Szkice koncepcyjne z Dishonored 2

3 minuty czytania

Za sprawą dyrektora artystycznego Arkane Studios Sebastiena Mittona w sieci znalazły się szkice koncepcyjne z nadchodzącego "Dishonored 2". Zawierają one szeroki przegląd lokacji z Karnaci – wyspy, na której będzie działa się akcja gry.

dishonored 2

Zatoka

dishonored 2

Sergey Kolesov stanął na wysokości zadania ukazując za pomocą Zatoki mieszaninę sprzecznych emocji. Równocześnie jest oświetlona przez słońce i spowita przez deszczowe chmury, podczas gdy pył ze stoków górskich jest niesiony przez wiatr.

Zaraza

dishonored 2

Kiedy zespół projektujący grę przyjdzie do ciebie z nowym pomysłem nigdy nie wiesz jak wiele pracy i czasu poświęcisz na wpasowanie go w świat gry. Ekosystem krwawych much jest dobrym przykładem połączenia sztuki i fabuły; pokazując, że animacji i gameplay świetnie ze sobą współgrają.

Park miejski

dishonored 2

"Wyobraź sobie pełne białych plam Hawanę lub Genuę, porośnięte ogromnymi drzewami, niemożliwymi do ścięcia przez zwykłego człowieka" – taką krótką informację dostał Laurent Gapaillard jeden z najbardziej uzdolnionych rysowników w historii.

Punkt widokowy

dishonored 2

Szczyt Shindaearey jest naturalnym punktem orientacyjnym pomagającym graczom w ustaleniu ich pozycji niezależnie od tego gdzie aktualnie się znajdują. Szkic przedstawia kolejkę zaparkowaną przed wejściem do domu Kirina Jindosha (szalonego wynalazcy) czuwającego nad całym miastem.

Dzielnica Pyłu

dishonored 2

Uwielbiamy tworzenie lokacji wewnętrznie spójnych, Dzielnica Pyłu jest tego najlepszym przykładem: gigantyczny szczyt z kopalniami srebra położonymi u podnóża, korytarz powietrzny przechodzący przez całą dzielnicę i jej uprzemysłowione ukazane za pomocą gigantycznych wiatraków – od tego zaczęliśmy tworzenie tej lokacji Karnaci.

Pałac

dishonored 2

Zbudowany na ruinach starego fortu Pałac Diuka jest wynikiem bitwy pomiędzy klasycystycznymi i szlachetnymi materiałami i współczesną modą.

Mieszkańcy

dishonored 2

Urbanizacja Karnaci była możliwa dzięki wieloletniej imigracji zarobkowej biednych mieszkańców innych wysp Cesarstwa: Morley, Tyvi i Gristolu, co pozwala na wzbogacenie tubylczego kolorytu o kilka obcych twarzy.

Mapa miasta

dishonored 2

Dzięki Serkonańskiemu Stowarzyszeniu Kartograficznemu udało nam się zdobyć mapę topograficzną Karnaci! Ostania fala osadników pochodziła z Gristolu, była to głównie bogata burżuazja żądna zobaczenia egzotycznej Karnaci. Zapoczątkowali bardziej usystematyzowaną urbanizacją budując głównie kamienice z bulwarami i alejami, ukrytą przystań, a nawet gigantyczny kanał dzielący wyspę na dwie części od Bram Quintany aż do dalekiej Północy.

Wnętrza pokojów

dishonored 2

Za pomocą tego szkicu chcieliśmy połączyć brytyjski gabinet osobliwości z bogatym wystrojem wnętrza znanym z Kuby lub Włoch. Naszym celem było stworzenie kontrastu pomiędzy Dunwall (miejsce, gdzie rozgrywała się historia pierwszego "Dishonored") i Karnacą (gdzie rozgrywa się znaczna część fabuły "Dishonored 2") pod względem klimatu i oświetlenia.

Wiatrołamacz

dishonored 2

Wiatr i pył są tak niszczycielskie, że uszkadzają budowle w Karnace. Z tego powodu wszystkie budynki w Nawietrznej Dzielnicy są zbudowane z bloków w kształcie diamentu, łamiących siłę wiatru za pomocą swojej powierzchni. Następnie dodaliśmy parę paneli wiatrowych na krawędzi bloków co możecie zaobserwować na tym szkicu.

Wewnętrzne podwórze

dishonored 2

Tutaj zobrazowaliśmy nasze inspiracje z wycieczki do Barcelony i zbadaliśmy jak praca naszych grafików wpłynie na sposób zwiedzania poziomu przez gracza.

Paskudny Wieloryb

dishonored 2

Paskudny Wieloryb to nie podróbka łodzi, ale prawdziwy okręt, który gracz może wielokrotnie zwiedzać podczas rozgrywki. Pełni podobną rolę jak pub Hound Pits w pierwszej części służąc jako kryjówka gracza gracza pomiędzy kolejnymi misjami

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...