Dragon Age II
dragon age 2

No proszę, a jednak można! Wczoraj sobie trochę ponarzekałem na BioWare i żenującą kampanię informacyjną tej firmy, związaną z „Dragon Age II”, a dzisiaj nie mogę mieć ku temu podstaw. Wiele miesięcy czekałem, ale w końcu dostałem soczystą, kanadyjską dziczyznę na złotej tacy. Tak, tak… koniec analizowania kilkusekundowych urywek rozgrywki, nakręconych przez pijanego niemieckiego kamerzystę i oglądania do nieprzytomności tych samych fragmentów pustkowi. BioWare na poważnie wziął się za odkrywanie kart.

Co nowego? Filmik z rozgrywki skupiający się na systemie walki (z wersji na PC, co powinno ucieszyć każdego), ujawnienie nowego towarzysza i wyjaśnienie kwestii DLC „Staff of Parlathan”.

Mythos

Hack 'n' Crash

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

Gra Mythos właśnie wkroczyła w fazę testów „Family & Friends” w ramach przygotowań do odpalenia nadchodzącej wielkimi krokami wersji testów beta. Oznacza to, że firma Frogster wystawi serwery na pierwszą próbę wytrzymałości. 28 grudnia tysiące graczy po raz pierwszy wejdzie do świata gry Mythos, aby przetestować wydajność serwerów. Rozpoczynamy o godzinie 11:00 czasu środkowoeuropejskiego, gdy pierwsza grupa graczy zostanie dopuszczona do testu serwera. Gracze będą dołączać do gry w tzw. falach.

Każdy, kto do 26 grudnia wejdzie na stronę http://www.mythos-europe.com/pl/mmo i stworzy konto, będzie mógł uczestniczyć w testach serwerów. Mogą w nim również brać udział wszyscy, którzy już wcześniej otrzymali klucze do wersji beta. Gracze, którzy zarejestrowali się na zamknięte testy, zostaną automatycznie włączeni w proces wyboru testerów, nie muszą się, więc rejestrować ponownie. Wszyscy, którzy zgłosili chęć wzięcia udziału w beta testach serwerów, zostaną poinformowani o wyborze na testera drogą mailową. Dowiedzą się także, kiedy będą mogli dołączyć się do gry.

Dodatkowe informacje dostępne są na oficjalnej stronie internetowej mythos-europe.com oraz oficjalnym kanale na portalu Facebook. Można tam także zarejestrować się do zamkniętych testów beta.

TERA: The Exiled Realm of Arborea

It's kind of magic

Dodał: , · Komentarzy: 0

Informacja prasowa

tera, czarodziej, ludzie

Frogster odkrywa coraz więcej sekretów, związanych z innowacyjną grą action MMORPG TERA, której premiera została przewidziana na 2011 rok. Cechy dwóch klas – Mistyka (Mystic) i Czarodzieja (Sorcerer), publikujemy razem z opisem rasy Ludzi, jednej z najważniejszych grup w nieustannie rozwijającym się świecie gry.

Runes of Magic

Informacja prasowa

Firma Frogster rozpoczyna szeroko zakrojoną kampanię gromadzenia funduszy na pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom w Królestwie Bhutanu, znanym także jako "Kraj Smoka". Od wczoraj gracze mogą nabyć wyjątkowego Charytatywnego Wilka w Sklepie z Przedmiotami w grze fantasy MMO Runes of Magic. Wilk pozwala dwóm graczom jednocześnie podróżować przez wirtualny świat z maksymalną prędkością. Od każdego zakupionego wierzchowca Frogster przekaże 5 euro na program edukacyjny organizacji Save the Children w celu wspierania rodziców i dzieci w odległych regionach górskich Bhutanu. Save the Children jest największą pozarządową organizacją pomocy dla dzieci i wykorzystuje środki na tworzenie tzw. „odległych klas" w celu podnoszenia świadomości problemów, z jakimi boryka się młodzież w Bhutanie w zakresie odpowiedniego wykształcenia i opieki zdrowotnej.

frogster, bhutan, akcja charytatywna
Książki fantastyczne

Książka najlepsza na Święta

Dodał: , · Komentarzy: 1

Informacja prasowa

Nadszedł świąteczny czas nieodzownie związany z poszukiwaniem prezentów. Często nie wiemy co podarować najbliższym. Idealnym prezentem może okazać się książka. Wydawnictwo Galeria Książki z okazji zbliżających się Świąt oferuje na swej stronie internetowej książki w specjalnych cenach.

okładka

Galeria Książki jest polskim wydawnictwem oferującym światowe bestselery autorstwa Rick’a Riordan’a oraz Trudi Canavan, a w ostatnim czasie w ich ofercie można znaleźć również książki autorstwa Bree Despain.

Do końca grudnia w internetowym sklepie Wydawnictwa można nabyć Trylogię Czarnego Maga i trylogię Era Pięciorga w promocyjnych cenach. Trzy książki zakupimy w cenie dwóch. Niewątpliwie jest to okazja dla wszystkich pasjonatów twórczości australijskiej pisarki, których grono wciąż się powiększa.

Darkspore

„Darkspore” i tryb PvP

Dodał: , · Komentarzy: 0

Kwestia „Darkspore” powraca jak bumerang, a Maxis wciąż dwoi się i troi, aby przekonać do siebie mocno sceptycznych graczy. Pomysły mają co prawda ciekawe, ale jakoś niespecjalnie wierzę w to, aby chłopcy podołali na rynku hack'n'slashy. Tym bardziej, że 2011 rok będzie naprawdę obfity w premiery znanych oraz dobrych marek, które od wielu miesięcy dzielą i rządzą w tym gatunku. Czyżby jedna z największych porażek firmy od lat? Nie chcę być złym prorokiem, ale na to wygląda.

Tak czy inaczej, kolejna część dziennika developerskiego „Darkspore” skupia się na mordobiciu w sieci i wszystkich jego aspektach. Smacznego.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Pomysł z arenami nie jest nowy i wcześniej wpadł na niego chociażby Blizzard, choć musiałbym być naprawdę krótkowzroczny, aby stwierdzić, że Maxis podwędził ten pomysł z nienarodzonego jeszcze „Diablo III”. Takie rzeczy obmyśla się przecież przy pierwszej fazie projektowania, więc plagiat w tym przypadku jest niemożliwy, ale to generalnie zabawne, że obydwaj potentaci wpadli na ten pomysł praktycznie równocześnie. Kto wychodzi z tego pojedynku z tarczą, a kto na tarczy? Oceńcie sami.

Fallout: New Vegas

Kiedy ujrzałem co wnosi nowy dodatek do „Fallout: New Vegas”, od razu poczułem się jak bohaterowie reklamy sklepu „nie dla idiotów”.

Dzisiejszego dnia Obsidian Entertainment strasznie mi podpadł i tę zadrę w moim sercu trudno będzie uleczyć. Nie zmieni tego nawet, że jest to jeden z nielicznych zespołów, który w dzisiejszych czasach nie boi się postawić na pełnokrwiste cRPG, z mocną i niesztampową historią, a takie rzeczy doceniam z całego serca. Dlaczego? Do sieci trafił oficjalny zwiastun pierwszego DLC do „Fallout: New Vegas” i strasznie nakręcił mnie na zagranie w ten dodatek. Potem jednak sobie przypomniałem, że takie cuda są dostępne tylko dla posiadaczy Xbox 360 i od razu posmutniałem. Przytuli mnie ktoś?

Plik wideo nie jest już dostępny.

Trzeba przyznać, że klimat aż kipi, a Ojciec Eliasz to faktycznie niezły socjopata. Pomysł z drużyną też prezentuje się całkiem smakowicie i w końcu będziemy mieli możliwość wcielić się w skórę ghula czy super mutanta. Dobrze wiedzieć, że Obsidian poważnie podchodzi do tworzenie DLC i nie jest to paczka ciuszków oraz mało ambitna misja.

Premiera 21 grudnia.

Mass Effect 3

Mass Effect 3 jednak bez trybu multiplayer

Dodał: , · Komentarzy: 5

Zanim Mass Effect 3 został oficjalnie zapowiedziany na gali Spike TV Vide Game Awards, sieć tonęła w plotkach, że kolejna odsłona kosmicznej trylogii będzie posiadać tryb multilayer. Temat ten wrócił jak bumerang na forum BioWare.

mass effect 3, bioware

Wypowiedź moderatora oficjalnej grupy dyskusyjnej daje do zrozumienia, że trzecia część przygód komandora Sheparda skupi się tylko i wyłącznie na trybie dla pojedynczego gracza. Informacja co prawda nie doczekała się potwierdzenia ze strony studia BioWare, ale jednocześnie trudno uwierzyć, by osoba kontrolująca oficjalne forum dyskusyjne zamieszczała na nim wypowiedzi odbiegające daleko od prawdy.

Czekanie na oficjalne stanowisko studia BioWare będzie o tyle ciekawe, że jakiś czas temu serwis kotaku.com opublikował na swoich łamach artykuł, według którego tryb multiplayer miał być głównym elementem kolejnej części Efektu Masy.

Inne

Gry na święta! #2

Dodał: , · Komentarzy: 3
święta, komputer, gry, real

Już tylko tydzień dzieli nas od najbardziej magicznego okresu w całym roku – w domach rozprzestrzeni się zapach świątecznych wypieków, choinka rozbłyśnie milionem świateł, a członkowie rodziny rozkołyszą się w rytm melodii "Santa Claus is Coming to Town", gdyż nadejdą święta!

A jak święta, to i prezenty, których moc wam życzę. Ale by za dużo nie wydawać, bo wiadomo, że po świętach zawsze jest Sylwester, na którego trzeba pójść i się nieco wykosztować, kupując najlepszego szampana, by kolejny rok upłynął słodko i bez kaca, trzeba skorzystać ze świątecznych promocji oferowanych przez hipermarkety.

W poprzednim tygodniu informowałem was o promocji, jaka aktualnie istnieje w sieci sklepów Real, dotyczącej gier typu cRPG i nie tylko. W tym tygodniu ponownie owa sieciówka triumfuje zwycięstwo.

Tłusty Czwartek

Boże, jak ja nienawidzę transportu publicznego. Czy już kiedyś o tym pisałam? Na pewno o tym pisałam. To chyba jedna z moich największych zagwozdek życiowych. Ja wiem, sama używam transportu publicznego, więc teoretycznie nie powinnam narzekać, bo przecież bez niego nie dałabym rady dotrzeć do schroniska świnek morskich znajdującego się po drugiej stronie miasta. Sugerujecie rower? No dajcie spokój, toż to urządzenie diabła, najbardziej niebezpieczny środek transportu na świecie – już wolę na hulajnodze się parę godzin od ziemi odpychać niż wsiąść na rower. Co jest takiego złego w transporcie publicznym? Powiem Wam. Raz, że wiecznie się spóźnia... Właściwie to Wam nie powiem tego, co już wiecie i co sami używacie jako argument, gdy narzekacie tak samo jak ja teraz. Powiem Wam za to, co ostatnio zaobserwowałam, co jeszcze bardziej zniechęca mnie do używania autobusów, metra oraz wszystkiego innego diabelstwa.

Tlusty czwartek
Wczytywanie...