Karos Online

Karos Online

Dodał: , · Komentarzy: 0

Pojawił się nowy trailer Karos Online pokazujący głównie różne style walki w grze. Jest fajnie, magicznie, mrocznie i elfo-podobne stwory jak zwykle wymiatają. Oficjalna strona Karos Online znajduje się tutaj.

Dragon's Ordeal

Niedawno pisałem o wydanej w ostatnim czasie grze planszowej "Dragon's Ordeal", dziś zaś z przyjemnością przedstawiam Wam recenzję tej naprawdę dobrze zapowiadającej się planszówki. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tekstu i obejrzeniu grafik z gry nabierzecie ochoty, żeby ją zdobyć. Jeśli tak, to pamiętajcie, że w jednym z naszych konkursów jubileuszowych do wygrania są dwa egzemplarze właśnie "Dragon's Ordeal"! Zapraszam do brania udziału.

dragons ordeal, okładka

"Dragon's Ordeal" to najnowszy i zarazem pierwszy twór wydawnictwa Raku Games, założonego w 2008 roku przez Mateusza Rakowskiego. Jak sam siebie opisuje, od zawsze był fanem fantastyki, różnych gier planszowych i karcianek – od zawsze również tworzył swoje pierwsze gry planszowe, karciane oraz RPGi. W końcu nadszedł czas na zrealizowanie marzeń i wydanie na świat pierwszej, całkowicie profesjonalnej gry: Dragon's Ordeal. Niech nie zmyli was angielska nazwa, planszówka jest całkowicie polska i po polsku. A pierwsze wrażenie robi piorunujące!

Czytaj dalej...

Jubileusz

Dziś zakończył się pierwszy z konkursów jubileuszowych pt. "Znajdź kostki na GameExe!". Okazało się, że ogarnął już Was leniwy, świąteczny nastrój i dlatego zgarnąć trzy pierwsze miejsca nie było aż tak trudno, jak oczekiwaliśmy. Nic to, tym lepiej dla tych, którym się chciało. ;)

Zwycięzcą została użytkowniczka o nicku orilassa, drugie miejsce zajął Tkoron, trzecie zaś Franciszek. Wszystkim serdecznie gratulujemy i obiecujemy, że postaramy się przezwyciężyć nasze lenistwo i wysłać nagrody jeszcze w tym roku, ale... nawet my musimy czasem odpocząć!

Tymczasem zapraszamy wszystkich do brania udziału w pozostałych 12 konkursach jubileuszowych. Wciąż ponad 50 nagród do zgarnięcia, zróbcie sami sobie prezent na Święta!

Mass Effect 2

Kolejne screeny z Mass Effect 2!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wczorajszego dnia na oficjalnej stronie gry Mass Effect 2 opublikowane zostały kolejne screeny z gry. Wśród obrazków przedstawiających Mirandę, Mordina czy Tali największy uwagę przykuwa twarz Sheparda na dwóch zrzutach ekranu.

mass effect 2, shepard, renegat, screen, screenshot

Nie trzeba mieć orlego wzroku, by zauważyć drobne zmiany na jego twarzy. Z czego one wynikają? Ludzi lubiących największe spoilery zapraszam pod ten adres. Znajdziecie tam relację z przedpremierowego pokazu gry Mass Effect 2 napisaną przez naszych dwóch dzielnych redaktorów oraz odpowiedź na zadane wyżej pytanie.

mass effect 2, shepard, renegat, screenshot

Screeny te uświadamiają też fanów, że halloweenowa tapeta rzeczywiście przedstawia "złego" Sheparda, którego wygląd na sam koniec rozgrywki może bardzo ulec zmianie. Naturalnie wszystko zależy od decyzji podejmowanych w czasie gry.

Inne

Koncern Google został oskarżony przez Ise Dick-Hackett, córkę sławnego pisarza Philipa K. Dicka, o wykorzystanie terminu Nexus One dla wprowadzonego niedawno na rynek nowego telefonu komórkowego. W książce Czy androidy śnią o elektrycznych owcach (która przysłużyła się do powstania filmu Łowca Androidów) termin ten oznaczał właśnie konkretny model androida.

Google nie podjęło żadnych rozmów z rodziną Dick'ów, więc w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać procesu sądowego z firmą Electric Shepherd Productions, która zarządza prawami do dzieł Philipa K. Dicka.

Final Fantasy

Premiera FFXIII świętem narodowym

Dodał: , · Komentarzy: 3

Chociaż dla przeciętnego Europejczyka dzień 17 grudnia nie był znaczący, to na drugim końcu świata, w Kraju Kwitnącej Wiśni, było to święto narodowe.

Dokładnie po 3 latach, 7 miesiącach i 9 dniach oczekiwania na sklepowych półkach pojawiły się pierwsze egzemplarze Final Fantasy XIII. Już w czwartek (a niektórzy nawet w środę) Japończycy oblegali punkty handlowe, co zaowocowało ponad milionową sprzedażą, a anglojęzyczna premiera nastąpi dopiero w marcu przyszłego roku, więc to jeszcze nie koniec. W samym Internecie można zobaczyć filmy z takich miejsc – zaspani ludzie z niecierpliwością stoją w kolejce po upragniony tytuł, niektórzy nawet przebrali się za ulubione postacie – istny szał!

Jednakże nam, Europejczykom, trzeba czekać do wiosny, by zapoznać się z Lightning, Snow czy Vanille. W tym czasie warto obejrzeć intro z gry umieszczone w rozwinięciu i kilka nowych screenów.

World of Warcraft

Fani WOW-a chwytajcie za portfele!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Jak w tytule. Fani WOW-a chwytajcie za portfele i biegnijcie do najbliższego kiosku, bo oto dziś światu ukazał się pierwszy numer czasopisma GameStar plus World of Warcraft, które jest całkowicie i ponoć 100% poświęcone World of Warcraft. Cena egzemplarza to 12,90 zł. Podoba się Wam okładka?

wow gazeta
Age of Conan: Hyborian Adventures

Kolejny konkurs Funcom!

Dodał: , · Komentarzy: 1

Niespełna parę dni temu informowaliśmy o kolejnym konkursie związanym z Age of Conan: Hyborian Adventures. Zgadnijcie co nowego? Kolejny konkurs!

Tym razem nie trzeba być kreatywnym, potrafić pisać wiersze, malować, ani układać rymowanki. Tutaj trzeba tylko... być dostosowanym do dzisiejszej internetowej społeczności i posiadać konto na serwisie Twitter lub Facebook, a następnie dołączyć do jednej lub wszystkich z niżej podanych grup:

Na Facebooku:

Na Twiterze:

Warto zauważyć, że im większa liczba grup, do których dołączyliśmy, tym większe szanse na wygraną. Niektóre z nagród to przedmioty w Age of Conan, określony darmowy czas grania oraz dostęp beta do Afe of Conan: Rise of the Godslayer, ale to ponoć nie wszystko.

Do grup dołączyć trzeba do końca 2009 roku. Zwycięzcy zostaną poinformowani przez serwis Funcom o swojej wygranej na serwisach Twitter oraz Facebook. Oryginalna informacja na temat konkursu znajduje się tutaj.

Star Wars: The Old Republic

Tatooine w "SW: TOR"

Dodał: , · Komentarzy: 0

Zgodnie z oczekiwaniami wszystkich oczekujących w "Star Wars: The Old Republic" kolejną z planet dostępnych dla graczy będzie znany każdemu wielbicielowi "Gwiezdnych Wojen" Tatooine – siedlisko przemytników, najemników, złodziei i innych międzygalaktycznych odpadów.

tatooine

Planeta, którą będziemy przemierzać w "SW: TOR" różni się od znanej z "SW: KotOR" w bardzo małym stopniu. Na przestrzeni lat dzielących te dwie opowieści Tatooine stał się poligonem doświadczalnym korporacji Czerka, która testowała tam prototypy swych niszczycielskich broni. Gdy korporacyjne laboratoria pokryte zostały piaskami pustyni, zarówno Republika jak i Imperium rozpoczęły nieoficjalny bój o dostęp do zaginionego arsenału. Więcej o planecie zobaczycie i przeczytacie tutaj.

Inne

Oświadczenie Komitetu Organizacyjnego Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego

W imieniu Komitetu Organizacyjnego Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego anonsuję ustanowienie dwóch wyróżnień „okołożuławskich”, które – jak planujemy – będą już corocznie towarzyszyły Nagrodzie.

Pierwsze wyróżnienie to Laury dla wydawnictw, publikujących dobrą fantastykę – a ponieważ odnosimy się do Nagrody Żuławskiego, wyróżnione zostają wydawnictwa, które w danym roku opublikowały określoną w regulaminie liczbę utworów nagrodzonych, wyróżnionych i nominowanych w tym konkursie. Z przyjemnością donoszę, że w roku 2009 Laur otrzymuje Agencja Wydawnicza RUNA, natomiast Laur za 2008 rok został przyznany Wydawnictwu Literackiemu. Gratulujemy i życzymy dalszej równie efektywnej działalności!

Drugie wyróżnienie to tytuł Konesera dla Elektorów, którzy w swoim głosowaniu trafnie wytypowali laureatów Nagrody J. Żuławskiego. W roku 2009 Koneserem został Jarosław Ratajczyk (2 trafne wskazania), a w 2008 roku dokładnie tak jak Jury głosowali Krzysztof Głuch i Rafał Wojciechowicz (po 3 trafne wskazania). Brawa dla Koneserów!

Więcej informacji, regulaminy konkursów i odznaki Laurów na stronach Nagrody.

Andrzej Zimniak, 15.12.2009

Wczytywanie...