Komiksy
darth vader i zaginiony oddział

19 lipca ukaże się nowy komiks w serii "Star Wars Legendy" – "Darth Vader i zaginiony oddział". Przedpremierowo można go zakupić w internetowej księgarni Egmont. W rozszerzeniu newsa znajdziecie przykładowe ilustracje z tej pozycji.

Wydarzenia, które ukazano w filmie Zemsta Sithów, wciąż prześladują Dartha Vadera. Mroczny Lord musi jednak zapomnieć o swojej przeszłości i skupić się na tym, co niesie przyszłość. W ramach nowej misji ma udać się do tajemniczej Mgławicy Duchów i odnaleźć – a w miarę możliwości także uratować – zaginione imperialne siły ekspedycyjne.

Zadanie okazuje się trudniejsze, niż się z początku zdawało, a w dodatku Vader musi się dzielić zwierzchnością nad własnymi jednostkami z upartym, choć kompetentnym oficerem.

W kolekcji STAR WARS LEGENDY prezentujemy najciekawsze pozycje z dorobku wydawnictwa Dark Horse Comics, które przez ćwierć wieku publikowało komiksy osadzone w uniwersum Gwiezdnych Wojen.

Game Exe

Podsumowanie ankiety

Dodał: , · Komentarzy: 3

Spróbowaliśmy czegoś nowego. Spróbowaliśmy skłonić was do udziału w ankiecie, gdzie zadawaliśmy więcej niż jedno pytanie. Coś jak referendum, ale lepszego. Czy pomysł wypalił? Odpowiedź na to pytanie będzie częścią naszego małego podsumowania.

podsumowanie ankiety

Wszelkie referenda, głosowania i tym podobne mają w naszym kraju długą tradycję. U nas jednak nie będzie żadnej polityki, bowiem pytaliśmy o sprawy istotne z punktu widzenia funkcjonowania portalu. Tego samego portalu, na którym właśnie jesteście. Podniosłość tej chwili sprawiła, że do pomocy udało mi się nakłonić jednego z redaktorów. Wszystko po to, aby efekt był wart zachodu. Udało się?

Komiksy

Non Stop Comics to wydawnictwo koncentrujące się na komiksach. Aktualnie w jego sklepie można zakupić wiele różnych tytułów w oryginale, ale w niedalekiej przyszłości można spodziewać się premier wybranych pozycji w polskim języku. Pierwsze z nich ukażą się we wrześniu.

Rat Queens

Wśród najbliższych premier znalazł się komiks o Jamesie Bondzie, pierwszy tom "Paper Girls" od scenarzysty "Sagi" oraz początek serii fantasy z czarnym humorem – "Rat Queens" (patrz: zdjęcie wyżej). Pozostałe tytuły, które mają ukazać się do końca roku (łącznie ma wyjść 16 komiksów!), znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Komiksy
bajka na końcu świata 1. ostatni ogród

Marcin Podolec zabiera czytelnika do postapokaliptycznego świata, gdzie rozgrywają się losy Wiktorii, jeszcze dziecka, i jej psa o imieniu Bajka. Ta dwójka musi przetrwać w niebezpiecznych realiach oraz odnaleźć rodziców dziewczynki. W tym celu podąża za ukazującymi się nocą światłami na niebie, choć nie ma pewności, skąd się one biorą. Są jednak jedyną wskazówką, dokąd należy podążać. Czy ta droga zaprowadzi postacie do celu?

Odpowiedzi na to pytanie nie należy tak szybko się spodziewać – nawet nie tylko na nie. Nie wiemy, co konkretnie doprowadziło Ziemię do obecnego stanu, ani dlaczego w pobliżu trudno o żywą duszę. Możemy się domyślać, że to ludzie są winni sytuacji i tajemniczy wybuch (o którym mowa w opisie komiksu), jednak szczegółów nie poznajemy. Tak samo pod znakiem zapytania stoi kwestia, dlaczego przy bohaterce nie ma rodziców i jak długo już ich szuka. Autor od razu wrzuca nas do mało gościnnego świata, przeszłość pozostawiając pod warstwą kurzu.

Komiksy

Wydawnictwo Genius Creations postanowiło wydać swój pierwszy komiks – "Liber Horrorum: Księga Grozy". Za jego scenariusz odpowiada Michał Cetnarowski, natomiast za ilustracje Marcin Kułakowski. Premiera – 30 września. Pod tym linkiem znajdziecie fanpage poświęcony tej pozycji.

Liber Horrorum: Księga Grozy

Co łączy współczesną Warszawę, siedemnastowieczny Lublin i legendę o czartach, które pojawiły się w tym mieście, na rozprawie trybunału sądowego?

Komiksy

Wydawnictwo Studio JG z planami na lipiec

Dodał: , · Komentarzy: 0

Swoimi planami wydawniczymi na lipiec podzieliło się również Studio JG, które odpowiada za wydawanie mang. Wśród wakacyjnych premier znalazł się drugi tom "ERASED – Miasto, z którego zniknąłem". Przedstawia on poruszającą i cenioną historię z motywem podróży w czasie – na jej podstawię powstało anime, a w przyszłości ukaże się również serial telewizyjny od Netflixa. Tym bardziej więc warto sięgnąć po pierwowzór.

Studio JG

Co poza tym? Sprawdźcie w rozwinięciu newsa.

Inne

Jak zrobić dobrego złoczyńcę?

Dodał: , · Komentarzy: 4

Wielu początkujących pisarzy musi zmierzyć się ze strasznym zadaniem – jak napisać głównego złego? Jeżeli wsłuchają się w głosy publiki, to zwariują, każdy mówi coś innego. Jeden, że powinien mieć ciężkie dzieciństwo przepełnione cierpieniem i nienawiścią rodziców, inni, że powinien być komicznie zły i ciągle się śmiać, podkręcając swojego spiczastego wąsa. Jeszcze inni powiedzą, że powinien być mieszanką obu wspomnianych wcześniej archetypów, być bohaterem swojej własnej historii albo nawet chcieć zrobić coś dobrego dla świata, czego ułomny intelektualnie gieroj nie zrozumie. Okropne, nie? Na szczęście kilka znaczących osób w cRPG-owym światku odpowiedziało na to pytanie. Możecie je przeczytać w rozszerzeniu.

legacy of kain,złoczyńcy
Komiksy

Czwarty tom "Requiem Króla Róż" zachowuje równowagę pomiędzy kwestiami miłosnymi a intrygami, dzięki czemu dostajemy najlepszą odsłonę serii. Jednocześnie rośnie wrażenie, że autorka starannie zaplanowała cykl, ponieważ na pierwszy plan trafiają kolejne postacie – akurat te, które zdążyły wzbudzić zainteresowanie i warto byłoby poznać je bliżej.

Requiem Króla Róż #4

Tym razem większą uwagę poświęcono Annie i jej relacjom z Ryszardem. Bohater przyjemnie spędza czas, na czym korzysta również czytelnik. Scenom z dziewczyną towarzyszy miłe odprężenie i duża dawka humoru. Naprawdę trudno się nie uśmiechać, gdy ci dwoje – nadal niepewni i obawiający się strzelenia jakiejś gafy – są razem. Dzięki prezentowaniu myśli postaci dowiadujemy się, jak wiele ich łączy, że między nimi pojawia się bardzo przekonujące uczucie. W ten wątek zgrabnie wpleciono białego dzika – sympatyczne stworzenie, które doprowadza do zabawnych sytuacji.

Icewind Dale II

Przepraszamy za ten trochę spóźniony news, ale czasem nawet nasze wszechwidzące oko przyśnie. Trent Oster jeden z założycieli studia Beamdog poinformował na swoim Twitterze o pewnych kłopotach które mogą sprawić, że odświeżona wersja "Icewind Dale II" nigdy nie stanie się faktem dokonanym. Polegają one na tym, że... kod źródłowy gry zaginął.

icewind dale 2
Wczytywanie...