World of Warcraft: Mists of Pandaria

Blizzard to mistrz zwiastunów. Oto jego kolejne dzieło zaprezentowane na gamescom:

Gdyby tak dobrze prezentowały się gry Blizzardu, to byśmy byli w siódmym niebie. Rewelacyjne animacje, widowiskowy pojedynek i szczypta humoru. Czy można bardziej zachęcić graczy do kupna najnowszego dodatku do "World of Warcraft" – "Mists of Pandaria"? Chyba nie – w końcu każdy chciałby być Po z "Kung fu panda".

Premiera 25 września tego roku. Grę można zakupić w dwóch edycjach – w standardowej za 34,99 euro i cyfrowej deluxe za 49,99 euro, zawierającej dodatkowo portrety postaci do "Starcraft II", symbol i akcent na sztandar w "Diablo III" i latającego wierzchowca.

Game Exe

Gniew smoka na Game Exe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Co prawda premiera Gniewu smoka, czyli kolejnej książki ze świata Dragonships, już za nami, jednak jeśli wciąż wahacie się przed zakupem, to mamy dla was coś interesującego – recenzję rzeczonej pozycji.

gniew smoka, dragonships

Kolejny tom serii, nad którym swój patronat rozciągnęło także Game Exe, przedstawia dalszy ciąg przygód okrętu Venjekar i jego załogi, z Wodzem Wodzów Skylanem Ivorsonem i Kapłanką Kai Aylaen na czele. Czy uda im się uciec przed ambitnym Raegarem oraz wspomóć swoich bogów w walce z ambitnym Aelonem?

Tego dowiecie się rzecz jasna z samej książki, jednak przed zakupem zawsze warto sięgnąć do recenzji. By daleko nie szukać, możecie sięgnąć do tej dostępnej na łamach naszego portalu.

Filmy fantastyczne

Informowaliśmy niedawno o tym, że prawdopodobnie nie zobaczymy Kristen Stewart w kontynuacji "Królewny Śnieżki i łowcy" z powodu jej romansu z żonatym reżyserem. Plotkę tę zdementował Universal.

królewna śnieżka i łowca

Wytwórnia oznajmiła, że nie ma zamiaru usuwać Stewart z kontynuacji filmu o Śnieżce. Z pierwszej części są zadowoleni i rozważają wszystkie opcje, o czym będzie opowiadać druga część. Nie wykluczają jednak, że będzie to spin-off o łowcy. Pewne jedynie jest, że David Koepp nie napisze scenariusza dla tego filmu, napisał za to fabułę bezpośredniego sequela przygód Śnieżki i łowcy.

Pathfinder
symbol, year of the risen rune

Gen Con 2012 trwa w najlepsze. Podobnie jest z aktualnie rozgrywaną przez odwiedzających sesją Pathfinder Society. Prócz 45 rocznicy powstania konwentu, to również przedstawienie nowego roku spod znaku Wschodzącej Runy.

Nowy okres wprowadza kilkanaście zmian technicznych w prowadzeniu sesji Pathfinder Society. Listę zmian umieszczono na oficjalnym forum. Jedną z ważniejszych zmian dla graczy jest wprowadzenie trzech nowych ras – Aasimarów, Diabelstw oraz Tengu, krukopodonych istot.

Rok Wschodzącej Runy skupia się głównie wokół Varisii, gdzie znajdują się starożytne ruiny, pradawna magia i jest to częste pole politycznych konfliktów. Będzie można odwiedzić znane już dobrze lokacje – Korvosa, Riddleport, Magnimar czy Kaer Maga, a ponadto niewspomniane wcześniej krasnoludzkie miasto Janderhoff, orkowe Urglin czy thassilońskie ruiny.

Dark Souls

Dark Souls – Zwiastun wersji na PC

Dodał: , · Komentarzy: 1

Dark Souls już niedługo zadebiutuje się na PC. Tymczasem twórcy na gamescom pokazali nowy zwiastun gry.

From Software ma problemy z przeniesieniem gry na PC. Ograniczona zostanie liczba klatek do 30, a maksymalna rozdzielczość to 1024x720 – przy wyższych obraz będzie rozmywał, co daje bardzo nieatrakcyjną grafikę.

Filmy fantastyczne

Tak uznał Cronenberg w wywiadzie z MTV.

cronenberg

Christopher Nolan stworzył trylogię filmów o Batmanie, cieszących się dużą popularnością i uznaniem. Cronenberg ceni jednak Nolana jedynie za "Memento". Uważa, że filmy o człowieku-nietoperzu są mało interesujące, a adaptacje komiksów nie mają takiego potencjału jak na przykład horrory, nie mogą być sztuką i zawsze będą zajmowały mniej zaszczytne miejsca w popkulturze. Czy ktoś tu za dużo wypił?

Mass Effect 3: Lewiatan

O dodatku DLC zatytułowanym "Lewiatan" powiedziano już dosyć wiele. Wiadomym jest, że poznamy w nim nowego Żniwiarza, który na widok komandora Sheparda nie będzie go chciał od razu poczęstować wiązką lasera. Wiadomym jest, że dzięki temu dodatkowi dowiemy się czegoś nowego na temat Żniwiarzy i, miejmy nadzieję, nie usłyszymy nudnej już odpowiedzi mówiącej o tym, że rasy organiczne są zbyt głupie, żeby zrozumieć całe to przedstawienie. Nadal jednak nie wiedzieliśmy, kiedy dodatek doczeka się premiery.

mass effect 3, dlc, lewiatan, screenshot

Przedstawiciele kanadyjskiego studia BioWare poinformowali, że "Lewiatan" zadebiutuje 28 sierpnia na PC i konsoli Xbox 360. Wyjątkiem ponownie jest tutaj produkt Sony, którego użytkownicy będą musieli poczekać dzień dłużej. Każdy zainteresowany będzie musiał zapłacić 10 dolarów lub 800 punktów BioWare. Czy warto? Nie mnie dane jest to oceniać, ale kwestia Żniwiarzy powinna zostać wytłumaczona w podstawowej wersji gry, a nie w dodatku DLC, za który dodatkowo trzeba zapłacić.

Inne

Afera na gamescom!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Smucą i równocześnie denerwują mnie takie wiadomości jak ta. Na gamescom ukradziono dwa komputery z wczesnymi wersjami gier "Divinity: Original Sin" i "Dragon Commander".

larian, kradzież na gamescom

Komputery skradziono z hali biznesowej i nie trzeba było długo czekać na reakcję studia, do którego należą. Larian ogłosił, że ten kto odnajdzie sprawcę dostanie nagrodę w wysokości 5 tysięcy dolarów. Szczęście w nieszczęściu, że twórcy korzystali z kopii zapasowych, więc mimo tego wydarzenia nadal mogą prezentować swoje produkcje na gamescom. Niestety istnieje możliwość, że ich wczesne wersje wyciekną do internetu w postaci jakiegoś torrenta.

Neverwinter

Neverwinter – Nowy zwiastun na gamescom!

Dodał: , · Komentarzy: 3

Na gamescom został pokazany nowy zwiastun Neverwinter. Jego akcja dzieje się w Ebon Downm umiejscowionym niedaleko wioski Grimhollow.

Wioska ta została zaatakowana przez zombie, które zabiły większość mieszkańców. Wszystko przez pewnego nekromantę, który używając magicznego artefaktu, powołał trupy do życia. Zadaniem gracza będzie wymierzenie mu kary.

Wczytywanie...