w dramacie obyczajowym "Youngblood", gdzie wcielił się w postać hokeisty. W niedługim czasie stworzył kreację w dramacie kryminalnym "W zakolu rzeki". W 1988 zagrał epizodyczną rolę w filmie Stephena Frearsa "Niebezpieczne związki". Rok później wystąpił w roli Teda Logana w filmie "Wielka przygoda Teda i Billa". Wystąpił w wielu filmach, u licznych reżyserów światowego kina, tworząc doskonałe kreacje, m.in. w obrazach "Moje własne Idaho", "Drakula", "Mały Budda" czy "Wiele hałasu o nic". W 1994 zagrał w filmie "Speed: Niebezpieczna szybkość", który stał się ogromnym sukcesem komercyjnym (film zarobił 121 mln. dolarów). Uczynił on z niego gwiazdora Hollywood, a zarazem jednego z najlepiej zarabiających aktorów amerykańskich. Stworzyło mu to szansę współpracy z taką gwiazdą kina, jak Al Pacino w "Adwokacie diabła" (1997). Popularność przyniosła mu rola Neo w "Matrixie" (1999) w reżyserii braci Wachowskich.

Keanu Reeves jest obecnie jednym z najlepiej opłacanych aktorów swojej generacji.

Aktor

Matrix Zmartwychwstania (2021) jako Neo
47 roninów (2013) jako Kai
Dom nad jeziorem (2006) jako Alex Wyler
Constantine (2005) jako John Constantine
Matrix Rewolucje (2003) jako Neo
Matrix Reaktywacja (2003) jako Neo
Animatrix (2003) jako Neo (Historia ucznia) (głos)
Matrix (1999) jako Neo
Johnny Mnemonic (1995) jako Johnny Mnemonic
Drakula (1992) jako Jonathan Harker

Dubbing w grach

Cyberpunk 2077 (2020) jako Johnny Silverhand
Wczytywanie...