Inne

Gra MMORPG roku

Dodał: , · Komentarzy: 0
logo, nominacje, nagroda, mmo, mmorpg

Cza po świąteczny jest okresem posumowania całego mijającego już roku. Czas na podliczenie dobrych i złych uczynków, a dla osób pracujących w księgowości okres katorgi podatkowej. W świecie gier nie jest inaczej. Podobnie jak to zrobił nasz redakcyjny kolega Tamc., serwis MMORPG również pragnie przyjrzeć się tegorocznej scenie rozrywki sieciowej, dlatego też ponownie ogłosili nominacje do Nagrody Redakcyjnej. W tym roku laury zostają przyznawane w 6 kategoriach:

Filmy fantastyczne

Styczeń w kinach

Dodał: , · Komentarzy: 1

Czas, by GE zajrzało do repertuaru kin w styczniu. Jak zwykle czeka nas mała dawka horrorów, ale znajdzie się także coś dla młodszych widzów.

artur

Jak już o nich mowa – pierwszego dnia nowego roku pojawi się trzecia część przygód Artura – Artur i zemsta Maltazara . Z racji zbliżającego się końca dziesiątej fazy księżyca, Artur zamierza ponownie odwiedzić krainę Minimków, jak też oczywiście swoją ukochaną Salenie. Niespodziewanie mały pająk wciska mu do ręki ziarenko ryżu z napisem "S.O.S". To dobitnie pokazuje, iż świat Minimków potrzebuje pomocy – Artur rusza do akcji. Na miejscu okazuje się jednak, iż wcale nikt nie wzywał pomocy. Można podejrzewać, że na Artura ktoś zastawił pułapkę...

Książki fantastyczne

Styczniowe premiery książek od WotC

Dodał: , · Komentarzy: 0

W nadchodzącym miesiącu firma Wizards of the Coast przygotowała kilka pozycji dla miłośników czytania.

dragonlance, fate of the thorbardindrizzt, legend of drizztrealms of the dead, d

Na pierwszy ogień idzie The Fate of Thorbardin autorsta Douglasa Nilesa, czyli już trzecia część cyklu "Dwarf Home" ze świata Dragonlance. Tytułowy Thorbadin zostaje wysłany na plany zewnętrzne edyktem szalonego króla. Tymczasem przeciwko wspomnianemu władcy tworzy się sojusz krasnoludów z Kayolin. Premiera już 5 stycznia.

Game Exe

Podsumowanie AD 2009 na GameExe!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Bardzo mi miło poinformować, że parę chwil temu na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Nie liczcie jednak na następną recenzję, bowiem dziś przygotowaliśmy dla Was zupełnie coś innego – nasz redaktor, Tamc., zebrał w całość najgłośniejsze produkcje debiutujące w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy i krótko scharakteryzował każdą z nich w wyjątkowym Podsumowaniu AD 2009. Gorąco polecam przeczytanie tekstu, który czeka na wszystkich chętnych w dziale wywiadów i relacji!

Zbliżający się wielkimi krokami do końca 2009 rok wraz z dwunastoma miesiącami przyniósł ze sobą wiele ciekawych gier, na które czekali wszyscy miłośnicy nie tylko cRPG'ów, ale i MMORPG'ów. Znaczna większość tytułów pojawiła się na sklepowych półkach w jego ostatnim kwartale, toteż okres ten dla graczy był istną, wypisz wymaluj, bajką. Producenci niemalże jednocześnie zasypali nas pozycjami, w które albo bardzo chcieliśmy zagrać, albo zagrać po prostu wypadało. W końcu bycie miłośnikiem RPG'ów do czegoś zobowiązuje. Jednak należy zadać sobie kluczowe pytanie, ile i które gry zdobyły uznanie graczy?

Star Wars: The Old Republic

Poznaj Ciemną Stronę

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie "Star Wars: The Old Republic" możemy oglądać pięciominutowy film poświęcony tworzeniu Ciemnej Strony Mocy, a dokładniej projektowaniu wyposażenia i stylu Inkwizytora oraz Wojownika Sithów. Przy okazji zobaczymy nowe fragmenty gry

Dwa najbardziej kluczowe pojęcia w wypadku tych klas – potęga i dominacja – wyznaczały kierunek działań twórców gry. Obie klasy mają inną historię, charakter i pierwowzór (wojownik – Vader, inkwizytor – Imperator). Wojownik to typowy "fizyczny", traktujący na polu walki swych wrogów z subtelnością rozpędzonej dywizji pancernej. Gra inkwizytorem to opowieść o polityku, który pnie się po szczeblach kariery w Imperium zdobywając coraz większą władzę, w czym pomaga mu Moc.

Dodatkowo każda z klas posiadać będzie inny miecz świetlny (model, właściwości) oraz odmienne rodzaje ubioru i uzbrojenia. Kolorystyka preferowana przez Wojownika to czerń i czerwień, u Inkwizytora jest to purpura i szarość.

Plik wideo nie jest już dostępny.

Filmy fantastyczne

Klasyki horroru od Universal Pictures

Dodała: , · Komentarzy: 0
dracula

Oczekując na premierę filmu Wolfman (data polskiej premiery już 26 lutego 2010) Universal Pictures uruchomiło stronę, na której, przy charakterystycznych soundtrackach, możecie się zapoznać z horrorami wyprodukowanymi przez wytwórnię w latach 1923-1956. I nie są to byle jakie filmy! Same klasyki. Obfitość plakatów, krótkich fragmentów dzieł, galerii zdjęć i obrazów oraz ciekawostek dotyczących każdego z filmów. Słowem dla każdego coś strasznego, a tymczasem... Igor! Pull the switch!

Książki fantastyczne

Recenzja książki pt. "Decathexis"

Dodał: , · Komentarzy: 0
okładka

Bardzo mi miło ogłosić, że parę chwil temu na GameExe pojawił się kolejny artykuł. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Grasshopper, nasza dzielna redaktorka, Ati, mogła przeczytać i dokładnie zrecenzować specjalnie dla Was książkę pt. "Decathexis". Jeśli chcecie przekonać się, na jakim poziome stoi ten tytuł, przeczytajcie świeżutką recenzję. Polecam!

Kirkegaard to świat mroczny, brutalny i niezbyt przyjazny dla przypadkowego przybysza. Świat, który ludzie traktują jako dłuższy postój na drodze do swojej ukochanej bogini, swoisty czyściec przed spotkaniem z nią. Moria ma wiele wyobrażeń i jeszcze więcej form, w których jest przedstawiana, a każdy z nas zna chociaż jedną z nich. Śmierć. To właśnie ona porządkuje całe życie kirkegaardzkich obywateli. Strach przed Śmiercią wydaje się dla nich czymś kompletnie niezrozumiałym, bowiem umieranie jest zaszczytem. Rodzą się, by z każdą sekundą życia zbliżać się do Matki Morii. Pełni głębokiej, niezachwianej i pokornej wiary czekają na jej upragniony pocałunek.

Game Exe

GameExe'owe życzenia

Dodał: , · Komentarzy: 2

Szanowni czytelnicy, drodzy użytkownicy, osoby nie tylko udzielające się na naszym portalu, ale również sporadyczni goście. Redakcja GameExe z niezmierną przyjemnością pragnie życzyć Wam wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

bombka

Mamy nadzieję, że wszyscy spędzicie te wyjątkowe dni z rodziną w ciepłej, domowej atmosferze. Życzymy Wam nie tylko wymarzonych komputerów, wspaniałych gier i wciągających książek fantasy pod choinką, ale mnóstwo radości i szczęścia, byście odpoczęli i mogli z zapałem wkroczyć w Nowy Rok. Jednocześnie gorąco dziękujemy za to, że trwacie razem z nami, będąc nieocenionym natchnieniem do dalszej pracy nad rozwojem serwisu. Wszystkiego dobrego!

Fallout: New Vegas
obsidian entertainment

Nasi przyjaciele z Trzynastego Schronu, z okazji Świąt Bożego Narodzenia i niedawnych dziesiątych urodzin serwisu, przygotowali specjalny prezent dla wszystkich fanów kultowej serii Fallout. Wykorzystując swoje kontakty na najwyższym szczeblu, rozliczne umiejętności oraz nieprzeciętny urok osobisty, doprowadzili do arcyciekawego i niezwykle smakowitego wywiadu z duetem Josh Sawyer – Chris Avellone. Jeżeli nie urodziliście się wczoraj i uważnie obserwujecie historię gatunku cRPG, to zapewne wiecie, że panowie maczali palce w nieodżałowanym projekcie Van Buren oraz są szychami w Obsidian Entertainment – firmie, która obecnie pracuję w pocie czoła nad Fallout: New Vegas.

Jeżeli więc chcecie poczytać o pierwszym kontakcie obu panów z serią, ich opinię na temat trzeciej części cyklu, o tym, czy Chris Avellone również pracuje nad projektem New Vegas i o kilku innych smaczkach, to serdecznie zapraszam pod ten adres, gdzie znajdziecie owy ekskluzywny wywiad.

Neverwinter Nights 2

Powrót serwera Ashaba

Dodał: , · Komentarzy: 0
arvien czarnowlosa

Dawno temu były Wrota Baldura, następnie nastał czas Neverwinter Nights i jej kontynuacji. Niedawno światu ukazał się Ferelden w Dragon Age.

Ale każda przygoda ma swój Początek i swój koniec. Dlatego osobom, którym mało jest przygód, przedstawiamy najbardziej znany serwer do rozgrywek w świecie Forgotten Realms – Ashaba.

Serwer nie jest nowy, lecz właśnie skończył się tam poważny remanent. Przerwa trwała ponad rok i wprowadziła przełomowe zmiany i poprawki (zmiany w rozwinięciu).

Planowany start serwera: 02.01.2010

Wczytywanie...