Komiksy
usagi yojimbo saga #04

W swoim sztandarowym cyklu Stan Sakai wielokrotnie przesuwa ciężar narracji z królika ronina na inne postaci, które ten napotyka na drodze. Nie inaczej jest w czwartej księdze "Usagi Yojimbo Saga" zawierającej historie z tomów "Pojedynek przy świątyni Kitanoji", "Wędrówki z Jotaro" oraz "Ojcowie i synowie".

Tym razem nasz bohater spędza większość czasu w towarzystwie Jotaro, młodego ucznia mistrza Katsuichiego, dawnego nauczyciela Usagiego. Protagonista ma zresztą pełnić funkcję sekundanta podczas umówionego pojedynku senseia z Nakamurą Kojim, wędrującym samurajem, który poświęcił się szlifowaniu szermierczych umiejętności. To jednak zaledwie początek tego, co czeka nas w nowej księdze. Usagi i Jotaro zmierzą się z gildią zabójców Koroshi, demonami i klanem ninja Neko, a na ich drodze pojawią się również starzy znajomi.

Mass Effect

Swoim rozczarowaniem tym stanem rzeczy postanowił podzielić się John Ebenger, jeden z twórców pracujących nad shepardowską trylogią na przestrzeni lat. Okazuje się, że około 92% graczy zdecydowało się na idealistyczną ścieżkę, a tylko pozostałe 8% wybierało drogę Renegata w kontekście historii dziarskiego komandora. Developer ubolewa nad takim stanem rzeczy tym bardziej, że studio wkładało naprawdę wiele serca i wysiłku, projektując niegodziwe oraz dyskusyjne moralnie wyjścia z sytuacji.

mass effect

Czym to jest spowodowane? Prawdopodobnie tym, że komputerowe gry fabularne na przestrzeni wielu lat nauczyły nas, że granie “tym dobrym ziomkiem” jest najzwyczajniej w świecie zdecydowanie bardziej opłacalne. Wszyscy wtedy witają nas z szacunkiem i otwartymi ramionami (przykładowo – łatwiejszy handel, rabaty w sklepach, nie dybią na nas strażnicy), dostajemy lepsze nagrody (chociażby więcej punktów doświadczenia) czy, co jest chyba najważniejsze, zdecydowanie rzadziej zamykamy sobie dostęp do poszczególnych atrakcji (choćby – zadania poboczne) tudzież możliwości rozwiązania danej sytuacji. No i te wyrzuty sumienia…

Warcross

Warcross – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
warcross

Young Adult to gatunek stworzony przez twórców kultury, występujący głównie w literaturze, ale pojawia się również w komiksach i filmie. W założeniu tworzy się go z myślą o ludziach młodych, ale jest też bardzo popularny wśród dojrzalszych czytelników. Tematyką nawiązuje do wieku i doświadczeń bohatera. Dotyczy przyjaźni, pierwszych miłosnych uniesień i poszukiwania własnej tożsamości. Reprezentantem tego nurtu jest "Warcross" autorstwa Marie Lu. Zdaniem wielu jest to jedna z najlepszych książek tego typu.

Nieodległa przyszłość. Świat wkroczył w nową epokę dzięki dwóm rzeczom – Neurołączu i powiązanej z nim gry zwanej Warcross. Pozwoliło to na połączenie rzeczywistości realnej z wirtualną, odmieniając życie milionów. Wśród nich jest Emika Chen, młoda hakerka ze skomplikowaną przeszłością i poważnymi długami.

Baldur's Gate III

Informacja pochodzi ze sprawdzonego źródła, bo padła ona z ust przedstawicieli Hasbro (a więc właścicieli marki D&D) na targach przeznaczonych dla inwestorów przemysłu zabawkarskiego – New York Toy Fair.

baldur's gate 3

“Baldur’s Gate 3” ma trafić w ręce wszystkich zainteresowanych graczy pod koniec obecnego roku za pośrednictwem modelu Early Access, co nie jest w sumie zadziwiające, bo z tego typu strategią studio Larian jest doskonale zaznajomione. Belgowie działali podobnie w przypadku “Divinity: Grzech Pierworodny 2”, gdzie przedpremierowo udostępnili do testowania część produkcji, a dopiero po roku czasu gracze mogli cieszyć się pełną wersją tytułu.

Komiksy
hellboy w piekle

"Hellboy w Piekle" to epilog opowieści o Piekielnym Chłopcu. Seria kontynuująca "Hellboya", ale przede wszystkim domykająca rozpoczętą w nim historię – może dlatego jest to już inna podróż, z poczuciem zbliżającego się końca.

Po wydarzeniach z szóstego tomu wydania zbiorczego Hellboy trafił do Piekła. Śmierć nie przynosi mu spokoju – w nowym środowisku znajduje tak sprzymierzeńców, jak i przeciwników, a do tego zachodzą zmiany na szczeblu władzy. Mimo to wędrówka po Piekle przebiega bez szaleństw. Dominuje ponura, przygnębiająca atmosfera pustki i śmierci. Bohater błąka się po tym miejscu niż podąża w jakimś celu, a jego spotkania z innymi postaciami sprawiają wrażenie przypadkowych i chaotycznych. Główny wątek, który długo przewija się gdzieś w tle i nawet pod koniec jest opowiadany z dystansu, nie ma odpowiedniej siły, żeby nadać całości wyrazisty kierunek.

Assassin's Creed: Syndicate

Assassin’s Creed Syndicate za darmo!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Epic Games nie próżnuje, jeśli chodzi o promocję swojej platformy sprzedaży i co rusz stara się przyciągnąć wszystkich graczy, od oddanych konsumentów po zagorzałych malkontentów, aby zarejestrowali się, spróbowali oraz przekonali się do ich autorskiego sklepu. Jednym z pomysłów na zanęcenie konsumentów są darmowe gry rozdawane z godną podziwu regularnością, a że nie są to ogórki czy zgrane klasyki, tym trudniej oprzeć się wspomnianej reklamie. Nawet pomimo faktu, że Epic Games Store w porównaniu do konkurencji nadal prezentuje się biednie.

assassin's creed: syndicate

Jednak nie o tym, nie o tym... W zeszłym tygodniu mogliśmy za darmo i na zawsze zapisać do swojej biblioteki gier zacny “Kingdom Come: Deliverance”. Teraz możemy to zrobić z kolejnym tytułem, który śmiało można określić jako relatywnie nową oraz godną grę – mowa tu o “Assassin’s Creed Syndicate”. Jeżeli jesteście fanami świata asasynów i czujecie ewidentną miętę do klimatów XIX-wiecznej Anglii, a nie mieliście jeszcze szansy wcielić się w skórę porywczego Jacoba Frye, to o lepszą okazję będzie już ciężko. Macie czas do 27 lutego, albowiem tego dnia oferta wygaśnie.

Alaloth: Champions of the Four Kingdoms

"Alaloth – Champions of The Four Kingdoms" to nadchodząca produkcja osadzona w dość klasycznym świecie fantasy. Z tego powodu możemy oczekiwać dobrze nam znanych i (nie)kochanych ras jak elfowie, orkowie, krasnoludowie i najbardziej oklepaną ze wszystkich; wstrętnych dwunogów znanych jako ludzie. Dzisiejszy news rzuci trochę światła na Edherest królestwo ludzi, w którym gnieździ się okrągłe 40 rodów szlacheckich, które z pewnością wiele namieszają w fabule gry.

alaloth – champions of the four kingdoms
Aleo. Burza na północy
aleo. burza na północy

Praca debiutancka to jedna z najważniejszych chwil w życiu każdego autora. Może ona zawyrokować nie tylko na jego najbliższej przyszłości, ale i całej karierze. Z tego powodu nie może być brana lekko, ani przez niego, ani przez czytelnika. Tym razem debiutantem jest Tomasz Miękina, który miał pewne doświadczenia w poezji (współpraca przy tomiku "Tchnienie"), ale teraz postanowił spróbować swoich sił w pisaniu powieści. Mianowicie pierwszego tomu serii "Aleo", opatrzonego podtytułem "Burza na północy".

Aleo to młoda dziewczyna, wiodąca normalne życie. Jednak w niej samej niewiele jest rzeczy "normalnych". Rubinowe włosy, niespotykane w całym królestwie, ogromny talent jubilerski i rodowód, dzięki któremu na mocy prawa gwiazdy wieczornej jest prawowitą następczynią tronu królestwa Adonu. Stara się jednak nad tym nie myśleć i prowadzić typowe życie w domu swojego wuja, który miał na nią oko od śmierci jej rodziców. Niestety nad jej życiem i całym krajem zaczynają gromadzić się ciemne chmury. Już wkrótce stawi czoła licznym wyzwaniom i pradawnej przepowiedni mówiącej, że los odkupi Rubin z Kalantari.

Borderlands 3

Po wielu latach ustawicznego nabierania wody w usta przez ojców marki, wychodzi jednak na to, że uniwersum “Borderlands” zawita w końcu na dużym ekranie. Informacje za pośrednictwem swojego Twittera zdradził sam Randy Pitchford, prezes studia Gearbox, którą jednak po kilku minutach skrzętnie usunął, bo chyba wyszedł trochę przed szereg i zepsuł wszystkim niespodziankę. Stara prawda świata wirtualnego mówi, że “nic w internetach nie ginie”, w związku z czym wycieku nie dało się skutecznie zatkać.

eli roth

Więcej konkretów na temat produkcji mamy usłyszeć na specjalnym panelu dedykowanemu serii, który odbędzie się na targach PAX East – 27 lutego.

Mount & Blade II: Bannerlord

Wstrzymajcie jednak swoje konie, bo chodzi tutaj tylko o wersje Early Access – na pełnoprawny produkt przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Jak długo, tego niestety nie ujawniono. Tym niemniej biorąc pod uwagę, że wielu oddanych fanów niejednokrotnie powątpiewało, czy kontynuacja serii kiedykolwiek ujrzy światło dzienne, to mamy tu do czynienia z nielichym progresem.

mount & blade 2

Tytuł będzie można nabyć za pośrednictwem platformy Steam, Epic Games oraz oficjalnej strony internetowej TaleWorlds. Wczesny dostęp zaoferuje możliwość wypróbowania części kampanii dla pojedynczego gracza oraz trybu multi, jednak bez wszystkich zapowiadanych opcji. Cena za wspomnianą przyjemność obcowania z produkcją na tym etapie i zabawy w beta-testera – 49.99 Euro, czyli na nasze to pewnie będzie jakieś 209-219 złociszy. No, ale pasjonatów serii to zapewne nie odstraszy w żaden sposób.

Wczytywanie...