Might & Magic: Heroes VI

Najnowszy zwiastun „Heroes VI” dobitnie ukazuje, że o ile kolejna część tej kultowej sagi wprowadza sporo kontrowersyjnych zmian dzielących społeczność graczy, to w kwestii fabularnej twórcy zdecydowanie postawili na konserwatywność. Królestwa ludzkie kolejny raz trawi zgnilizna zdrady i chorobliwej ambicji chciwej szlachty. Bory oraz łąki Ashanu ponownie staną się niemym świadkiem mitycznych bitew między Aniołami a Demonami. Nie zapominajmy również o dawnych proroctwach, honorowych przyrzeczeniach czy pysznych marzeniach.

heroes vi

Tak, przerabialiśmy już to niejednokrotnie. Może znów wypisuję herezję, ale nie obraziłbym się, gdyby i tutaj twórcy postawili na coś oryginalniejszego. Moja klinga wielokrotnie posmakowała piekielnej posoki, a doświadczone wojska toczyły piękne potyczki z nieumarłym ścierwem. Szczerze piszcząc, armia pod komendą autora tej wiadomości zaczyna się buntować w wyniku nudy, a i jego samego delikatnie znudziła ta słodycz.

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

Terry Goodkind, twórca bestsellerowego cyklu fantasy MIECZ PRAWDY, po czterech latach milczenia wydał następne dzieło, którego sprzedaż już po miesiącu wywindowała go po raz kolejny na pierwsze miejsce listy bestsellerów „New York Timesa”, jednocześnie spychając z tej pozycji najnowszą powieść George’a R.R. Martina.

W ten sposób autor odzyskał pozycję światowego lidera gatunku rozsławionego przez Tolkiena.

The Omen Machine przedstawia ciąg dalszy przygód dobrze znanych nam bohaterów. Tym razem, dzięki przypadkowemu odkryciu, w ich świecie pojawia się tajemnicza machina, która spoczywała pod ziemią przez niezliczone stulecia. Maszyna budzi się do życia, dając początek zagadkowym znakom i symbolicznym zdarzeniom. Wszystkie najwyraźniej układają się w zaskakująco precyzyjną całość. Podczas gdy Zedd próbuje znaleźć sposób na zniszczenie urządzenia, dostarcza przepowiedni – dotyczącej Richarda i Kahlan – której efektów nikt już nie zdoła powstrzymać.

Kataklizm się zbliża, machina zaś zdradza, jak można mu zapobiec. Jednak cena, jaką przyjdzie zapłacić za porozumienie, wydaje się nieosiagalna…

Książka ukaże się w Polsce nakładem REBISU w lutym 2012 roku!

Konwenty

Mantikora VII – Płaszcz i Szpada

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Zgodnie z obietnicą – Ogłaszamy pierwszy konkurs Mantikory.

Jeżeli dobrze operujecie słowem pisanym, czyli potraficie napisać krótki opis, opowiadanie, scenkę, wierszyk czy nawet piosenkę, to na pewno konkurs dla Was.

Prześlij nam do 7.10.2011, czyli do piątku na dwa tygodnie przed konwentem swój opis Bestii, Potwora lub innego Straszydła tegorocznego Konwentu Mantikora.

Oceniane będą takie aspekty opisu jak:

  • pomysłowość
  • oryginalność
  • zgodność z tegoroczną konwencją czyli klimatem Płaszcza i Szpady
  • oraz przede wszystkim czy się nam Organizatorom i zarazem Jury spodoba… ;)

Warto wystartować bo nagrody są bardzo fajne:

  • Autorzy dwóch najlepszych prac wejdą na Mantikorę za darmo!!!
  • Najlepsza praca zostanie nagrodzona specjalną nagrodą!!!
  • Praca konkursowa znajdzie się w informatorze konwentowym i na stronie konwentu !!!
  • A także zwycięska Bestia zostanie przygotowana przez naszych plastyków, tak by można było ją zobaczyć na własne oczy na konwencie.

Wysyłajcie zgłoszenia na zielony.smok.lubartow@gmail.com z dopiskiem „Bestia 2011″

Falkon 2011

Garść falkonowych wieści #3

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Z boskim imieniem na ustach w wir walki rzucili się organizatorzy Mad Days. Oto najświeższy raport z pola bitwy. Ku chwale bogów! Zbliża się pierwsza edycja „Mad Days”, imprezy poświęconej grom bitewnym, odbywającej się w ramach Festiwalu Fantastyki Falkon 2011. Na tych, którzy w dniach 10-13 listopada zawitają do Lublina, czekają turnieje takich gier jak Warhammer Fanasy Battle, Warhammer 40k, Mordheim, Lord of the Rings, Neuroshima Tactics, a także turniej Infinity klasy master.

Jest już Guru Falkonu! Przez pięćdziesiąt dni piątka śmiałków walczyła o to zaszczytne miano, ale Guru może być tylko jeden! Najwięcej wyznawców – ponad pięćdziesiąt osób – zdobyła Joanna Tylus, a oto trzy przykazania jej autorstwa, które będą obowiązywały na tegorocznym Falkonie: "Pierwsze przykazanie, którym kierować się będziesz – MASZ BAWIĆ SIĘ BOSKO!!! – drugie – MASZ NIE NARZEKAĆ!!! – a trzecim twym prawem niech zostaną słowa: – PRZYJMUJĘ WYZWANIE!!! – Od teraz aż po grób!".

Czasopisma

Nowa Fantastyka 10/2011

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

nowa fantastyka, 10/2011

Szanowni Państwo!

Już w sprzedaży październikowy numer miesięcznika „Nowa Fantastyka” – FANTASTYKA W PRAKTYCE, a w nim…

Rafał Kosik, czyli nowy felietonista NF! W pierwszej odsłonie: „Bóg monitoring” – czyli o totalnej inwigilacji.

Jak fantastyka inspiruje naukowców, czyli „Kreowanie przyszłości” Wojciecha Chmielarza.

Czy każdy fantasta jest materiałem na Carlosa, czyli „Co czytają terroryści” by Adam Rotter.

„Chciałem złamać schemat” – wywiad z Bradley’em P. Beaulieu.

„Dwie złote monety” – felieton Łukasza Orbitowskiego.

Ponadto opowiadania polskie i zagraniczne, recenzje książek, komiksów i filmów.

Na deser 5 konkursów dla czytelników! Do wygrania: gra „Wojna na Północy” oraz książki: „Kraken”, „Robokalipsa”, „Diabłu ogarek. Czarna wierzba” i trzy tomy cyklu „Star Risk”.

Seriale

Z pamiętnika wampira

Dodał: , · Komentarzy: 0
vampire diaries

Za nami już drugi odcinek 3 sezonu serialu Vampire Diaries. Czego możemy się spodziewać w kolejnych? Czy uda się uratować człowieczeństwo Stefana?

Pora na szybkie podsumowanie drugiego odcinka, zatytułowanego Hybrid. Jego głównym bohaterem był nie kto inny jak Klaus, który już od kilkunastu odcinków stanowi uosobienie "tego złego", jednak to nic w porównaniu z planami ambitnego wampira z domieszką krwi wilkołaków. Jako hybryda obu wspomnianych gatunków, zapragnął stworzyć armię podobnych sobie, jednak potrzebował do tego lokalizacji watahy wilków. Chociaż ich odnalazł i przemienił, to proces ten nie powiódł się – obiekty doświadczalne albo wpadały w szał i trzeba było je zabić, albo też wykrwawiały się na śmierć.

Scenarzyści nie zapomnieli rzecz jasna o wątku Stefana, który podróżuje z Klausem, ale mimo to walczy o to, by nie zatracić resztek człowieczeństwa i nie oddać się żądzy mordowania. W poszukiwaniach ukochanego dzielnie uczestniczy Elena i po drugim odcinku wiemy też, że swego brata nie zostawi także Daemon.

Jednak najważniejsze pytanie brzmi – czego można się spodziewać po kolejnym odcinku, zatytułowanym The End of the Affair? Spragnieni informacji muszą zajrzeć do rozszerzenia tego newsa.

Game Exe

Konferencja CD Projekt

Dodał: , · Komentarzy: 0
fabryka trzciny

Jesień w tym roku poinformowała o sobie nie tyle załamaniem pogody (lato było takie w kratkę, że hoho), a spadającymi z drzew liśćmi. Chociaż tak właściwie i ten fakt można było łatwo przegapić, na przykład nie wychodząc z domu na fatalną pogodę. Nie zaspali natomiast członkowie ekipy CD Projektu i kolejny już raz zorganizowali swoją jesienną konferencję. Dowiedziawszy się o fakcie, wysłaliśmy dzielną drużynę w składzie: Ati, Dany oraz Tokar do Fabryki Trzciny w Warszawie.

warhammer

Czegóż ciekawego się tam dowiedzieli? W relacji sporządzonej przez naszych nieustraszonych wysłanników przeczytacie o grach: "Disney Universe", "Masters of the Broken World", nowej wersji "Wiedźmina 2" oraz "Guild Wars 2". Przy tej ostatniej produkcji macie jeszcze jeden smaczek: przedstawiciele firmy Arena.net, Colin Johanson i Theo Nguyen, odpowiadali na żywo na pytania trzech przedstawicieli największych mediów growych w Polsce. Nasza ekipa sporządziła dla was zapis tego wywiadu. Wszystkich zainteresowanych odsyłam tutaj.

Jednakże to nie koniec atrakcji! Z tej okazji mamy dla was kolejny konkurs. Tym razem możecie wygrać grę "Warhammer 40,000: Space Marine", ufundowaną oczywiście przez firmę CD Projekt. Waszym zadaniem jest wymyślenie dewizy dla gameexe'owskiego zakonu "Kości Imperatora". Postarajcie się, bo szczęśliwiec może być tylko jeden! Jak to powiedział inny imperator, "Kości zostały rzucone", więc zaczynajmy. Ach tak, link.

Fallout: New Vegas

Czas na kolejny epizod dziesięcioodcinkowej odysei w poszukiwaniu perfekcyjnej, schłodzonej Nuka Coli. O ile mnie pamięć nie myli, ostatnim razem nasze trio herosów znalazło się w dość poważnych tarapatach, gdy po wkroczeniu do podłej mieściny zostali błyskawicznie okrążeni przez gromadę wkurzonych i uzbrojonych po zęby mieszkańców, którzy uznali ich za bandę zwyrodnialców. Niezaprzeczalne wdzięki Scarllet i urok osobisty Twiga na niewiele się zdają, wobec nadrzędnej zasady panującej na postapokaliptycznej pustyni Mojave – najpierw strzelaj, potem pytaj.

fallout: nuka break

Czy nasza chwacka drużyna wykaraska się z łapsk ekscentrycznego burmistrza Eastwood, który przejawia skłonności do niezobowiązujących macanek? Czy odnajdzie pracę, jaka pozwoli im związać koniec z końcem przez najbliższe tygodnie? No i najważniejsze, czy poczuje smak mroźnej korporacyjnej słodyczy? Przekonajmy się!

Książki fantastyczne

Informacja prasowa

22 września miało miejsce wielkie wydarzenie dla fanów twórczości Konrada Tomasza Lewandowskiego i jego dzieła „Anioły muszą odejść”, dumnie ochrzczonego przez krytyków warszawską odpowiedzią na „Mistrza i Małgorzatę”. Przed widzami zgromadzonymi w stołecznym „EMPiKu Junior” został wyświetlony długo wyczekiwany film krótkometrażowy, starający się opowiedzieć o fenomenie, jakim wywołało to dzieło. Autorzy postanowili odejść od pierwotnego konceptu, który opierał się na formule dyskusji panelowej, decydując się na bardziej atrakcyjną formę przekazu – materiału okraszonego licznymi licznymi animacjami, zdjęciami i wypowiedziami osób z różnych środowisk, których połączyło uznanie dla wspomnianego tytułu.

Intrygujący film, na którego obejrzenie warto poświęcić kilka minut. Gorąco polecamy.

The Elder Scrolls V: Skyrim

Tej informacji nie spodziewali się nawet najbardziej optymistyczni fani polskiego dubbingu. Logika nakazywała bowiem przypuszczać, że nadchodzący wielkimi krokami hit Bethesdy zostanie zlokalizowany jedynie kinowo, podobnie jak poprzednie gry z serii „The Elder Scrolls”. Skoro nawet CD Projekt nie zdecydował się na pełną polonizację „Morrowinda”, a w końcu ten dystrybutor nigdy nie wzdryga się przed takimi działaniami (on nawet zlokalizował w taki sposób „Age of Conan”, co do dziś jest ewenementem na skalę krajową), to co dopiero Cenega, która w ostatnich latach cięła koszty, gdzie się da i nie rozpieszczała fanów komputerowych gier fabularnych. Hity takie jak „Oblivion”, „Risen” czy „Deus Ex: Bunt Ludzkości” nigdy nie doczekały się rodzimych głosów i szczerze nad tym faktem ubolewałem, ale szczęśliwie firma w końcu poszła po rozum do głowy. Miejmy nadzieje, że to pierwszy krok w stronę dbania o swojego konsumenta, a nie traktowania go jako mniejsze zło.

wiktor zborowski

To, że Cenega potrafi tworzyć znakomite pełne polonizacje, o ile włoży w ten aspekt odpowiednio wiele wysiłku, udowadniała już kilkakrotnie. Wspomnę tylko o fantastycznych lokalizacjach „Fallout 3” oraz „The Bard’s Tale”, gdzie w moim mniemaniu rodzima śmietanka aktorska zjadała jankesów na śniadanie, nie popijając nawet poranną kawą. Dlatego też, pocieszający jest fakt, iż „Skyrim” jest oczkiem w głowie tego dystrybutora i najwidoczniej nie szczędzi on pieniędzy na odpowiedni dubbing produkcji. O ile „wielki powrót do złotej ery polonizacji gier RPG” jest tak wyświechtanym frazesem, że nie sięgaliby po niego nawet najmniej rozgarnięci politycy, to wielkie nazwiska, które usłyszymy w mroźnej ojczyźnie Nordów, mówią już same za siebie.

Wczytywanie...