Inne

Informacja prasowa

W 30 odcinku Raportu Obieżyświata przedstawiamy projekt nowego wydawnictwa internetowego, Głosu Fantastyki, które opublikowało w Sieci swój pierwszy numer. Ponadto Elya z Ivelliosem opowiedzą o 14 edycji MatHandel, gdzie gracze wymienić mogą między sobą gry planszowe. Dodatkowo kilka słów o nadchodzącej grze w oparciu o Świat Lodowego Ogrodu oraz atrakcjach związanych z 50-leciem serialu Doctor Who.

Raport Obieżyświata to kanał telewizji internetowej o fantastyce. Znajdziecie na nim informacje o najnowszych doniesieniach, recenzje publikacji książkowych oraz relacje z konwentów, tych największych i tych troszkę mniejszych.

Książki fantastyczne

Ostatni Smokobójca – Zapowiedź

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

ostatni smokobójca

Wśród najbliższych premier zapowiedzianych przez Wydawnictwo SQN znajduje się Ostatni Smokobójca Jaspera Fforde’a, czyli humorystyczna powieść pełna magii i smoka nie tylko dla najmłodszych. Mamy przyjemność poinformować, że premiera książki została wyznaczona na 6 lutego 2013 roku, a portal Game Exe objął ją patronatem.

Przepis na Smokobójcę: do koncepcji świata rodem z Harry’ego Pottera dodać szczyptę humoru à la Pratchett, całość zamieszać ze zwrotami akcji z powieści Agathy Christie. Następnie dusić na smoczym ogniu w sosie z klimatu Wysp Brytyjskich.

W starych dobrych czasach magia była potężna i niezastąpiona: pomagała obronić królestwo przed najeźdźcą i przeczyścić zatkany odpływ. Ale dzisiaj środek do udrażniania rur jest tańszy niż zaklęcie, a na latających dywanach rozwozi się pizzę. Splendor magii zanika, czarowanie powszednieje, bo i moce już nie te same...

Faerun

Katastrofa magiczna w Faerunie!

Dodała: , · Komentarzy: 11
faerun, wieść

Nowa Era w Faerunie rozkwitłą nowym zapałem graczy mechanicznych. Powróciło kilka starych twarzy, jednak umiarkowanym powodzeniem cieszy się również akcja "kto nie zmienia postaci ten trąba!" W zeszłym tygodniu odbyła się także pierwsza sesja otwierająca wątek główny obecnej ery. Wzięło w niej udział ponad 10 graczy fabularnych prowadzonych przez dwóch Mistrzów Gry – Regnara i Hassan'a. Tradycyjnie też zawierucha naruszyła, cieszącą się największą popularnością we Wrotach Baldura, karczmę, ale na szczęście obyło się bez większych ofiar. Gra doczekała się również swojego fanepage'a na Facebooku.

Wielobarwne łuny, uderzające co rusz pioruny, spadająca z nieba krew... Ci, którzy mieli nieszczęście być tego wieczora we Wrotach Baldura, a szczególnie na jego ulicach, mogli właśnie takie zjawiska obserwować. Po kilku dniach niepokojącej aury, mrok zapadł nad grodem Baldurana. Świadkowie mogli w przerażeniu oglądać owe fenomena, lecz po spektakularnym crescendo i dziwacznym rozbłysku, który przetoczył się przez niebo, okazało się, że magia nie działa, a przedmioty zawierające w sobie magiczny pierwiastek zostały uszkodzone. Przegonił ciężkie chmury, choć może zrobiły to złowrogie słowa niesione niskim, mrukliwym głosem.

Książki fantastyczne

Cztery egzemplarze "Znaku Ateny" czekają na swych nabywców. Wystarczy wziąć udział w tym konkursie i odpowiedzieć poprawnie na cztery pytania. To jednak nie jedyna wiadomość związana z konkursami na Game Exe. Mamy też zwycięzców konkursu "Assassin's Creed: Objawienie", których poznacie (wraz z poprawnymi odpowiedziami) w rozwinięciu newsa, i którym serdecznie gratulujemy wygranej.

znak ateny
Star Wars: The Old Republic

Związki homoseksualne w "Star Wars: The Old Republic"

Dodał: , · Komentarzy: 4

Związki partnerskie tych samych płci w grach komputerowych przestały być czymś dziwnym dzięki Bioware. Trzeba przyznać, że developer bardzo odważnie wprowadził motyw homoseksualizmu do swoich produkcji, co niewątpliwie nie spodobało się wielu graczom na całym świecie. Były w Dragon Age, nie zabrakło ich w Mass Effect, a za niedługo będzie taka możliwość także w "Star Wars: The Old Republic".

star wars: the old republic, f2p, free to play
Diablo III

Diablo III – PvP bez punktacji, nagród i celu

Dodał: , · Komentarzy: 2

Wykręcanie się, oszukiwanie graczy weszło już chyba w nawyk amerykańskiemu studiu Blizzard. Obiecywał złote góry w związku z trybem PvP, a okazuje się, że nie będzie on taki świetny. I w tym wypadku rację miały osoby, które twierdziły, że ten tryb powinien pojawić się w dniu premiery. Dostalibyśmy wtedy grę, której zawartość znamy, bo jak się okazuje, PvP będzie miało nie małe wady – brak punktacji, celu i nagród.

diablo 3
Anima: Gate of Memories

To już pewne, gdy czytacie tego newsa, kolejna zbiórka na Kickstarterze została zakończona sukcesem, powstanie następny cRPG dzięki hojności graczy. Tym razem padło na komputerową adaptację hiszpańskiego RPG w klimatach mangowo-średniowiecznych – "Anima: Beyond Fantasy".

kai nesbit, anima – gate of memories

Na rynku podręcznik dostępny był w wersji angielskojęzycznej od 2008, dzięki wydawcy – Fantasy Flight Games. Świat Gai, który jest bazowym dla systemu, kiedyś był inny, odmienił go kataklizm, znosząc jego przeszłość w pył. Później przybyli Oni, potężne istoty, które na podobieństwo człowieka stworzyły obdarzone magią rasy: Daimahinów, D’Anjaynów, Duk’Zaristinów, Ebudanów, Jayanów, Nephilinów i Sylvainów. Te nadnaturalne ludy również odeszły, poginęły w pomroce dziejów – ale na swój sposób dalej oddziałują na świat ludzi, ich dusze czasem przebijają się do świata materialnego i opętują wybranych, nadając im część ze swych dawnych mocy.

Czasopisma
drugi obieg fantastyki

Pamiętacie ich, pisaliśmy już o tym czasopiśmie (nie „gazecie”, bo będę lał po łapach!). O dziwo przetrwało grudniową apokalipsę, a ekipie sukces nie uderzył do głowy i nie odbił się szampanem. Zakasali rękawy, wzięli się za bary z materiałem i – voila! – mamy kolejny numer. A cóż w nim ciekawego? Sporo tego, dla zachowania jakiegoś porządku zacznijmy przegląd od literackiego dania głównego czyli opowiadań.

Krzysztof Kozłowski w „Kwestii Wiary” spróbuje nam udowodnić, że do przetrwania w pogańskiej Polszcze może ciut bardziej przydać się tytułowa wiara niźli zbrojna eskorta pancernych Bawarczyków. Po takim słowiańskim fantasy, dostaniemy coś w klimatach bardziej nam współczesnych. Czy aby na pewno? Zapraszam po odpowiedź do lektury ”Miasta” Marka Ścieszka. No i na koniec ostatni, ale nie najgorszy jakościowo tekst – „Moje apokryfy” Jarosława Urbaniuka. Znów historyczne (tyle, że w „nieco” starszych niż w „Kwestii wiary" realiach) opowiadanie w konwencji fantasy.

Mass Effect: Andromeda

"Mass Effect 4" oczami fana

Dodał: , · Komentarzy: 3

Wydawać by się mogło, że jeszcze przez długi czas nie usłyszymy o "Mass Effect 4" Bioware pracuje nad grą, lecz na razie premiera czwartej odsłony cyklu jest zaplanowana dopiero w 2014 roku. Jednak są jeszcze wierni miłośnicy serii, którzy dają się ponieść wodzom fantazji, pokazując jak może wyglądać "czwórka".

mass effect 4
Marvel Heroes

Premiera "Marvel Heroes" wiosną 2013 roku

Dodał: , · Komentarzy: 0

"Gamezillon Enternaiment" planował udostępnienie swojego najnowszego produktu Marvel Heroes w zeszłym roku. Plan nie wypalił, co twórcy tłumaczyli zbyt wieloma błędami w becie. Kilka dni temu producent poinformował, że wszystkie błędy zostały naprawione i ujawnił premierę swojego dzieła (o którym pisaliśmy już wcześniej). Gra ukaże się wiosną bieżącego roku.

marvel heroes

Gamezillon ujawnia jeszcze ceny pakietów dla graczy chcący zainwestować w tą produkcję. Widać po ich, że bardzo cenią sobie swoją grę. Pakiety są trzy, wycenione na 19,99 dolara (Starter Pack), 59,99 dolara (Premium Pack) oraz 199,99 dolara (The Ultimate Pack). W zależności od kupionego pakietu, uzyskamy dostęp do odpowiedniej liczby grywalnych postaci, wcześniejszy dostęp do samej gry, pulę środków do wydania na przedmioty w grze i różnego rodzaju inne bonusy.

Daliście się namówić na tą pozycję?

Wczytywanie...