Filmy fantastyczne

Udany debiut Westworld

Dodał: , · Komentarzy: 0

HBO może zacierać ręce z zadowolenia, bowiem ich najnowsza produkcja "Westworld" zanotowała bardzo dobrą oglądalność pierwszego odcinka. Czyżby stacja zyskała kolejny mocny serial?

westworld

Wczorajszy pilot zebrał przed ekranami w sumie 3,3 mln widzów zarówno HBO, jak i usługi HBO GO. Jonathanowi Nolanowi i J.J Abramsowi udało się prześcignąć mocno reklamowanego "Detektywa", jak też daleko w tyle pozostawił "Grę o Tron", której udało się osiągnąć "jedynie" 2,2 mln.

Darkest Dungeon: The Crimson Court

Zapowiedziano dodatek do Darkest Dungeon

Dodał: , · Komentarzy: 1

Niestety twórcy nie wyjawili zbyt wiele, jedyne znane nam informacje dotyczą nazwy, daty wydania i ogólnej tematyki. W dodatku zatytułowanym “The Crimson Court" zmierzymy się z odwiecznymi wrogami Słońca – wampirami. Premiera zapowiedziana jest na początek 2017 roku, na wszystkie wiodące platformy.

the crimson court
Game Exe

Konkurs z książkami Warcraft

Dodała: , · Komentarzy: 2
warcraft

Pogoda właśnie zmieniła swoją aurę na typowo jesienną pluchę, sprzyjającą domowemu lenistwu. Wychodzimy Wam zatem naprzeciw wraz z kolejnym konkursem! Wygrać możecie jeden z trzech zestawów książek z uniwersum Warcraft: "Warcraft. Oficjalna powieść filmu", "Durotan" oraz "Illidan", ufundowanych przez wydawnictwo Insignis.

Na Wasze odpowiedzi na 5 prostych pytań, związanych z uniwersum Warcraft, czekamy do 11 października. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Powodzenia!

Filmy fantastyczne

Blair Witch – recenzja filmu

Dodał: , · Komentarzy: 0
blair witch

Przemysł filmowy wytworzył tyle filmów, że ciężko w obecnym zalewie dzieł kinematografii znaleźć coś oryginalnego. Reżyserzy starają się i próbują coś wymyślić, ale... Gdy pomysłów brak, to sięgamy do starych dzieł. Analizujemy ich historię i tworzymy produkt, który w jakimś stopniu nawiązuje do pierwowzoru. Problem polega na tym, że twórcy mogą odejść od tego, co stanowiło o sile oryginalnego filmu i zacząć tworzyć coś własnego. Tylko czy to wtedy ma szansę odnieść sukces?

"Blair Witch Project" to film, który pojawił się na ekranach kin w 1999 roku i praktycznie z miejsca stał się legendą. Stylizowany na paradokument – właściwie można powiedzieć, że wskrzesił ten filmowy gatunek. Od początku prowadzono intrygującą kampanię reklamową, sugerującą widzom, że wyświetlany film jest w 100% autentyczny i wielu w to uwierzyło.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Dusza cesarza – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Brandon Sanderson niejednokrotnie zadziwiał świat fantastyki swoimi dziełami. W opasłych tomach tworzył uniwersa wypełnione magią, charyzmatycznymi bohaterami i przełomowymi wydarzeniami. „Dusza cesarza” to książka zupełnie inna, a jednocześnie podobna do wszystkich jego poprzednich tworów. W tej ledwie stustronicowej nowelce Sanderson po raz kolejny pozwala zaszaleć swojej wyobraźni, a efekt końcowy wywołuje wrażenie, którego nie każdy by się spodziewał.

Wan ShaiLu to kobieta o niezwykłej inteligencji i jeszcze większych umiejętnościach magicznych. Skazana na śmierć dostaje jednak szansę na uratowanie własnego życia. Utalentowana Fałszerka ma za zadanie stworzyć dla zranionego w zamachu cesarza nową duszę.

Czytaj dalej...

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 z ogromnymi żyjącymi miastami

Dodała: , · Komentarzy: 0

Chociaż wiemy, że przy najnowszym projekcie CD Projekt RED pracuje więcej osób, niż kiedykolwiek przy "Wiedźminie 3: Dziki Gon", nadal niewiele wiadomo o "Cyberpunk 2077". Przygody Geralta ustawiły poprzeczkę dla studia naprawdę wysoko, ale wydaje się, że developerzy zamierzają ją przeskoczyć. Firma zgłosiła się po cztery dotacje, które najprawdopodobniej posłużą rozwojowi planowanej gry.

cyberpunk 2077
Batman: Arkham Knight - Batgirl. Sprawa rodzinna

"Sprawa rodzinna" to jeden z Epizodów Arkham, czyli osobnych scenariuszy, w których wcielamy się w inną postać niż mroczny mściciel Bruce Wayne. Tym razem przyjdzie nam wodzić wzrokiem po kształtnej... pelerynie samej Barbary Gordon, lepiej znanej jako Batgirl. Niejaki Joker porwał jej ojca, więc nic dziwnego, że protegowana obrońcy Gotham rusza na ratunek do Parku Rozrywki Seagate. W tej walce nie będzie sama, bowiem pomagać nam będzie także Robin.

batman

Czytaj dalej...

Vampyr

Jak będzie działać walka w Vampyr?

Dodał: , · Komentarzy: 0

W najnowszym 14 minutowym gameplayu z "Vampyr" doktor Jonathan Reid udaje się na pracowitą wycieczkę po Londynie. Po pocieszeniu rozpaczającej damy na cmentarzu i otrzymaniu ostrzeżenia od innej rusza w zaułki miasta, aby rozwiązywać zagadki i ścigać swoje cele. W międzyczasie wdaje się w walkę z łowcami wampirów, mającą na celu zaprezentowania w działaniu Blood Gauge, napełnianego atakami i unikami licznika pozwalającego na korzystanie z wampirzych mocy. Wśród znajomych już mocy jak teleportacja albo wizja można ujrzeć w akcji krwawą falę i wsysanie krwi na odległość.

vampyr
Wczytywanie...