Dishonored 2

[E3 2015] Dishonored 2 oficjalnie!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Po wczorajszym (kontrolowanym?) przecieku to żadna wstrząsająca informacja, lecz prace nad kontynuacją długo wyczekiwanej skradanki – "Dishonored" – zostały oficjalnie potwierdzone. Tytuł trafi na PC, Xbox One oraz PlayStation 4. Obok starego znajomego, Corvo Attano, będziemy mogli wcielić się w skórę córki zamordowanej cesarzowej – Emily Kaldwin.

dishonored 2

Intryga przenosi nas o 15 lat po wydarzeniach z pierwszej części gry. Poznamy Karnakę, jedną z południowych prowincji imperium, pod brutalnymi rządami "Nieziemskiego Uzurpatora". Nasi bohaterowie połączą siły, aby walczyć o lepsze jutro i znaleźć dla siebie miejsce w ponurej rzeczywistości, w jakiej przyszło im żyć. Umiejętności Corvo oraz Emily znacząco się od siebie różnią, a więc wybór protagonisty nie ogranicza się tylko do wyboru skórki, lecz także określa styl rozgrywki i sposób ukończenia danego zlecenia.

The Elder Scrolls: Legends

Olbrzymi sukces takich gier jak "Duel of Champions" czy "Hearthstone" powoduje, że gatunek cyfrowych karcianek przeżywa obecnie prawdziwy boom i ma się doskonale. Relatywnie niski nakład kosztów wymagany do stworzenia takiej produkcji, jak również niesłabnące zainteresowanie rynku tego typu pozycjami, wymuszają na wszystkich kluczowych potentatach, aby przynajmniej pochylili się nad problemem.

Bethesda nie jest tutaj wyjątkiem. Nadchodzi "The Elder Scrolls: Legends", czyli karcianka osadzona w świecie Tamriel.

Studio na chwilę obecną milczy na temat szczegółów tego projektu, żeby już nie pisać o pokazaniu konkretnego fragmentu z rozgrywki. Wiemy tylko, że gra trafi na PC i iPady jeszcze w tym roku, a także będzie dostępna za darmo (choć, znając życie, jakiś system mikropłatności zostanie zaimplementowany).

Cóż, pożyjemy – zobaczymy. Oby nie było podobnej wtopy jak z "The Elder Scrolls Online"...

Fallout 4

[E3 2015] Fallout 4 – pierwsze spojrzenie

Dodał: , · Komentarzy: 2

Choć pierwszy zwiastun "Fallout 4" niespecjalnie zachwycił fanów komputerowych gier fabularnych, to było czymś oczywistym, że konferencja Bethesdy i prezentacja najnowszej części postapokaliptycznej sagi, będzie dla nas jednym z najważniejszych wydarzeń targów E3. Tym bardziej, że plotki okazały się prawdziwe, a więc 2015 rok stał się jeszcze piękniejszy dla gatunku cRPG – tytuł zadebiutuje już 10 listopada na platformach PC, Xbox One oraz PlayStation 4.

fallout 4

Skoro premiera produkcji już za pasem, to nie obeszło się bez jej prezentacji. Todd Howard zaprezentował nam zupełnie nowy kreator postaci, dynamiczny system dialogowy (nastawiający się na filmowość – protagonista pierwszy raz w historii serii otrzyma głos), bogate opcje craftingu (ponad 700 modyfikacji broni oraz odbudowa swojego osiedla), jak również możliwość wydawania poleceń czworonogowi.

Nie obyło się też bez walki, lecz ona... niestety pozostała bez większych zmian. Smuteczek.

Dumka na dwa głosy

Nieraz, gdy sobie
W kątku usiądę,
To myślę o tym,
Kim też ja będę?

Vitanee: Zaczynam odliczanie... Dziesięć! Dziewięć! Osiem! Siedem! Noire, szybko do komory! Sześć! Pięć! Cztery! Zapnij pasy! Trzy! Dwa! I jedeeeen! ziuuuuuuuuup Udało się? Czy to przyszłość?!

Noire Panthere: Co, kto, gdzie, jak, gdzie my jesteeeśmyyyy...? Ugh, poczekaj chwilę... Nie wiem. Wszystko wygląda tak samo! Choć moment, to na ścianach to nie są pochodnie… To jakieś neony!

dumka na dwa głosy

V: A ściany to w ogóle z kamienia nie są, to jest jakieś szkło! Chyba, chyba się udało! Ups, ktoś idzie! Schowajmy się za tamtymi plastikowymi krzakami! Hehe, ale dziwne stroje noszą, normalnie jak ze Star Treka. Czyli mówisz, że to za naszymi plecami, to nowoczesna wersja Zamczyska? I pamiętaj, Noire, nie możemy ingerować w obecną teraźniejszość, bo nasza teraźniejszość wtedy może ulec zmianie!

N: Tylko jak sprawdzić datę? Raczej nie wyjdziemy i nie spytamy przypadkowego przechodnia, już samym wyglądem odstajemy od tych czasów, co może wzbudzić podejrzenia. Jeszcze wsadzą do lochu pełnego laserów czy coś! Zaraz, jesteś wiedźmą – weź poczaruj, tylko niech no najpierw przybiorę – tfu, zaraza! – ludzką postać.

Inne

Letnia wyprzedaż na Steam – Dzień IV

Dodał: , · Komentarzy: 1
lord gaben, steam

Czwartego dnia Lord Gaben zstąpił na pogorzelisko, aby podkreślić swoją Więź z Płomieniem. Gdy okaleczony członek Czarnej Gwardii wyciągnął do niego dłoń, on w akcie miłosierdzia ujął ją mocno i rzekł do zgromadzonych popleczników nieugiętym głosem:

"Zaprawdę powiadam Wam, ten który będzie mężnie trzymał mój Banner i nie wyrzeknie się wiary we mnie, przeciwstawiając się wszetecznym pokusom Mrocznej Siły, ten uniknie Stanu Rozkładu, a także w świecie wiecznej Baśni żyć będzie..."

Seriale

iZombie na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0
izombie

Zombie, zombie, zombie... Zdaję sobie sprawę, że na samo słowo „zombie” możecie reagować niechęcią i znudzeniem. Tym bardziej, iż „zombie” padło w tym tekście już pięć razy. Sześć, jeśli liczyć tytuł. Ciekawe do jakiej liczby dobiję na koniec. Tak czy siak, żywe trupy ostatnio są synonimem chodzącej tandety.

Telewizja i kino mają spore problemy, żeby wyciągnąć coś jeszcze z tego wielokrotnie eksploatowanego tematu. Co nie oznacza, że nie próbują, choć produkcje takie jak „World War Z” czy „Z Nation” raczej trudno określić mianem kreatywnych. Czy serial stacji CW, „iZombie”, wyróżnia się pośród tej gromadki?

Czytaj dalej...

Dishonored 2

[E3 2015] Dishonored II nadchodzi? Wpadka Bethesdy

Dodała: , · Komentarzy: 4

Jeżeli martwiliście się, że nie będziecie mogli obejrzeć jutrzejszej konferencji Bethesdy (nadawanej przecież o 3.30 czasu polskiego), nie musicie się już martwić. Studio zaliczyło nieprzyjemną wpadkę. Próbę konferencji puszczono na kilka minut na żywo przez Twitch.

dishonored 2

Chociaż w samym nagraniu nie wspomniano dokładnie o "Dishonored II", ci, którzy złapali nagranie na żywo twierdzą, że chodziło właśnie o ten tytuł. W rozmowie pojawia się Harvey Smith, który współreżyserował "Dishonored". Fragment rozmowy opublikowano na YouTube (znajdziecie go w rozszerzeniu). Głos z francuskim akcentem to Raphael Colantonio, prezes i założyciel Arkane Studios. To właśnie on daje instrukcje, jak prezentować zapowiedź. Na podstawie samego klipu ciężko stwierdzić, czy chodzi o "Dishonored II". Słowo "honored" co prawda pada, ale bardziej w znaczeniu "honored to be here" (to zaszczyt być tutaj) niż samego tytułu. Oczywiście sam tytuł mógł być wspomniany wcześniej. Jeżeli dosłuchacie do końca usłyszycie też, że ktoś mówi o "próbie mikrofonowej na żywo".

Inne

Letnia wyprzedaż na Steam – Dzień III

Dodał: , · Komentarzy: 0
lord gaben, steam

Następnie Lord Gaben stworzył dziwne systemy, które pozwalały na uzupełnianie bibliotek gier bez płacenia za nie. I wiedział Gaben, że to co stworzył było niedobre. By więc odpokutować swoje winy, postanowił wydać na świat jeszcze więcej promocji. I tak upłynął dzień trzeci...

...lecz dziwne cybernetyczne włamania zaczęły pojawiać się na świecie, a nawet manipulacje światłami na ulicach, a konkretniej skrzyżowaniach ulic. A że wszystko swoją nazwę w świecie mieć musi, nazwał to zjawisko Lord Gaben imieniem Watch_Dogs.

The Banner Saga 2

[E3 2015] The Banner Saga 2 – teaser

Dodał: , · Komentarzy: 1

Wygląda na to, że na zbliżających się wielkimi krokami targach E3, w końcu usłyszymy co nieco o kontynuacji jednego z cieplej przyjętych projektów niezależnych – "The Banner Saga 2".

Studio Stoic od ponad pół roku skutecznie nabierało wody w usta, jeżeli chodzi o dalszą część mrocznej nordyckiej sagi, lecz czas nabożnego oczekiwania przez fanów najwyraźniej już minął. Świadczy o tym króciutki teaser dedykowany wspomnianej imprezie, który zwiastuje uchylenie części tajemnic.

Jesteście gotowi wkroczyć do otchłani?

Inne

E3 2015 – Harmonogram

Dodał: , · Komentarzy: 1

Już po weekendzie ruszą targi E3, czyli największa coroczna wystawa przemysłu gier komputerowych. Podczas wydarzenia będziemy mogli zobaczyć kilka nowych zwiastunów, dowiedzieć się paru szczegółów na temat planów wydawniczych gigantów branży gier wideo, a także uzyskać nowe informacje o istniejących już tytułach.

e3

W związku z tym – dla waszej wygody – postanowiliśmy stworzyć pełen harmonogram konferencji z E3 oraz wskazać wam, gdzie można je obejrzeć.

Wczytywanie...