Komiksy

Waneko podzieliło się na swoim FP na Facebooku planami na lipiec. Łącznie ukaże się w tym miesiącu 14 nowych tomów mang od tego wydawnictwa (jedna już miała premierę trzy dni temu – "Wilczyca i czarny książę #4").

Waneko

Wśród tytułów nie brakuje pozycji z fantastyki – czytelnicy mogą liczyć na następną część popularnej serii "Ao no Exorcist" i trzecią odsłonę "Księgi Vanitasa". Pełną listę z datami premier znajdziecie w rozwinięciu newsa.

Książki fantastyczne
Wilcza godzina

Do sprzedaży trafiła "Wilcza godzina" litewskiego pisarza Andriusa Tapinasa. Książka, należąca do gatunku steampunk, ukazała się nakładem wydawnictwa SQN.

Wilno A.D. 1905

Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony.

Wilno wyrwało się ze szponów Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem – ośrodkiem postępu, nauki i mistyki. A teraz grozi mu niebezpieczeństwo.

Tajemnice alchemiczne, przebiegli szpiedzy, tajne organizacje, miłosne intrygi, przerażające morderstwa, okrutne potyczki w wileńskiej przestrzeni powietrznej, ponure podziemia i dobrze znane postaci historyczne przedstawione w nowym świetle. Przygotujcie się na grozę i niebezpieczeństwa w pierwszej litewskiej powieści steampunkowej!

Śledźcie wydarzenia i czekajcie, aż wybije... WILCZA GODZINA

Książki fantastyczne

W księgarniach można już znaleźć pierwszy tom nowej serii fantasy Anthony'ego Ryana – "Ogień przebudzenia". Książka ukazała się nakładem wydawnictwa MAG. Jej fragment znajdziecie pod tym linkiem.

Ogień przebudzenia

Na rozległych terytoriach kontrolowanych przez Żelazny Syndykat Handlowy najcenniejszym towarem jest smocza krew. Spuszczana z trzymanych w niewoli lub odławianych w dziczy Czerwonych, Zielonych, Niebieskich i Czarnych, po przedestylowaniu służy do wytwarzania eliksirów dających niewiarygodną moc. Tych, którzy potrafią z niej korzystać, nazywa się Błogosławionymi.

Komiksy

Egmont – pierwsze lipcowe premiery

Dodał: , · Komentarzy: 0

Do sprzedaży trafiła pierwsza część lipcowych premier od wydawnictwa Egmont. Łącznie ukazało się sześć komiksów – w tym pierwszy tom serii "Amazing Spider-Man" zatytułowany "Szczęście Parkera". Otwiera on nowy rozdział w życiu bohatera, którego możemy oglądać w tym samym miesiącu na ekranach kin w filmie "Spider-Man: Homecoming". Poza tym wyszły też nowe pozycje ze świata DC.

komiksy

Z okazji premiery Egmont przygotował specjalny krótki spot komiksu. Znajdziecie go w rozwinięciu newsa wraz z pozostałymi nowościami – informacjami o nich, ich okładkami i przykładowymi ilustracjami.

Komiksy
Dolina czyli równonoc wiosenna

Seria "Bone" Jeffa Smitha ukazywała się w latach 1991-2005. Choć zdobyła liczne wyróżnienia (jest m.in. dziesięciokrotnym laureatem Nagrody Eisnera, a także jedenastokrotnym Nagrody Harveya), to do tej pory polscy czytelnicy nie mieli możliwości zapoznania się z nią w rodzimym języku. Zmienił to Egmont, dzięki któremu niedawno pojawił się w Polsce pierwszy tom cyklu – "Dolina, czyli równonoc wiosenna". O przygodach Chwata Gnata (Jacek Drewnowski postanowił przetłumaczyć "Bone" na "Gnat") możemy przeczytać w wersji pokolorowanej przez Steve'a Hamakera – pierwotnie komiks był czarno-biały.

Trójka kuzynów – bliżej niesprecyzowanych, ale charakterystycznych istot – musiała uciec z domu w Gnatowie, gdyż jeden z nich – Kant – swoimi postępkami zezłościł jego mieszkańców. Odwrót skończył się zgubieniem niezadowolonego tłumu, ale także opuszczeniem znajomych rejonów. Bohaterowie znaleźli się w krainie, której nawet nie ma na posiadanych przez nich mapach, w Dolinie, skąd powrót będzie trudnym zadaniem, zwłaszcza że ktoś zaczyna ich ścigać...

Assassin's Creed: Ostatni potomkowie. Grobowiec Chana

Informacja prasowa

Powieść Assassin’s Creed z serii „Ostatni potomkowie” promowana parkourem

Druga część trylogii Mathew J. Kirby’ego Assassin’s Creed: Last Descendants – Ostatni potomkowie właśnie trafiła do księgarń. „Grobowiec chana”, bo tak brzmi tytuł kolejnego tomu z popularnej serii dla młodych czytelników, przynosi nowe przygody zwykłych-niezwykłych bohaterów znanych z części pierwszej.

Ostatni potomkowie

Walka zapisana w genach

Owen jest zwyczajnym nastolatkiem – takich jak on codziennie mijamy na ulicy; ma swoich kumpli, własne kłopoty i szkolną rzeczywistość. I nagle odkrywa, że jego wspomnienia genetyczne wiążą go z legendarnymi zakonami asasynów i templariuszy. Owen trafia w sam środek rozgrywki, o której jeszcze chwilę temu niemal nic nie wiedział. Rozpoczyna się walka o Trójząb Edenu. Czy wspomnienia przodka Variusa wystarczą, by Owen stał się wojownikiem?

Komiksy
Requiem Króla Róż #3

Porywy miłości zdominowały trzeci tom "Requiem Króla Róż". Bohaterowie zaczynają zdawać sobie sprawę ze swoich uczuć, walczą z nimi albo im się poddają, dążąc do końca, który nadal pozostaje zagadką. Czy znajdą wreszcie szczęście? Ważniejszą kwestią jest, czy znajdzie je czytelnik podczas lektury.

Chociaż zarzekałem się, że nie będę więcej porównywał mangi Ayi Kanno do "Pieśni Lodu i Ognia", to niestety nie da się. Konflikt między Yorkami a Lancasterami bardzo kojarzy się z losami bohaterów wspomnianego cyklu. Tak jak wcześniej bliźniaczo do dziejów jednego ze Starków prezentował się wątek księcia Ryszarda, tak teraz podobieństwo dotyczy jego najstarszego syna – Edwarda. Kochliwy młodzieniec jeszcze w poprzedniej części obiecywał małżeństwo z rozsądku, ale wiele wskazuje na to, że słowa nie dotrzyma. W tym momencie czytelnikowi będącemu za pan brat z fantasy George'a R. R. Martina powinna zapalić się w głowie lampka. Czy Edward podąży śladami Robba Starka?

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

18 sierpnia do sprzedaży trafi nowe wydanie książki Andrzeja Ziemiańskiego pt. "Toy Wars". Książka ukaże się nakładem wydawnictwa Fabryka Słów.

TOY STORY – O BABECZCE ZWANEJ „ZABAWECZKA”

Toy Wars

Pies wojny o zabójczym uroku Lolitki, wytrzymałości G.J.Jane, skuteczności Ripley i obcego ósmego pasażer Nostromo razem wziętych. Z dowódcą o ksywie Dante, zgłębia kręgi ziemskich piekieł.

Była narkomanka i prostytutka. Odziedziczy miliony, jeśli przez 10 lat utrzyma się z pracy prywatnego detektywa. Tylko kto zatrudni Marlowa o wyglądzie licealistki… Czekając na robotę mieszka w biurze i żywi się kocim żarciem.

Komiksy

W bieżącym tygodniu do sprzedaży trafił nowy komiks wydawnictwa Kultura Gniewu – "Hasib i królowa węży" Davida B. W rozwinięciu newsa prezentujemy przykładowe ilustracje.

Pewnego dnia mędrzec Danijal powiedział żonie: „Po mojej śmierci wydasz na świat nasze dziecko. Nazwiesz je Hasib Karim ad-Din. Zapewnisz mu najlepsze wykształcenie, a gdy dorośnie, zapyta cię, co zostawił mu ojciec. Wręczysz mu wtedy pięć kart ukrytych w tej skrzyni. Kiedy je odczyta i pojmie ich treść, stanie się najświatlejszym człowiekiem swoich czasów”.

hasib i królowa węży

Tak rozpoczyna się najnowszy komiks Davida B., autora między innymi legendarnych „Rycerzy świętego Wita”.

Hasib i królowa węży” to epicka historia inspirowana przekazem z „Księgi tysiąca i jednej nocy”. Tytułowy Hasib jest młodym drwalem pozostawionym przez nieuczciwych towarzyszy na pewną śmieć w jaskini. Bohater spotyka tam jednak królową węży, która zaczyna snuć niezwykłą opowieść, pełną przygód, bóstw, demonów, księżniczek, czarnoksiężników i przepowiedni...

Ramię Perseusza. Z głębokości
ramię perseusza. z głębokości

W Ramieniu Perseusza, jednym z czterech spiralnych ramion Drogi Mlecznej, orbituje pomiędzy trzema słońcami planeta Isis 71 b. To kolejna z placówek Ziemian, którzy już wieki temu rozpoczęli międzygwiezdną ekspansję. Na niewielkiej stacji badawczej pracuje kilkadziesiąt osób, badających potencjał gospodarczy globu, jego zasoby naturalne oraz biosferę opartą na życiu rozwijającym się przede wszystkim w wodach rozległych, niezwykle czystych oceanów. Wszystko przebiega bardzo spokojnie, aż do chwili, gdy nagle stacją, odciętą od komunikacji z resztą galaktyki przez burzę kwantową szalejącą nieopodal systemu, wstrząsa wiadomość, wpierw znana tylko nielicznym, ale już wkrótce powszechna – prawdopodobnie na Isis 71 b ludzkość odkryła ślady obecności pierwszego innego niż ona sama gatunku rozumnego.

W tym samym czasie odike Rwący Sieć, starszy badacz i członek jednej z pogardzanych, wyższych kast, natrafia podczas rutynowej ekspedycji w wodach nowo odkrytego świata na obecność dziwnej istoty, którą zaczyna podejrzewać o rozumność... Czy to jednak możliwe że w Wielkim Leju żyją inne niż Opokanie istoty myślące? W ten sposób rozpoczyna się historia niełatwego kontaktu pomiędzy ludźmi z Ziemi a przybyszami z Opoki, kontaktu, który jest głównym tematem "Z głębokości", książki autorstwa Rafała Dębskiego otwierającej cykl "Ramię Perseusza".

Wczytywanie...