Fallout 4

Graj w Fallouta 4 już w momencie premiery!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Macie już w swojej kolekcji grę "Fallout 4" i czekacie z cieknącą ślinką na jego oficjalną premierę? Studio Bethesda Softworks poinformowało, że będziecie mogli nieco przyspieszyć rozpoczęcie rozgrywki, gdy tytuł będzie dostępny. W jaki sposób? Już teraz możecie pobrać większość niezbędnych plików (23,8 GB) – oczywiście gra i tak uruchomi się dopiero 10 listopada, ale o prawie 24GB ściągania z Internetu szybciej. Zawsze coś, prawda?

fallout 4

A dla amatorów słuchania muzyki z gier, Bethesda ma nie lada gratkę.

Książki fantastyczne

Zemsta stracharza – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

"Zemsta stracharza" stanowi trzynasty tom serii pt. "Kroniki Wardstone", autorstwa Josepha Delaneya. Jednocześnie jest to ostatnia część, wieńcząca ten świetnie przyjęty przez szerokie grono młodzieży cykl. Na samą tę myśl łza kręci się w oku i nieprzyjemnie robi się na duchu. W obliczu tego smutnego faktu nie pozostaje nam nic innego, jak zadać sobie pytanie: w jaki sposób zakończą się losy Toma, stracharza, Alice, Grimalkin i znanej nam reszty?

Jako że jest to ostatnia część, nietrudno się domyślić, że trzonem fabuły będzie ostateczne starcie – finalna walka bohaterów ze Złym i jego armią. Tom, stracharz i Grimalkin ścigają się z czasem, chcąc zdążyć z przygotowaniami. Pamiętacie, jak swego czasu matka Toma rzekła do stracharza: On jest siódmym synem siódmego syna. Nazywa się Tom Ward i jest moim darem dla Hrabstwa. Kiedy dorośnie, wyślemy wam słowo. Wytrenuj go dobrze. Będzie najlepszym uczniem, jaki kiedykolwiek był, będzie również ostatnim? To właśnie w "Zemście stracharza" przyjdzie nam przekonać się, czy słowa tej deklaracji znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.

Czytaj dalej...

Filmy fantastyczne

Tak, to prawda! Budżet filmu ma wynieść około 20 – 30 milionów dolarów! Taką informację podał Tomasz Bagiński w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN. Niedawno pojawiło się również oficjalne oświadczenie studia Platige, w którym poinformowano, że znaleźli oni partnera w Hollywood, konkretniej chodzi o firmę Sean Daniel Company, odpowiedzialną m.in. za "Mumię". Film bazował będzie na dwóch pierwszych opowiadaniach Sapkowskiego – "Wiedźmin" oraz "Mniejsze zło". Studio Bagińskiego nad projektem pracuje już od czterech lat.

bagiński, tomasz, wiedźmin, film, ddtvn
Książki fantastyczne

Nowy drapieżnik – recenzja książki

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Wśród pisarzy nieczęsto trafia się interesująca persona. Nie pod względem charakteru, bo tego nie ocenisz po krótkiej notce biograficznej, ale z powodu prowadzenia takiego, a nie innego życia. Zbigniew Zborowski jest właśnie taką osobą. To reporter z zawodu i zamiłowania, który zwiedził Indie, Nepal, Pakistan i Chiny. Zajmował się przemytem z Berlina Zachodniego oraz był robotnikiem leśnym w Bieszczadach. Wciąż mało? W dawniejszych czasach możliwym było wziąć udział w tajnej akcji policji (oczywiście nie do końca legalnie...), porozmawiać z więźniem podejrzanym o morderstwo, wychylić kieliszka z mafiosem... Oczywiście sugeruje się, że autor brał udział w podobnych eskapadach, co po lekturze jego powieści, "Nowego drapieżnika", wydaje się bardzo prawdopodobne.

W Warszawie dochodzi do tajemniczego zabójstwa jednego z członków mafii. Gangsterzy biorą je za wypowiedzenie wojny i dążą do szybkiej zemsty w celu pokazania potencjalnej konkurencji, kto tu rządzi. Tymczasem stary gliniarz, Madejski, łączy sprawę ze śmiercią sprzed dwudziestu lat. Intuicja każe mu podjąć poważne śledztwo, mimo że pozostali nie dają wiary jego przypuszczeniom.

Czytaj dalej...

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

metro 2035

Do księgarń trafia właśnie najnowsze dzieło Dmitrija Glukhovsky’ego – powieść "Metro 2035", zwieńczenie cyklu "Metro 2033/2034", w którym zbiegają się losy bohaterów dwóch wcześniejszych postapokaliptyczych książek rosyjskiego pisarza.

Glukhovsky postarał się, by ostatni tom kompletnej już trylogii pozostawił w czytelniku niezatarte wrażenie. "Zwyczajny i znajomy świat "Metra" postawiłem na głowie, tak więc tych, którzy czytali "Metro 2033" czeka mnóstwo odkryć i niespodzianek. A tym, którzy swój kontakt z "Metrem" zaczynają od tej właśnie książki, oddaję sensacyjną, emocjonalną, mocną powieść – myślę, że nie pozwoli im się nudzić".

Mass Effect: Andromeda

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun, zapowiedzianej podczas targów E3 2015, gry "Mass Effect Andromeda". Przypominamy, że historia opowiadana w tej części nie będzie dotyczyła już Komandora Sheparda – rozgrywka zaprezentuje wydarzenia mające miejsce wiele lat po tym, co działo się w trylogii.

mass effect 4
Game Exe

Gry budzące sentyment #3

Dodał: , · Komentarzy: 1

Trzecią odsłona sentymentalnego kącika zdominowały po raz kolejny cRPGi z końcówki lat 90' i pierwszej dekady obecnego stulecia. Cóż, mnie to nie dziwi, w końcu fascynacja grami ze "złotego okresu" jest chyba głównym powodem waszej i naszej obecności na Game Exe.

gry budzace sentyment, logo

Dzisiaj prezentujemy felieton autorstwa Jezida. Facet z niejednego pieca chleb jadł, niejedną księżniczkę wybawił z opresji i parę razy zadecydował o losie świata/-ów – zatem i tym razem będzie ciekawie. Niniejszym zapraszam do lektury tekstu "Gry budzące sentyment – Jezid".

Ps. Tradycyjnie zachęcam Was do sprawdzenia tego, co też ukryliśmy w rozszerzonej części newsa. A trochę tego tym razem jest.

Hearthstone: Heroes of Warcraft

Podczas tegorocznej imprezy BlizzCon 2015 zapowiedziane zostało kolejne rozszerzeni do gry "Hearthstone: Heroes of Warcraft". Nosi ono podtytuł "Liga Odkrywców". Tytułowa liga jest pewnego rodzaju stowarzyszeniem poszukiwaczy skarbów, którzy natrafiają na trop artefaktu zwanego Kosturem Stworzenia – przedmiotu mogącego przynieść na świat nieopisane szkody i zniszczenie. Do gracza należy zdanie odnalezienia rozrzuconych po świecie części potężnego kostura.

liga odkrywców
Książki fantastyczne

Płonąca korona – recenzja książki

Dodała: , · Komentarzy: 0
okładka

"Płonąca korona" jest drugą częścią opowieści o Elisie, a autorka na szczęście utrzymała świetny poziom serii. Po raz kolejny wyruszamy w świat, w którym bycie wybrańcem Boga przynosi niestety więcej bólu niż korzyści, a jakby tego było mało, młoda królowa musi walczyć o swoją pozycję w królestwie.

Elisa przeszła zwycięsko jedną próbę i sądziła, że jej przeznaczenie się wypełniło. Okazuje się jednak, że bardzo się myliła. Główna bohaterka raz jeszcze będzie musiała stanąć twarzą w twarz z wrogiem, co dodatkowo utrudnią jej żądni władzy możni, liczący na zdyskredytowanie oraz pozbycie się siedemnastoletniej królowej.

Czytaj dalej...

Wczytywanie...