The Surge

Nowy zwiastun The Surge

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

The Surge, nadchodzące RPG akcji autorstwa Deck13, pojawi się na PlayStation 4, Xbox One i PC 16 maja 2017 roku. Najnowszy zwiastun „Celuj i zdobywaj łupy” prezentuje niezwykle brutalny system odcinania kończyn. Dystrybutorem gry jest cdp.pl.

the surge
Expeditions: Viking

Nadchodzi premiera Expeditions: Viking

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Cenega, oficjalny partner IMGN.PRO w Polsce, z przyjemnością informuje, że do jej planu wydawniczego trafiła gra Expeditions: Viking – turowa gra RPG stworzona przez studio Logic Artists we współpracy z IMGN.PRO. Gra ukaże się 27 kwietnia na komputery osobiste i dostępna będzie w podwójnej wersji językowej – polskiej (napisy) i angielskiej. Za polską lokalizację odpowiada wydawca gry. Edycja premierowa, do wyczerpania zapasów, dostępna będzie z płytą ze ścieżką dźwiękową, skomponowaną przez Knuta Avenstroupa Haugena.

expeditions: viking
Game Exe

Konkurs Assassin's Creed – wyniki

Dodał: , · Komentarzy: 0

Konkurs, w którym można było wygrać literaturę opartą o uniwersum Assassin's Creed, został oficjalnie zakończony. Toteż bez zbędnych ceregieli, bo nie ma sensu dodatkowo przedłużać i lać wody, książki Assassin's Creed: Podziemie oraz Assassin's Creed: Oficjalna powieść filmu trafią do następujących czterech szczęśliwców:

assassin's creed: oficjalna powieść filmu
  • Monika G. z Wrocławia.
  • Przemysław W. z Wejherowa.
  • Mateusz Z. z Katowic.
  • Tomasz Ł. z Szepietowa.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, natomiast reszcie uczestników życzymy więcej szczęścia kolejnym razem!

Vikings: Wolves of Midgard

Vikings: Wolves of Migdard – recenzja gry

Dodał: , · Komentarzy: 4
vikings: wolves of midgard

Nie wiem, czy to kwestia mojego ociekającego krwią jotunów topora, ale chyba nie znajdzie się śmiałek, który stwierdzi, że istnieje lepsza gra cRPG w klimatach nordyckich niż „Vikings: Wolves of Migdard”. Ta kwestia nie może podlegać żadnej dyskusji, bo na tym polu Games Farm może naprawdę czuć się bogiem, co jednak wcale nie oznacza, że ich produkt jest wzorową grą akcji. Lepiej ciepło się ubierzcie, bo zabieram was w mroźne klimaty i mimo lodowatego wiatru spróbuję opowiedzieć o „Vikings: Wolves of Midgard”.

Filmy fantastyczne

Thor: Ragnarok z pierwszym zwiastunem

Dodał: , · Komentarzy: 1

Premiera drugiej części "Strażników Galaktyki" za pasem, bo już za niespełna miesiąc, więc może dlatego pierwszy zwiastun "Thor: Ragnarok" mocno przywodzi na myśl klimaty znane z przygód Quilla i jego ekipy. W końcu zawsze można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i nakręcać podświadomie hype na dwa widowiska równocześnie? Mimo dość srogich klimatów i antagonisty, który nie zamierza pierdzielić się w tańcu (zjawiskowa Cate Blanchett!), to humoru jest tutaj naprawdę całkiem sporo, a i specyficzny styl, będący na pograniczu kiczu, daje o sobie we znaki. Co ciekawe taka atmosfera zdaje się służyć Thorowi.

thor: ragnarok

Co tu dużo pisać... Marvel sprzedaje, ludzie z pewnością kupią, jarmark będzie trwał w najlepsze.

Amerykańscy bogowie
Amerykańscy bogowie

Na koniec kwietnia zaplanowano premierę serialu "Amerykańscy bogowie". To fantasy stworzone na podstawie powieści Neila Gaimana, jednej z najpopularniejszych w jego dorobku. Wydawnictwo MAG rozpoczęło wydawanie książek tego twórcy w nowej szacie graficznej, co jest dobrą okazją dla kolekcjonerów, ale także dla nowych czytelników, nieznających do tej pory tak cenionej przez fanów fantastyki pozycji – a pragnących zobaczyć niedługo jej telewizyjną ekranizację.

Cień po trzech latach odsiadki ma wyjść na wolność. Na krótko przed terminem dowiaduje się jednak o śmierci swojej żony. Niewiernej, jak się okazało. Nim Cień zdąży poukładać sobie życie na nowo, zostaje zatrudniony przez pana Wednesdaya, jednego z bogów, który wiąże z nim tajemnicze plany.

Enigmatyczny, można nawet rzec, że trochę dziwny początek dobrze oddaje naturę powieści. Neil Gaiman zabiera czytelnika w świat Ameryki, mieszając elementy fantastyczne z rzeczywistością. Zagłębiając się w historię o bogach, którzy trafili na obce terytorium, gdzie dziś liczba ich wyznawców jest drastycznie niska. Jednocześnie poznajemy samego Cienia – wychodzącego na wolność mężczyznę, sprawiającego wrażenie chłodnego, nieodczuwającego radości, gdyż tę popsuł mu los ukochanej.

Metro: Last Light

No, no... Rosyjski pisarz i twórca uwielbianego na świecie uniwersum "Metro 2033" postanowił nie owijać w bawełnę, mówiąc bez żadnego cienia kurtuazji co myśli o postawie twórcy "Wiedźmina". Choć w ostatnich wypowiedziach Andrzej Sapkowski bardzo ciepło odnosił się do gier oraz graczy, to wciąż nie ukrywał, że ma pewne obawy o to, czy przez produkcje studia CD Projekt RED ktoś za kilka-kilkanaście lat będzie pamiętał o tym, iż to on wymyślił postać Geralta z Rivii. Już nie wspominając o poprzednich komentarzach, gdy bez żadnych zahamowań stwierdził, że mariaż z branżą elektronicznej rozrywki narobił mu problemów.

dmitrij głuchowski

Dmitrij Glukhovsky w bardzo ostrych i kontrowersyjnych słowach skomentował taką postawę. Na podstawie twórczości Rosjanina powstały w chwili obecnej dwie, doskonale przyjęte przez społeczności graczy za perfekcyjne przedstawienie postapokaliptycznego klimatu książek, strzelanki. Pisarz nie ukrywa, że gdyby nie te gry, to miałby bardzo marne szanse do przebicia się ze swoim światem do zachodniego odbiorcy.

Uważam, że [Sapkowski – przyp. red] absolutnie się myli i jest aroganckim skurwysynem.

Bez branży gier komputerowych Wiedźmin nie zyskałby tak szalonej liczby czytelników, jaką posiada teraz.

Xięgi Nefasa. Trygław – władca losu
xięgi nefasa. trygław – władca losu

Zachowanie prawdopodobieństwa opowieści osadzonych w historii zawsze stanowi spore wyzwanie. Jednym z warunków dobrej intrygi jest odpowiednie zakotwiczenie w realnych wydarzeniach. Daje to nie tylko przedział czasowy akcji. Stworzenie wrażenia, że decyzje bohaterów mają realny wpływ na otaczający ich świat, przy jednoczesnym zachowaniu w stanie nienaruszonym aspektów znanych nam z podręczników jest dziełem samym w sobie. Jest to jeden z ważniejszych punktów, które należy wziąć pod uwagę przy ocenianiu takich dzieł. Dodanie do całości elementów magicznych tylko podkręca stawkę. Do powyższych rozważań skłoniła mnie książka Małgorzaty Saramonowicz o tytule „Xięgi Nefasa: Trygław władca losu”. Nie dość że wciąga, to jeszcze daje do myślenia.

Polska za rządów Bolesława Krzywoustego to intrygujące miejsce. Pogranicze chrześcijańskiej Europy. Jednak od przyjęcia wiary katolickiej przez Mieszka I minęło jeszcze za mało czasu, by w pełni wykorzenić dawne kulty. Kapłani Kościoła z krzyżami w dłoniach i psalmami na ustach, wspierani przez bandy siepaczy, starają się zmienić ten stan rzeczy. Na najwyższych szczeblach toczy się walka o władzę, wspierana przez różne sztuczki, magików i wróżbitów. Co się zatem stanie, gdy dawni bogowie zdecydują się pokazać, że wciąż posiadają moc?

Mass Effect: Andromeda

"Mass Effect: Andromeda" zebrało naprawdę niezłe cięgi od krytyków, jak i od zwykłych graczy. Czy zasłużone? Nie mnie oceniać, ale chłopcy z BioWare postanowili mężnie łyknąć tę gorzką pigułkę, zakasali rękawy i wzięli się za mozolny proces łatania swojego najnowszego dziecka. Efekty ich prac zobaczymy jutro, albowiem to wtedy stosowny patch trafi na oficjalne serwery.

mass effect: andromeda

Aktualizacja w głównej mierze skupi się na poprawie działania produkcji oraz usunięciu krytycznych błędów, które mogliśmy uświadczyć osobiście lub za sprawą prześmiewczych kompilacji na YouTube. Dodatkowo wprowadzi kilka ulepszeń, o jakie prosili sami gracze.

Wczytywanie...