Inne

Stellar Tactics dostępne na Steam Early Access

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kilka miesięcy temu Don Wilkins (jeden z twórców "Arcanum") rozpoczął na Kickstarterze zbiórkę. Jej celem było zebranie funduszy na "Stellar Tactics" ambitną, turową, osadzoną w kosmosie grę cRPG. Niestety zbiórka zakończyła się porażką, ale nie było to wielką przeszkodą dla Dona (dla pracownika Troika Games brak funduszy to codzienność). Po miesiącach wytężonej pracy gra trafiła na Steam Early Access, gdzie można ją zakupić za 20$.

stellar tactics
Kapitularz 2016

Kapitularz 2016 – relacja

Dodał: , · Komentarzy: 0

W tym roku Łódź nie przywitała konwentowiczów zbyt ciepłą pogodą, ale miejscowi fanatycy fantastyki są do takiej aury przyzwyczajeni, stąd po prostu darujemy sobie zwyczajowy wstęp i przejdziemy od razu do mięska. Kapitularz AD 2016 różnił się od poprzednich jednym, bardzo ważnym elementem – miejscem. Dotychczasowa "podstawówka" pękała w szwach i miałem wrażenie, że cofnąłem się do czasów siedzenia w ławie i przepychania się na przerwach po to, by móc usadzić zadek na nie do końca czystej podłodze. Tym razem dostaliśmy miejsce potężniejszych rozmiarów, bowiem organizatorzy zdobyli budynki Wydziału Nauk Geograficznych oraz Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego.

kapitularz 2016
Komiksy
x-men

Xavier nie żyje, Wolverine jest dyrektorem „mutanckiej” szkoły i dba przede wszystkim o bezpieczeństwo milusińskich, a Magneto wspiera Scotta Summersa w walce o lepszą przyszłość dla mutantów… Niezłe zamieszanie prawda?

Powyższe streszczenie jest skutkiem afery z Phoenix Force, zakończonej śmiercią Profesora Xaviera z rąk Scotta Summersa, stojącego dotychczas na czele mutantów pokojowo walczących o swe prawa. Sytuacja zmieniła się o sto osiemdziesiąt stopni i wprawdzie Cyclops nadal jest liderem, lecz tym razem grupy niestroniącej od agresywnego wydzierania należnego im szacunku. Jakby tego było mało, to dodajmy, iż stoi za nim barwna gromadka ze słynnym Magneto oraz Emmą Frost na czele.

Czytaj dalej...

Tyranny

O stronie artystycznej Tyranny

Dodał: , · Komentarzy: 0

W najnowszym filmie od Obsidian Entertainment i Paradox Interactive spojrzymy na stronę artystyczną "Tyranny". Twórcy opowiadają o tym jak za pomocą grafiki oraz muzyki chcą dać graczowi do zrozumienia, że zło wygrało. Jeżeli ktoś nie jest zainteresowany artyzmem, w filmie znajdują się również solidne kawałki gameplay'u oraz krótki występ nowego towarzysza – Sirin.

tyranny
Deus Ex: Rozłam Ludzkości - Dziura w Systemie

"System Rift" to pierwsze fabularne DLC do wydanego w sierpniu "Deus Ex: Rozłam Ludzkości". Stary znajomy z "Buntu Ludzkości", Frank Pritchard, prosi Jensena o pomoc w poznaniu sekretów tajemniczej grupy Santeau. Adam oprócz chęci pomocy druhowi, ma nadzieję, że w pilnie strzeżonej twierdzy grupy, Palisade Blade znajdzie informacje dotyczące Iluminatów.

deus ex: rozłam ludzkości, deus ex: mankind divided,
Warhammer 40,000: Dawn of War III

Eldarzy ruszają do boju w Dawn of War III

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kosmiczne elfy są obok Space Marines i Orków, jedną z trzech frakcji, które zawalczą o zwycięstwo w nadchodzącym "Dawn of War III". Eldarzy polegają na szybkich, posiadających sporo umiejętności specjalnych jednostkach płacąc za to słabą tężyzną fizyczną. Ich taktyka polega na nadszarpywaniu wrażych oddziałów, teleportowanie się po polu bitwy, zasypywaniu nieprzyjaciół magią, a ich argumentem ostatecznym jest przywołanie awataru jednego z trzech ostatnich żywych bogów eldarskiego panteonu – Khaine.

dawn of war iii, dawn of war 3
Dishonored 2

Szkice koncepcyjne z Dishonored 2

Dodał: , · Komentarzy: 0

Za sprawą dyrektora artystycznego Arkane Studios Sebastiena Mittona w sieci znalazły się szkice koncepcyjne z nadchodzącego "Dishonored 2". Zawierają one szeroki przegląd lokacji z Karnaci – wyspy, na której będzie działa się akcja gry.

dishonored 2
Kapitularz 2016

Wyniki konkursu z Kapitularzem 2016

Dodała: , · Komentarzy: 2

Konkurs, w którym do zdobycia były trzydniowe wejściówki na tegoroczny kapitularz dobiegł końca, pora zatem wyłonić zwycięzców! Na konwent wybiorą się zatem: Miłosz N. z Łodzi oraz Andrzej M. również z Łodzi. Gratulujemy, życzymy dobrej zabawy i zapraszamy na prelekcje organizowane pod naszym patronatem!

kapitularz
Książki fantastyczne
okładka

Pierwsza księga „Wojny w blasku dnia” pióra Petera V. Bretta jest kolejną częścią jego Cyklu demonicznego. Poprzedniczki wyśrubowały wysokie standardy, ale bez obaw, tu także są one wzorcowo spełniane.

Świat noc w noc nawiedzany przez demony od zawsze rządził się surowymi prawami i twardymi zasadami. Teraz mają zostać zaostrzone. Wraz z kolejnym Nowiem na powierzchnię przybędzie legion potworów pod wodzą książąt otchłani. Tylko dwóch mężów – dawniej przyjaciół, dziś już wrogów – może im się przeciwstawić, ale czy podołają?

Czytaj dalej...

Wczytywanie...