Jubileusz

12-te urodziny Game Exe – wojownicy Ateny

Dodała: , · Komentarzy: 0

Doszły mnie słuchy, że Ares znowu w swej niegodziwości zbiera sprzymierzeńców. Musimy go powstrzymać, jednak do tego będę potrzebować Waszej pomocy! Dowiedzcie swojej mądrości oraz sprytu, a obdaruję Was najlepszym orężem i razem stawimy czoła niegodziwości!

Odpowiedz na pytania o Atenie, aby wygrać pakiet książek od wydawnictwa Czwarta Strona. Ale jest też drugi konkurs! Tam też musisz odpowiedzieć na pytania, a do wygrania jest jeden z dwóch egzemplarzy gry Knights of Pen & Paper! Sprawdź także inne nasze Jubileuszowe Konkursy!

Jubileusz

12-te Urodziny Game Exe – Atena

Dodała: , · Komentarzy: 0

Mądrość! Jedynie mądrość i dobre rzemiosło wyniosły ludzkość na tak wysoki poziom! Dlatego życzę Wam, kochani, abyście zawsze mogli znaleźć czas na dobrą książkę, bądź kreatywne zajęcie. Tylko dzięki nim znajdziecie to, co w życiu najcenniejsze.

atena, jubileusz

Jednak, aby naprawdę móc docenić wartość książki, musicie poznać wszystkie jej wymiary. Kim mogłyby zostać będąc ludźmi? Być może byłyby skutecznymi ministrami obrony? A może celebryci nabraliby dzięki nim nowego znaczenia?

Inne

Steam ma ogromne problemy

Dodał: , · Komentarzy: 0

Platforma Steam ma wielkie problemy z zabezpieczeniem tymczasowych kopii (cache). Możliwe jest zobaczenie zawartości kont innych użytkowników, zarówno w aplikacji, jak i na stronie.

steam

Na oficjalnym profilu Steama na FB pojawiły się już setki komentarzy od użytkowników. Również IndigenousOres na portalu Reddit skomentował całe wydarzenie. Radzi, aby unikać wchodzenia na jakąkolwiek stronę Steama, a w aplikacji nie otwierać działów społecznościowych.

A może Wy już zauważyliście te trudności? Dajcie znać, czy spotkaliście się z tymi problemami!

Gry planszowe i karciane
stronghold, okładka

W niniejszym artykule pragnę przedstawić wam drugą edycję gry pt. "Stronghold", autorstwa Ignacego Trzewiczka, wydaną przez Wydawnictwo Portal. Dedykowana dwóm graczom produkcja opowiada o oblężeniu znajdującej się na zachodzie Agarii twierdzy Skanja. Jeden z nich wciela się w Najeźdźcę, drugi zaś w Obrońcę tego potężnego zamczyska. Zwaśnieni rywale mają siedem dni, by ostatecznie rozstrzygnąć to śmiertelne starcie i zapisać się złotymi zgłoskami na kartach historii.

Na "Stronghold" składają się duża plansza, cała sterta kartonowych żetonów, jeszcze więcej drewnianych elementów oraz spora talia kart. Przygotowanie rozgrywki zajmuje dłuższą chwilę i zaczyna się od odpowiedniego ułożenia wspomnianej planszy. Obrońca powinien mieć przed sobą wnętrze swego zamku, Najeźdźca zaś musi spoglądać na broniące go mury z naprzeciwka. Następnie atakujący szykuje sobie karty Faz, tasując je, losując część i odrzucając pozostałe do pudełka. Dalej musi ustawić swe jednostki na obu Przedpolach, wybrać dwie karty Zadań, wziąć trochę drewna i może przejść do obmyślania strategii.

Czytaj dalej...

Jubileusz

Afrodyta lubi otaczać się pięknymi przedmiotami oraz kwiatami, ale nic nie przebije jej radości po usłyszeniu opowieści. Opowieści rzecz jasna nie byle jakiej, bo musi mówić o uczuciu. Niestety, wszyscy nasi fantastyczni bardowie (na czele z Jaskrem) postanowili zrobić sobie przerwę świąteczną i biedna bogini została pozbawiona tej tak ważnej dla niej przyjemności.

Na szczęście jesteście Wy i możecie zastąpić wędrownych bajarzy. Afrodyta zastanawia się ostatnio nad tym, która z kobiet byłaby dobrą parą dla Wiedźmina. Biorąc pod uwagę, że Geralt jest wyjątkowy, to jego partnerka też musi być wspaniała, trzeba wszystko dobrze przemyśleć, a wybór uzasadnić. Miłość miłością, ale Afrodyta nie ma zwyczaju działać na łapu-capu.

jubileusz, afrodyta

W wolnej chwili napiszcie też, jak zaczęła się wasza miłość do fantastyki, bo w końcu nie ma lepszych opowieści od tych z życia wzięte.

Warto się postarać, bo poza wdzięcznością najukochańszej z bogiń, można wygrać książki od wydawnictwa Zielona Sowa.

Game Exe

Wysokich HP-ków i dobrego lootu!

Dodała: , · Komentarzy: 4
święta

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a także ważnych świąt innych religii obchodzonych w tym czasie, załoga Game Exe życzy Wam wysokich HP-ków, dobrego lootu i udanych rzutów!

Żebyście ten świąteczny czas mogli spędzić tak, jak lubicie oraz z tymi, z którymi chcielibyście go spędzić. Ale przede wszystkim, żeby był on spokojny i pełen odpoczynku oraz szczęścia. Żeby zdobywanie XP przychodziło Wam łatwo, a każdy kolejny poziom przynosił nowe, ekscytujące wyzwania.

Po prostu życzymy Wam wszystkiego co najlepsze!

To jakie zamówienia na prezenty złożyliście?

Jubileusz

12-te urodziny Game Exe – Afrodyta

Dodała: , · Komentarzy: 0

Ares lubi walczyć, ale po każdej wojnie przychodzi czas spokoju, miłości i odpoczynku. Wtedy władzę przejmuje Afrodyta, która jak nikt inny potrafi udowodnić, że ten świat ma jeszcze bardzo dużo do zaoferowania. Bogini roztacza osobisty urok, zachęca ludzi do okazywania miłości oraz wyznawania uczuć, a sama otacza się kwiatami.

afrodyta, jubileusz

W wolnej chwili Afrodyta zachęca też do czytania kolejnych jubileuszowych tekstów, ale o tym w rozszerzeniu newsa.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Najnowszy film z cyklu "Gwiezdnych Wojen" podbił serca fanów jeszcze zanim pojawił się na srebrnym ekranie, a teraz już nawet trudno mówić o pobiciu rekordu czy nawet zdeklasowaniu pod względem zysków. Najnowszy film George'a Lucasa zmiótł konkurencję z powierzchni ziemi (galaktyki pewnie też).

star wars, the force awakens

W rozszerzeniu newsa przeczytacie, jakie konkretnie rekordy ustanowił film.

Torment: Tides of Numenera

Wprawdzie premiera gry "Torment: Tides of Numenera" została przełożona na bliżej nieokreślony moment w roku 2016, ale przecież jeszcze przed styczniem pojawią się beta-testy gry, prawda? No właśnie nie prawda. Okazuje się, że studio inXile Entertainment postanowiło przełożyć je na początek przyszłego roku ponieważ – jak twierdzą twórcy – chcieliby oni, żeby produkt, który trafi w ręce testerów był jak najlepiej dopracowany.

torment: tides of numenera
Fantastyka w kadrze

Tak, tak, zapewne jeszcze żyjecie premierą tego roku – "Gwiezdnych Wojen: Przebudzenie Mocy", którą zrecenzował Wiktul, ale nadchodzi nowe wraz z Nowym Rokiem. Styczeń będzie obfitował w kilka nowych seriali, ale także na dużym ekranie będzie co obejrzeć.

filmy, cykl, seriale, fantastyka w kadrze

Wpierw znajdziecie się w słynnym japońskim lesie Aokigahara, o którym na pewno słyszeliście, jeśli byliście takim emo-leave-me-alone dzieckiem jak ja. Jest to miejsce dość specyficzne, gdyż od wielu lat ludzie przybywają tam, by odebrać sobie życie. Idealna sceneria do horroru i zaskakująco nie japońskiej, lecz amerykańskiej produkcji. Następnie zamieszamy nieco w czasoprzestrzeni i zagłębimy w typowe pytania sci-fi tego pokroju – czy podróż w czasie jest możliwa? co się stanie, gdy spotkamy się ze swoim alter-ego? Ile czasu zajmie wielkim korporacjom przejęcie monopolu nad podróżami w czasie? Zapewne odpowiedzi będą tak pogmatwane, jak w przypadku "Interstellar", ale hej! To sci-fi! Tu trzeba myśleć. Przynajmniej taki jest koncept. Jeśli mowa już o konceptach, to horrory lubują się w lalkach, nie? Wpierw przerażający Chucky, Billy z serii "Piła", potem Annabelle, a teraz Maggie z "The Walking Dead" opiekująca się lalką-synem starszego małżeństwa. Potem nastąpi kolejna fala kosmicznej inwazji. W alternatywnej rzeczywistości Ziemię nawiedziły już cztery fale katastrof, które sprawili obcy – brak elektryczności, powodzie, zarazy i inne klęski żywiołowe. Przyszedł czas na kolejną, piątą falę i przeciwstawić się ma jej oczywiście blondynka będąca wcześniej Carrie z "Carrie".

Wczytywanie...