Komiksy

Magi: Labyrinth of Magic #3 – recenzja mangi

Dodał: , · Komentarzy: 0

Po przygodach zawartych w tomach 1-2 Alibaba stał się majętnym i powszechnie szanowanym człowiekiem, szczególnie przez wzgląd na sposób wykorzystania świeżo zdobytej pozycji – ku zaskoczeniu niektórych możnych uwolnił niewolników w mieście. Teraz jednak ma na głowie inne zmartwienie – nie widział Aladyna po opuszczeniu Labiryntu. Co się stało z naszym bohaterem?

magi: labyrinth of magic

Chłopiec równie energiczny, co pełen empatii wobec wszelkich istot, nie mógł przecież przejść obojętnie obok ciężkiego losu, jaki dotyka klan Kouga. Od wieków jego członkowie z powodzeniem walczyli o utrzymanie suwerenności, mimo licznych zakusów sąsiadów i oligarchów tego świata. Co więcej dumni wojownicy pod wodzą staruszki Baby nie zamierzają pozwolić na zmianę tego stanu rzeczy. Tym razem wyzwanie jest jeszcze większe, ponieważ Cesarstwo Kou powiększa swoje terytoria, a ich wzrok powoli zwraca się ku wiosce klanu Kouga. Jaką rolę odegra mały chłopiec?

Komiksy

Egmont – nowości komiksowe na sierpień

Dodał: , · Komentarzy: 3

W sierpniu wydawnictwo Egmont wyda 19 nowych komiksów. Jakie tytuły się znalazły wśród nich? W rozszerzeniu newsa znajdziecie planowane premiery wraz z okładkami, opisami i informacjami o wydaniu.

komiksy,egmont

Wśród sierpniowych nowości są m.in.:

  • komiks o Geralcie z Rivii – "Wiedźmin. Klątwa kruków" – narysowany przez Piotra Kowalskiego
  • kolejne przygody Deadpoola – "Deadpool: Grzech pierworodny, tom 7"
  • "Uniwersum DC – Odrodzenie", który rozpoczyna linię DC Odrodzenie (serie poświęcone poszczególnym superbohaterom będą się ukazywały od września 2017
Komiksy

Zdobywcy Troy – recenzja komiksu

Dodał: , · Komentarzy: 0
Zdobywcy Troy

Świat Troy stworzony przez Christophe'a Arlestona składa się z kilku serii – pierwszą z nich był "Lanfeust z Troy". Jednak premiera zbiorczego wydania tej pozycji została zaplanowana na wrzesień – Egmont postanowił przedtem wydać "Zdobywców Troy". Ich akcja rozgrywa się 4 tysiące lat wcześniej i opowiada o kolonizacji tytułowej planety. Jest to rozsądny ruch ze strony wydawnictwa, ponieważ poznajemy losy mieszkańców Troy od samego początku.

Rodzeństwo Tabula i Rasan zostaje porwane. Bohaterowie znaleźli się wśród innych ludzi siłą zabranych ze swoich rodzinnych zakątków przez Konsorcjum Kwiatów (gildię książąt-kupców z Meirrionu) – mają teraz zasiedlić niezwykłą planetę Troy, rozwijającą wśród kolonistów magiczne zdolności. Tabula i Rasan uciekają oraz wyruszają na poszukiwanie rodziców. Podczas podróży odegrają niebagatelną rolę w zmianach, jakie dotkną zniewolone społeczeństwo krainy.

Śródziemie: Cień Wojny

Ork orkowi nierówny. Już w "Cieniu Mordoru" mogliśmy się przekonać, że przedstawiciele tej rasy, to nie tylko bezmózgie machiny do zabijania łaknące krwi (choć i takie jednostki mogliśmy napotkać), lecz również cwani stratedzy, inteligenci, tchórze, dowcipnisie czy nawet... uprzejmi dżentelmeni.

śródziemie: cień wojny

Nie inaczej będzie w "Cieniu Wojny", czego dowodem jest najświeższy materiał promujący grę. Kumail Nanjiani, aktor znany chociażby z serialu "Dolina Krzemowa", postanowił opowiedzieć kilka słów o orku, któremu użyczył głos. Agonizer to niebezpieczny wojownik, ale jednocześnie swój chłop. Chce uchodzić za luzaka, ale ewidentnie brakuje mu charyzmy i pewności siebie. Zbytnio zwraca uwagę na to, co myśli o nim jego otoczenie, co prowadzi do naprawdę zabawnych sytuacji.

Komiksy
bękarty z południa: na boisku

Wydawało się, że w drugim tomie "Bękartów z Południa" akcja pójdzie mocno do przodu – bo choć na jej tempo w poprzedniej odsłonie nie można było narzekać, to przedstawiona historia, jak się okazało, była zaledwie wprowadzeniem do czegoś więcej. To "więcej" wciąż nie zostaje jednak zaprezentowane, zamiast tego mamy okazję zapoznać się z największym sukinsynem Południa – Eulessem Bossem, rządzącym hrabstwem Craw.

"Bękarty z Południa" nie są lekką, przyjazną serią. To mocna i brutalna lektura, więc jeśli wulgaryzmy, sceny przemocy i niemoralnie postępujące postacie to dla was za dużo, lepiej skreślcie komiks Jasona Aarona i Jasona Latoura z listy "do przeczytania". Chociaż nie powiedziałbym, że jakieś momenty wywołują niesmak (aczkolwiek przewija się orgia... alkoholików?), to stworzony obraz pozostaje tak samo brzydki jak w pierwszym tomie. Tyle że ta "brzydota", zarówno wizualna jak i poszczególnych charakterów, właśnie przyciąga.

Jednym zdaniem – realia się nie zmieniły. Pozostajemy w hrabstwie Craw, gdzie władzę sprawuje trener Boss, a ludzie żyją kolejnymi meczami futbolu. Sport pełni bardzo istotną rolę, ponieważ jest najważniejszy dla antagonisty komiksu – a to właśnie na nim skupili się twórcy. Na przemian śledzimy retrospekcje i wydarzenia aktualne, ale przewagę mają te pierwsze. Dzięki ukazywaniu przeszłości poznajemy motywacje Bossa oraz jego drogę z pogardzanego chłopaka, syna zakały hrabstwa i prawdopodobnie prostytutki, do despotycznego włodarza. Tym samym postać nabiera groźniejszego wyrazu i możemy lepiej zrozumieć jej postępowanie. Czy ktoś zdoła położyć kres jej panowaniu? Tego dowiemy się w kolejnych częściach.

Komiksy

Wydawnictwo Egmont poinformowało, że na początku sierpnia pojawią się dodruki wybranych komiksów z DC Deluxe, których aktualnie na rynku zabrakło – choć z kolei chętnych do ich kupna nie brakuje. Można spodziewać się, że w sprzedaży ponownie znajdzie się 5 poniższych tytułów:

DC Deluxe
  • "Batman. Azyl Arkham" – jeden z najmroczniejszych i najbardziej przerażających komiksów o Batmanie
  • "Batman. Rok pierwszy" – początki Batmana autorstwa Franka Millera
  • "Lobo. Portret bękarta" – przeczytajcie naszą recenzję komiksu
  • "Batman. Ziemia jeden, tom 1." – alternatywna rzeczywistość, w której Mroczny Rycerz nie jest tym samym Mrocznym Rycerzem, którego znamy
  • "Flashpoint. Punkt krytyczny" – jedna z najciekawszych i najbardziej znanych historii o Flashu
The Elder Scrolls: Legends

Fani karcianki ze świata Starszych Zwojów, czyli "The Elder Scrolls: Legends" mogą kontynuować zbieranie talii także na mniejszych ekranach swoich telefonów, bowiem tytuł ten pojawił się właśnie w wersji na systemy iOS oraz Android.

the elder scrolls legends

Darmowa karciana "The Elder Scrolls: Legends" nie tylko niedawno wzbogaciła się o kolejny dodatek, czyli "Heroes of Skyrim', ale także debiutuje na systemach operacyjnych iOS oraz Android. Tym sposobem Bethesda kusi nas, by kontynuować zmagania także w drodze do pracy czy szkoły. Dedykowana na te urządzenia wersja zawiera tryb fabularny, arenę oraz rozgrywki PvP, w których użyjemy nie tylko podstawowej talii, ale także 150 kart z przywołanego już rozszerzenia. Jeśli do tej pory nie graliście, to powinniście jak najszybciej zajrzeć do AppStore lub Google Play.

Wonder Woman

Studio Warner Bros. obiecuje kampanię z prawdziwego zdarzenia, która ma przynieść zwycięstwo w wyścigu po Oskara dla swojej ostatniej, udanej produkcji – "Wonder Woman. Czy piękna i dzielna wojowniczka ma szansę w starciu z nieugiętą Akademią?

wonder woman

Historia walki o najcenniejsze trofeum w świecie filmu nie jest dla produkcji z superbohaterami zbyt różowa. Co prawda Akademia czasami nominowała któryś obraz za efekty specjalne, ale w poważniejszych kategoriach żadna ze zdolności nie zagwarantowała sukcesu. Póki co królem w tej dziedzinie pozostaje Heath Ledger za udział w "The Dark Knight", ale od tamtego czasu prawdziwa posucha. Warner Bros. postanowiło coś z tym zrobić.

Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One

Ponoć nic dwa razy się nie zdarza, ale wyobraźcie sobie, że siedzę w zamku mojego rodu i mam nie lada dylemat. Wojsko w rozsypce, ukochany ojciec odszedł, zaś nad rodzinnym domem zbierają się czarne chmury. W takich okolicznościach trudno oczekiwać powtórki cudu pod Racławicami. Do tego jeszcze otrzymujemy w spadku dwóch doradców, ale ich opinie wykluczają się, przez co trudno znaleźć jakiś złoty środek. Wszystko to na oczach wroga, który pasie swój brzuch na dziedzińcu i mniema, że Forresterowie zatańczą tak, jak im się zagra. Ruszyć do szturmu czy jak Wołodyjowski zwalić cały gród na głowę i zakończyć sprawę z honorem?

game of thrones: a telltale games series

Postanowiłem dać jeszcze jedną szansę "Game of Thrones: A Telltale Game Series" w ramach drugiego epizodu, który zatytułowano "The Lost Lords".

Guild Wars 2

Zgodnie z oczekiwaniami, premiera finałowego epizodu trzeciego sezonu Living Story, czyli "One Path Ends", to zarazem ogłoszenie o drugim rozszerzeniu, które pojawi się w świecie "Guild Wars 2. Już za parę dni dowiemy się, który region będzie czekał na odkrywców oraz z kim przyjdzie nam tym razem walczyć.

guild wars 2

Ukończenie fabuły "One Path Ends" przyniosło nie tylko odpowiedzi na kilka pytań, ale także filmik, na którym twórcy zapraszają do śledzenia doniesień na temat drugiego rozszerzenia. Już za pięć dni, a więc na początku sierpnia, poznamy szczegółowe informacje. Czy potwierdzą się doniesienia, które mówiły o nowych mapach na terenie Elony?

Niecierpliwi powinni za pięć dni zajrzeć na livestream, gdzie wszystkie karty zostaną odkryte. Jeśli ukończyliście dotychczasowe sezony Living Story, to na pewno domyślacie się tożsamości głównego przeciwnika.

Wczytywanie...