przebudzenie_cienie
Komiksy
chew #10

"Chew" to niezwykła seria. Podczas lektury ostatnich dwóch czy nawet trzech części towarzyszyło mi uczucie przeciągania najważniejszych wątków i – co za tym idzie – odwlekania nieuchronnej konfrontacji Tony'ego Chu z wampirzym kolekcjonerem nietypowych zdolności. Mimo to czytałem dalej i bawiłem się świetnie, niemal zupełnie ignorując wszelkie przejawy zbaczania z przewodniej linii fabularnej.

W kolejnych tomach przeciwko Wampirowi stawali niemal wszyscy, od agenta Colby'ego aż po nastoletnią córkę Tony'ego Chu. Jednakże chyba żaden miłośnik serii nie miał wątpliwości, że w starciu z kolekcjonerem ważną rolę odegra również tytułowy cybopata. W "Krwawej kiszce" fabuła dostaje prawdziwego kopa, chociaż pierwsze strony mogą wskazywać na zupełnie odmienny stan rzeczy. Szybko staje się jasne, że to tylko finałowe odliczanie przed długo wyczekiwanym pojedynkiem i czytelnik jest świadkiem swego rodzaju zbrojenia się do tej walki. I jak to w przypadku "Chewa" zwykle bywało, tak zbrojenie, jak i walka są uroczo karykaturalne.

Vampire The Masquerade: Bloodlines 2

W nadchodzącą kontynuację uwielbianego, czczonego, ukochanego, ubóstwianego i <tu wstawić przymiotnik o zabarwieniu pozytywnym> klasyka z początku XXI wieku, "Vampire The Masquerade: Bloodlines" będziemy mogli zagrać, aż sześcioma klanami. Chwila tylko sześcioma? To o jeden mniej niż w pierwszej części. I dodatkowo jednym z dostępnych klanów są Cienkokrwiści, przemieni z tak bardzo rozwodnioną krwią, że bez problemu mogą uchodzić za zwykłych ludzi, a wampiryzm jest dla nich małą niedogodnością. Ale nie martwcie się znając Paradox Interactive nowe klany zostaną dodane za pomocą płatnych DLC. Dwa lata po premierze gra będzie posiadała ponad 150 DLC z nowymi klanami, ubraniami dla nowych i starych klanów, nową muzyką i nowymi opcjami kosmetycznymi.

vampire the masquerade bloodlines,vampire the masquerade: bloodlines 2
Inne

Gry bez DRM przejmują letnią scenę wyprzedaży. Na GOG.COM właśnie wystartował Summer Sale Festival, podczas którego nie brakuje specjalnych kolekcji, błyskawicznych okazji i rabatów do 90%.

gog

Jakich atrakcji i gwiazd sceny głównej możesz się spodziewać podczas Summer Sale Festival? Zacznijmy od Obduction! Ta tajemnicza gra przygodowa z urzekającą grafiką od twórców Myst jest dostępna na GOG.COM za darmo do 1 czerwca, do godziny 15:00. Po prostu wejdź na stronę główną GOG.COM i kliknij w banner promocji, a gra zostanie automatycznie przypisana do twojego konta GOG.

Divinity: Grzech Pierworodny II

Nadchodzi nowa gra od Larian Studios!

Dodał: , · Komentarzy: 9

I jedyne co na razie o niej wiadomo, to liczba trzy. Tak, nowa strona enigmatycznej zatytułowana jest trzy, a po wejściu na nią widzimy rzymskie III. Z pewnością będzie to kontynuacja jakieś gry? Ale jakiej? "Divine Divinity III"? "Divinity: Grzech Pierworodny III"? "Baldur's Gate III"? "Icewind Dale III"? "Neverwinter Nights III"? A wy co obstawiacie?

larian studios,3,iii
Komiksy

W ciągu ostatniego miesiąca Mucha Comics wydała cztery nowe premiery. Są to:

mucha comics
  • Uncanny X-Force: Ostateczna egzekucja – czwarty tom serii "Uncanny X-Force"
  • Reborn. Odrodzona – następna pozycja popularnego Marka Millara
  • Criminal: Tchórz/Lawless – długo wyczekiwane dzieło Eda Brubakera
  • Nieśmiertelny Iron Fist: Ucieczka z ósmego miasta – czwarty tom przygód Iron Fista
Komiksy

Wydawnictwo Non Stop Comics udostępniło katalog z premierami na drugą połowę 2019 roku. Znajdziecie go tutaj.

coda

W sumie jesień i zima 2019 mają przynieść 19 nowych tytułów. Wśród nich są kontynuacje rozpoczętych serii, takich jak "Deadly Class" czy "Reszta świata", ale nie zabraknie również zupełnych nowości. Pojawi się pierwszy tom "Czasu nienawiści" (przedstawiający niedaleką, posttrumpowską przyszłość), będą też "Mity Ctulhu" z rysunkami Brecci, magiczna i tajemnicza "Porcelana" czy coś trochę fantasy, trochę w stylu "Mad Maxa", czyli "Coda".

Droga Szamana. Etap 2: Gambit Kartosa
droga szamana. etap 2: gambit kartosa,droga szamana

Kiedy Wasilij Machanienko w 2012 roku opublikował pierwszy tom swojej historii o pewnym szamanie w świecie Barliony, raczej nie oczekiwał wielkiego sukcesu. Obecnie jego seria "Droga Szamana" liczy siedem tomów, znajduje się na liście najpopularniejszych e-booków w Rosji i doczekała się tłumaczenia na kilka języków obcych, w tym polski. Tym razem w ręce czytelników znad Wisły trafiła kolejna część cyklu – "Etap 2: Gambit Kartosa".

Barliona to świat MMORPG jak żaden inny. Najnowocześniejsza technologia zapewnia niezwykłe przygody i niesamowite doznania, zaś gwarancja wartości waluty w świecie realnym przez rząd kusi wizją łatwego zarobku. Obietnice te ściągają całe rzesze graczy. Jednak jak każdy inny świat, ten również ma swoją ciemną stronę – skazańców pełniących rolę darmowej siły roboczej, zakulisowe rozgrywki i brudne chwyty.

Dmitrij Machan zna tą rzeczywistość aż za dobrze. W końcu dopiero nadgryzł swój ośmioletni wyrok jako najmniej popularna klasa (Szaman ze specjalizacją Jubilera). Gdy w końcu udaje mu się wydostać z kopalni, chęć ochrony przed niecnym systemem rzuca go na pogranicze cywilizacji. Żeby się wzmocnić, musi wykonywać misje, a trafia mu się sporo unikalnych i legendarnych zleceń, w tym powiązanych z globalną aktualizacją gry. Nic więc dziwnego, że przyciąga kłopoty jak magnes. Na niezwykłe umiejętności Machana ostrzą sobie zęby nie tylko najlepsi z graczy, lecz także Kartos – Mroczne Imperium zarządzane przez Symulatorów. Hegemon jest gotowy do poświęcenia ogromnych sił, by zrealizować swoje cele i nie dać nikomu pokrzyżować swoich planów.

ATOM RPG

ATOM RPG – Witamy w odnowionym Dead City

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dead City było jedną z najbardziej rozczarowujących części "ATOM RPG". Mimo interesującego pomysłu i wciągającego klimatu i obietnica zabawy w prawdziwego S.T.A.L.K.E.R.A dostaliśmy pustą przestrzeń z zaledwie trzema lokacjami (która poza jedną fabularną były dość małe), wypełnioną nudnymi walkami z słabymi przeciwnikami (chyba, że gra postanowiła skarać nas oddziałem wysoko poziomowych bandytów uzbrojonych w ciężkiego karabiny maszynowe, snajperki i bojowe strzelby, wtedy całą drużynę, a w szczególności Alexandra trzeba było zeskrobywać z chodnika przy pomocy mikroskopu).

atom rpg

Nadchodząca aktualizacja zmieni to. Więcej lokacji z prawdziwego zdarzenia, więcej zadań, lepsi przeciwnicy i oczywiści dodatkowa możliwość uwiedzenia przedstawiciela(cielki) przeciwnej płci przy pomocy naszego uroku.

Inne

Gracze uwielbiają A Plague Tale: Innocence!

Dodał: , · Komentarzy: 0

W tydzień po premierze A Plague Tale: Innocence podsumowujemy pierwsze recenzje. Media i gracze wydali jasny werdykt – gra jest „niezapomniana” i „jedyna w swoim rodzaju”. Jednym słowem: „arcydzieło”.

a plague tale: innocence

Odkąd tylko szczury ruszyły na ekrany graczy, A Plague Tale: Innocence notuje doskonałe wyniki i zbiera znakomite recenzje wśród mediów, influencerów i graczy. Z dziesiątkami tysięcy widzów na Twitchu jednocześnie, poleceniami Must Buy od największych gwiazd gamingowych na YouTube i recenzjami polecającymi grę jako „niesamowitą”, „wybitną” czy „niespodziewanym hitem roku”, premierę nowego tytułu od studia Asobo można zaliczyć do bardziej niż udanych!

Inne

Nadchodzi prermiera Warhammer: Chaosbane!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już w przyszłym tygodniu, a dokładniej 4 czerwca na rynku pojawi się pierwsza gra RPG akcji osadzona w uniwersum Warhammer. Już teraz gracze mogą zanurzyć się w mroczną historię Warhammer: Chaosbane w nowym klipie stworzonym przez studio Ankama – zająć swoje miejsce wśród wojowników Imperium, by odeprzeć najazd Chaosu w świecie na skraju przetrwania.

warhammer: chaosbane
Wczytywanie...