Mass Effect 3

Wydawać by się mogło, że lato nie jest czasem atrakcyjnym dla graczy, ze względu na brak premier ciekawych gier. Na szczęście przez ten długi czas BioWare nie zostawia swoich fanów na pastwę losu i udostępnia posiadaczom trzeciej części "Mass Effect" całkowicie darmowe DLC o nazwie "Earth", które obfituje w wiele interesujących nowości!

mass effect, dlc, earth, bioware

Dodatek powstał z myślą o urozmaiceniu rozgrywek online. DLC zawiera trzy mapy multiplayer (Firebase Rio, Firebase Vancouver, Firebase London) i tyle samo rodzajów broni (Piranha Assault Shotgun, Acolyte Pistol, Typhoon Assault Rifle). Znalazło się też miejsce dla dwunastu ich modyfikacji i jedenastu modyfikacji sprzętu oraz sześciu nowych klas ludzkich (Destroyer Soldier, Paladin Sentinel, Demolisher Engineer, Slayer Vanguard, Shadow Infiltrator, Fury Adept).

Gry planszowe i karciane

Veto Online

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

informacje, kuźnia gier, veto, nowy sezon

Na odbywających się w ostatni weekend Drużynowych Mistrzostwach Polski w Veto Kuźnia Gier oficjalnie poinformowała o swoim nowym projekcie. Będzie nim Veto internetowe, powstające we współpracy z firmą Jazzy.pro. Została już uruchomiona strona playveto.com, gdzie stopniowo będą się pojawiać kolejne informacje (również w języku angielskim), a inicjatywa ostatecznie wystartować ma w przyszłym roku.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Lato, oprócz wysokich temperatur i czasu wolnego od zajęć szkolnych, kojarzy się z promocjami wszelakich produktów. Przeceny nie ominęły również naszego rodzimego "Wiedźmina", będącego najlepszą polską produkcją ostatnich lat.

wiedźmin, gog, wiedźmin zabójcy królów

Podczas, gdy w sklepach pudełkowe wersje potrafią kosztować jeszcze kilkadziesiąt złotych, to w serwisie GoG.com obie części "Wiedźmina" znajdziemy w znacznie atrakcyjniejszych cenach.

Pierwszą część kupimy za śmieszne 3.39 dolarów (11.5 zł), natomiast "Wiedźmin 2" kosztuje 13.59 dolarów, równe wartości 46 polskich złotych. W takich cenach gry kupimy w zestawie. Osobno są one jednak niewiele droższe.

Promocja skończy się za 2 dni, więc nie czekajmy, tylko kupujmy "Wiedźmina" po okazyjnej cenie!

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

"Wiedźmin 2: Zabójcy Królów" okazał się być produkcją, która przypomniała dawne czasy gier cRPG, gdzie gracze musieli podejmować naprawdę niełatwe decyzje. Tego samego mogliśmy właśnie doświadczyć w drugiej części przygód Geralta z Rivii, ponieważ grający niejeden raz musiał stanąć przed wyborem, który mógł zaowocować wielkimi zmianami politycznymi w całym uniwersum. Niestety, panowie z CD Projekt RED w jednym z wywiadów dali do zrozumienia, że niektórzy gracze nie potrafią szczegółowo śledzić postępów w grze.

wiedźmin 2: zabójcy królów

Słowem przypomnienia – w pierwszym akcie musimy wybrać frakcję, z którą będziemy współpracować. Owa decyzja ma niemałe znaczenie, ponieważ to właśnie od niej zależało, jakie postacie i lokacje spotkamy w przyszłości. W zamyśle twórców taka rozbieżność miała sprawić, że gracze zdecydują się na ponowne przejście "Wiedźmina 2". Niestety, Adam Badowski w rozmowie z dziennikarzami Gamasutry stwierdził, że prawdopodobnie połowa graczy nie zdawała sobie sprawy z innej ścieżki.

Filmy fantastyczne

Hobbit: Nie będzie trylogii!

Dodał: , · Komentarzy: 2

Jakiś czas temu pisaliśmy o tym, że być może ekranizacja Hobbita doczeka się trzech części. Na szczęście te plotki zostały zdementowane..., lecz nie przez reżysera, a rzecznika Warner Bros.

hobbit, film

Twierdzi on, że "Hobbit" był planowany na dwie części i tak zostanie zrealizowany. Nic się w tej sprawie nie zmieniło. Peter Jackson na Comic Conie powiedział, że jest za wcześnie, żeby mówić, czy powstanie trylogia, ale chyba po słowach rzecznika Warner Bros. nie ma wątpliwości, że reżyser musi ostudzić swój zapał do stworzenia trzeciej części ekranizacji powieści J.R.R. Tokiena.

Filmy fantastyczne

Do obsady Captain Ameryka: The Winter Soldier dołączył Anthony Mackie. Niestety Marvel nie podał informacji, w kogo wcieli się aktor, lecz powszechnie mówi się, że ma to być Falcon.

anthony mackie, aktorfalcon, marvel

Falcon to pierwszy afroamerykański bohater Marvela, a zarazem towarzysz Kapitana Ameryki. Stworzyli go Stan Lee i Gene Colan, a debiutował w komiksie "Captain America" w 1969 roku. W latach 70 był już głównym kompanem bohatera komiksu, a w późniejszych czasach dołączył nawet do drużyny "Avengersów". Czyżby Anthony Mackie miał zagrać w aż dwóch kontynuacjach filmów Marvela? Możliwe. Wydaje mi się, że wytwórnia stara się powiększyć grupę Mścicieli, wszakże już krążą pogłoski o Ant-Man, teraz czas na Falcona.

Filmy fantastyczne

Zapowiedzi Marvela na Comic Con!

Dodał: , · Komentarzy: 0

14 lipca na San Diego Comic Conu odbył się panel Marvela, na którym pokazano jego przyszłe produkcje. Iron man 3 został jednak zaprezentowany oddzielnie, tak więc opisałem jego pokaz w oddzielnym newsie.

marvel

Kevin Feige z Marvela potwierdził, że trwają prace nad czterema filmami i podał ich daty premiery (niektóre były już znane). Oto one:

  • "Iron Man 3" – 3 maja 2013
  • "Thor: The Dark World" – 8 listopada 2013
  • "Captain America: The Winter Soldier" – 4 kwietnia 2014
  • "Guardians of the Galaxy" – 1 sierpnia 2014

Tytuł kontynuacji "Kapitana Ameryki" sugeruje, że będzie to ekranizacja komiksu, więc w filmie zobaczymy Czarną Wdowę, którą pewnie odegra Scarlett Johannsson. Kevin Feige twierdził, ze zobaczymy ją w którymś filmie i prawdopodobnie chodziło mu właśnie o "Captain America: The Winter Soldier". Ważną rolę w tej produkcji ma także odegrać Bucky, w którego w pierwszej części wcielił się Sebastian Stan.

Książki fantastyczne
zamboch, czas zyc czas zabijac, game exe, wiktul, recenzja

Właściwie sam się zdziwiłem widząc tytuł tego newsa, ale co poradzić, bowiem właśnie Czas żyć, czas zabijać to tytuł najnowszej książki Miroslava Žambocha, której recenzja od dziś powiększa nasze zasoby.

Książkę w swoje ręce dorwał Wiktul, który przygotował dla was dość obszerną recenzję. Mój redakcyjny kolega tyle się rozpisał, bowiem trafiła mu się literatura wybitna, czy też raczej Žambocha dopadła niemoc twórcza, dzięki czemu można sobie narzekać i narzekać?

Odpowiedzi jak zwykle udzieli wam lektura naszej recenzji.

Star Wars: The Old Republic

Pytanie: Te „wory mięsa” starają się wykorzystać moją charyzmę jako desperacką próbę odbicia się od dna. Czy mogę ich zastrzelić, mistrzu?

star wars: the old republic, hk-51

No, nie wiem… Bo czy można ich winić, drogi HK-47? Tak jak przewidywali analitycy i gracze, którzy zjedli zęby na rynku MMORPG, „Star Wars: The Old Republic” po wyśmienitym starcie zaczął powoli pikować w dół, a jego gwiazda z dnia na dzień blednie coraz bardziej. Twórcy nie potrafią wynaleźć dobrego lekarstwa dla znudzonych i zmanierowanych subskrybentów, z kolei majaczący gdzieś na horyzoncie „Guild Wars 2” dodaje do tej nieciekawej sytuacji szczyptę nerwowości zmieszanej z ryzykanctwem. Zanim jednak BioWare Austin postanowi uczynić krok w kierunku modelu „free-to-play”, zamierza chwycić się ostatniej deski ratunku. Uderzyć w sentymentalne nuty i wykorzystać ciepłe wspomnienia płynące z klimatycznej rozgrywki w „Knights of the Old Republic”.

Tak jest, morderczy i cyniczny droid powraca na dobre. Ta zimna, nieobliczalna i diabelsko skuteczna maszyna już niedługo na stałe zagości w naszej zgranej ekipie, niezależnie od tego, za jaką stroną konfliktu się opowiedzieliśmy.

Filmy fantastyczne

Iron Man 3 – nowe infomacje!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Fani podejrzewali to od dawna, teraz to już pewne, dzięki prezentacji filmu na Comic Con. Ben Kingsley zagra Mandarina w "Iron Man 3"!

ben kingsley, aktormandarin, komiks

Mandarin to naukowy geniusz, posiadający dziesięć pierścieni, które odpowiadają na polecenia jego umysłu. Oprócz tego jest groźnym psychopatą i mistrzem sztuk walki, a jego pragnieniem jest... oczywiście zawładnięcie światem! Jego charakter i umiejętności tworzą ciekawego przeciwnika dla Tony'ego Starka. Bardziej interesującego od Ivana Vanko. Hm... Ben Kingsley przypomina nawet swym wyglądem Mandarina.

Reżyser "Iron Mana 3", Shane Black twierdzi, że są w połowie drogi, co pewnie oznacza, że już bliżej niż dalej do finalnego klapsa. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby film ukazał się 3 maja w 2013 roku, tak jak to zaplanowano.

Wczytywanie...