Gra o tron

Twórcy wpadli na dziwny pomysł i oto jego skutek – ten news traktuje jednocześnie o zapowiedzi, jak i o premierze, pierwszego dodatku do "Game of Thrones RPG".

game of thrones rpg

"Beyond the Wall", bo tak brzmi tytuł rozszerzenia, pojawił się nieoczekiwanie dziś na Xbox 360 i kosztuje 400 MSP. Wersje na PC i PS3 są już w przygotowaniu – ta pierwsza będzie kosztowała 5 euro, koszt drugiej nie jest znany, ale pewnie będzie analogicznie niewielki. Dodatek oferuje kolejne dwie godziny gry i opowiada o wydarzeniach sprzed wątku głównego z podstawki. Rozszerzenie będzie okazją do ponownego wcielenia się w Morsa Westforda i zwiedzenia dzikich krain poza Murem.

Książki fantastyczne

Premiera "Atlasu Chmur" w wydawnictwie MAG

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Nominowany do Nagrody Bookera bestseller Atlas Chmur Davida Mitchella to również jedna ze Stu Książek Dekady według wpływowych brytyjskich krytyków literackich Richarda Madeleya i Judy Finnigan. Teraz na jego podstawie powstał głośny film, w którym kreacje stworzyła plejada gwiazd: Tom Hanks, Halle Berry, Susan Sarandon, Jim Sturgess, Ben Whishaw, Jim Broadbent i Hugh Grant.

atlas chmur
Star Wars

Kiedy pomyślę, że ledwie dwa dni temu rozmawiałem o możliwości ekshumacji pewnych postaci i pomysłów, które miałyby zapewnić sukces nowym "Gwiezdnym Wojnom", a dziś moje domysły okazują się nie być jedynie gorzkim dowcipem, ogarnia mnie pusty śmiech. To, że George Lucas nie będzie miał nic wspólnego z nowym epizodem "Gwiezdnej Sagi" nikogo nie zaskoczyło. Zaskoczyć może jednak osoba domniemanego reżysera, bo jeśli chodzi o Harrisona Forda...

harrison ford, han solo, star wars
Borderlands 2

Badass recenzja Borderlands 2!

Dodała: , · Komentarzy: 0

Są gry, których nie kończy się szybko. Nie dlatego, że są bardzo rozbudowane, czy skomplikowane, ale zwyczajnie dlatego, że nie chce się ich kończyć. My tak mieliśmy z "Borderlands 2". I niezależenie, czy przechodziliśmy ją po raz pierwszy czy drugi z niemalejącym zapałem śledziliśmy rozwój fabuły, strzelaliśmy do Bullymongów i generalnie dobrze się bawiliśmy. W efekcie powstała też recenzja, którą dzisiaj publikujemy. Ponieważ trochę nas poniosło przy jej pisaniu ochrzciliśmy ją "Badass recenzją". Ha! Czy jesteście wystarczająco dużymi badassami, aby się przez nią przebić?

logo, badass recenzja

Pewnie, można mówić, że “Borderlands 2” nie jest takie idealne, jak by się chciało, że nie wszystkim się spodoba, że postacie to kalka tych z pierwszej części, że akcja jest znów na Pandorze, a cel gry się nie zmienił i jest tak samo oklepany jak w jedynce. Że nie jest po polsku i takie to dranie z dystrybutora, że nie spolszczyli, że będą DLC i w ogóle i w ogóle. Ale co z tego? ...czytaj dalej!

Książki fantastyczne

Nagroda World Fantasy 2012 – laureaci

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dziś kończy się Konwencja World Fantasy, która tym razem odbyła się w Toronto, w Kanadzie. A co ważniejsze, rozdano najbardziej prestiżowe nagrody w dziedzinie fantastyki – Nagrody World Fantasy. Ponadto w kategorii Życiowe Osiągnięcie nagrodzono Alana Garnera, brytyjskiego pisarza folk fantasy dla dzieci, oraz George'a R.R. Martina, popularnego ostatnio dzięki adaptacji jego " Sagi Pieśni Lodu i Ognia".

nagroda, world fantasy award

Lista nominowanych i laureatów:

Książki fantastyczne

Bramy Domu Umarłych na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mam przyjemność ogłosić, że nasz zbiór recenzji pozycji książkowych z tygodnia na tydzień poszerza się niemożebnie, wręcz pęka w szwach. Tym razem recenzowana została druga część ogromnej sagi "Malazańskiej Księgi Poległych" – "Bramy Domu Umarłych", wydawnictwa MAG. Kolejny tytuł Stevena Eriksona utrzymał mnie w przekonaniu, że literatura fantastyczna nie służy tylko rozrywce, ale posiada pewne drugie, głębsze, oblicze.

okładka, bramy domu umarłych

Kontynuacją wydarzeń z "Ogrodów Księżyca" i drugim tomem pokaźnej, bo aż dziesięciotomowej, serii "Malazańskiej Księgi Poległych" są "Bramy Domu Umarłych". Steven Erikson opisuje dalsze losy wcześniej poznanych bohaterów, a dokładnie tej grupy, która w zakończeniu pierwszej części udała się na subkontynent Siedmiu Miast. Porzucone zostają więc na jakiś czas ziemie Genabackis na rzecz imperialnego przyczółka, gdyż wielu zwiastuje rychły koniec malazańskiej potęgi w obliczu Tornada Apokalipsy.

Czytaj dalej...

Dziękujemy wydawnictwu Wydawnictwo MAG za dostarczenie egzemplarza recenzenckiego.

Czytujesz fantastykę? Grywasz w cRPG? A na dodatek lubisz pisać? Zgłoś się i dołącz do nietuzinkowego Dworu GameExe.

Książki fantastyczne

Spotkanie z Robertem M. Wagnerem

Dodała: , · Komentarzy: 2
robert m wagner

W piątek 9 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu, przy ulicy Józefa Nojego 2, o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie autorskie z Robertem M. Wegnerem. Autorem "Opowieści z meekhańskiego pogranicza" oraz zdobywcą nagrody im Janusza A. Zajdla za opowiadanie umieszczone właśnie w części "Północ – południe".

To ostatnie spotkanie jakie będę miał przed Pyrkonem, więc jeśli ktoś mieszka a pobliżu albo będzie przejazdem w okolicy to serdecznie zapraszam. – pisze na swoim Facebooku.

Borderlands 2

Halloweenowe skiny nadal dostępne

Dodał: , · Komentarzy: 0

Minęły już 2 dni od Halloween, a w "Borderlands 2" zabawa nadal trwa. Kilka dni temu "Gearbox Interactive" udostępnił skiny dla każdej postaci z okazji Halloween, jednak producent postanowił przedłużyć żywotność skórek. Ekipa postanowiła się przebrać na żółto, a ich wizerunki możecie zobaczyć w rozszerzeniu "niusa".

borderlands 2
Mass Effect 3

Wiemy już, kiedy pakiet "Mass Effect Trilogy" zostanie wydany na PlayStation 3. Zadebiutuje on już 7 grudnia.

mass effect trylogy, me1, me2, me3, ps3, playstation 3

Producent zdradził wcześniej, że kompilacja ukaże się na PC i Xboksie 360 ponad miesiąc wcześniej – 6 listopada. Warto wspomnieć, że w jego skład wejdzie pierwsza odsłona cyklu, która nie miała jeszcze premiery na platformie Sony.

Wczytywanie...