Gry planszowe i karciane

Na stronie wydawnictwa Portal ukazał się właśnie wywiad z Mateuszem Zaródem – autorem trzeciego almanachu dla mistrzów gry pod tytułem "Graj Fabułą". Miłego czytania!

Zapraszamy też na czerwcowy czat z Portalem. Odbędzie się on w środę 17.06, o godzinie 17.00. Oprócz zbombardowania pracowników swoimi pytaniami zaistnieje tam możliwość wygrania mnóstwa unikalnych gadżetów – od oryginalnych grafik z podręczników po tajemnicze niespodzianki. Tak samo jak wcześniejszy czat odbędzie się w pokoju "Portal" na stronie Polchat.pl

Dragon Saga

Dragonica otwarte beta testy

Dodał: , · Komentarzy: 4

MMORPG Dragonica od Gala Networks z dniem wczorajszym wszedł w fazę otwartych beta testów. W związku z tym możliwe jest ściągnięcie klienta całkowicie za darmo. Wystarczy udać się na oficjalną stronę gry i założyć konto. W związku z tym wydarzeniem w rozwinięciu newsa znajdziecie kawałek przetłumaczonej przez Tarameliona i mnie informacji prasowej.

Tymczasem obejrzycie jeszcze:

Tłusty Czwartek

Tłusty czwartek #17 – Multimedialny

Dodał: , · Komentarzy: 3

Nadszedł czas na siedemnastą odsłonę Tłustych Czwartków na GameExe.pl. Operacja S.E.S.J.A. dla niektórych już się zaczęła, innych dopiero czeka, a sporego (nieszczęśliwego) odsetka społeczeństwa w ogóle nie dotyczy. Ponieważ znaczna cześć redakcji uczestniczy w tej operacji, dzisiejszy updejt będzie dość skromny. Mimo wszystko zapraszam do czytania i... oglądania, gdyż mamy dla Was także kilka filmików. Do zobaczenia za tydzień!

Tłusty Czwartek
Konwenty

Ruszył Fantastyczny GrajDół

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już dziś rozpoczyna się planszówkowe szaleństwo w Nidzicy. Na stronie imprezy znaleźć można rozpiskę atrakcji. Kilkadziesiąt gier, turnieje i konkursy z nagrodami i cała masa rozrywki czeka na Was do niedzieli i to wszystko za jedyne 10 zł. GrajDół to też szansa na wyjątkowo niedrogie uczestnictwo w Festiwalu Fantastyki – za jedyne 30 zł można wziąć udział w zamkowych atrakcjach i spotkać ulubionych autorów. Zapraszamy

Konwenty

Jeszcze więcej gości Avangardy V!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Czego oprócz rewelacyjnych składników i świetnych kucharzy potrzeba do stworzenia iście królewskiej uczty intelektualnej? Oczywiście najznamienitszych gości. A tych na Avangardzie nie zabraknie! Na stronie imprezy ava.waw.pl pojawiła się w zaktualizowana lista aż 49 gości, których będziecie mieli okazję spotkać na imprezie! A to jeszcze nie koniec...

Mass Effect 2

Jakiś czas temu BioWare wprowadziło w życie nową odsłonę oficjalnej strony Mass Effect, która została odpowiednio przyszykowana pod kątem zbliżającej się nieuchronnie premiery sequela tego kosmicznego cRPG'a. Każda z podstron charakteryzuje się innym motywem i podkładem dźwiękowym. Tak więc przeglądając stronę główną zobaczymy komandora Sheparda, a w tle zniszczone niedawno ruiny miasta lub placówki. Z ciekawszych rzeczy można jeszcze zauważyć Normandię, co wskazuje, że najprawdopodobniej nie zostanie ona zniszczona we wstępie gry. Kolejna z podstron, "Universe", przedstawia ogromną stację Cerberusa, która ma być – jak to określili panowie z BioWare – odpowiednikiem Cytadeli. Zakładka "Media" ukazuje nam Illium, kolonię Asari. Na koniec warto też wspomnieć o planecie Tuchanka (zakładka "Community"), która jest rodzinną planetą Krogan. Przyjrzyjcie się dokładnie otoczeniu, a zobaczycie pewne podobieństwa do lokacji, która została już wcześniej wspomniana.

Na koniec można zadać sobie kilka pytań: Co Shepard będzie robił na Tuchanke? Co się będzie dziać na tej planecie przed i po zniszczeniu miasta Krogan? Studio BioWare już kilka razy przedstawiło trailery z Illium. Stacja Cerberusa również została wspomniana w jednym z wywiadów. Na obecną chwilę właśnie Tuchanke wydaje się skrywać największą tajemnicę.

Inne
Gry jak alkohol – akcja EMPiKu

Problem sprzedaży brutalnych i nieodpowiednich gier młodzieży poniżej 18 roku życia w naszym kraju jest widoczny i często nagłaśniany w mediach. Temat ten jest wyciągany na światło dzienne szczególnie podczas różnorakich niewyjaśnionych, tragicznych i masakrycznych zbrodni (których w łatwy sposób można uniknąć) spowodowanych przez młodocianych, czy innych ekscesów wyprawianych przez coraz młodszych obywateli. Wtedy to politycy grzmią z mównic, psycholodzy przestrzegają przed krwiożerczymi konsekwencjami grania w Wolfenstein 3D, a prawnicy obarczają winą za tragedię potentatów branży elektronicznej rozrywki. Kto by się przejmował czy ktoś wysłuchał dziecko z problemem, którego samodzielnie nie potrafi pokonać ani czy ktoś wpoił mu pozytywne wzorce? Ważna jest dobra informacja i skandal jaki z niej wyniknął. Trzeba więc "kuć żelazo póki gorące", bo za kilka dni emocje opadną i trzeba będzie szukać kolejnej szokującej wieści, aby jakoś zapełnić ten kwadrans programu informacyjnego. Problem jednak pozostaje, bo że taki jest niech nikt nie przeczy. Sami przyznacie, że trudniejsze jest już chyba nawet zrobienie sobie smacznego śniadania, niż zakup produkcji oznaczonej znaczkiem "+18" przez młodocianych. Ja osobiście, w przeciągu swojej kilkunastoletniej przygody z grami komputerowymi, nigdy nie spotkałem się z odmową sprzedaży takowego tytułu, a polskiej prawo, jak to zwykle bywa, jest w tej kwestii dziurawe jak ser szwajcarski.

"Kto(...) ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny"Art. 135, Kodeks Wykroczeń.

Okazuje się, że formalnie sprzedawca ma prawo odmówić zakupu nieodpowiedniej gry osobie młodocianej, jednakże takiego przymusu absolutnie nie ma. Póki więc nie będzie specjalnej ustawy, owy proceder będzie nadal miał się dobrze i dziesięciolatek bez problemu nabędzie upragnionego "Wiedźmina" i to całkowicie legalnie w świetle prawa. Czy jednak wszędzie?

Według sobotniego wydania "Dziennika", tylko do 30 czerwca. Jak donosi gazeta od pierwszego lipca sieć EMPiK wraz z rządem oraz Stowarzyszeniem Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego, rusza z nową akcją, która skutecznie ma ograniczyć sprzedaż nieodpowiednich gier dzieciom. Jak będzie się jawić to w rzeczywistości? Założenia są proste. Jeżeli wyglądasz na młodocianego, przy kasie zostaniesz poproszony o ukazanie dowodu osobistego lub legitymacji szkolnej, aby stwierdzić, czy Twój wiek jest zgodny z wytycznymi PEGI. Natomiast jeżeli Twój wygląd czy dane nie zdradzają młodego wieku, to możesz zostać zapytany o to w jakim wieku jest osoba, dla której chcesz zakupić produkcje. W praktyce projekt wygląda na zrównanie gier "+18" z wyrobami alkoholowymi.

Akcja warta świeczki czy też walka z wiatrakami? Ocenę pozostawiam wam, drodzy Czytelnicy.

Game Exe

W ramach przypomnienia wspomnę, że 1 czerwca załoga portalu Game Exe zorganizowała pięciodniowy mini-konkurs, którego zasady były bajecznie proste. Wystarczyło bowiem przesłać nam własnoręcznie wykonaną malowankę o temacie "Fantastyka oczami dziecka". Dzisiejszego wieczora, po istnej burzy mózgów, godzinach debat i przestawania argumentów, spośród wielu, udało nam się wybrać zwycięską pracę. Oto ona:

smok

Autorem malowanki jest Paweł Ś. z Bukowna, który dostanie od nas cieplutki jeszcze egzemplarz książki "Złodziej Pioruna". Serdecznie gratuluję i zachęcam wszystkich do brania udziału w następnych konkursach!

Trzynasty Schron

"25 lat temu nasycona zimnowojenną atmosferą pierwsza część filmu ukazała wizję mrocznej przyszłości gatunku ludzkiego, którego przetrwanie spocznie na barkach nienarodzonego jeszcze dziecka, nastolatka, a potem mężczyzny – o ile tylko śmiałkowi, który cofnął się w czasie, uda się uratować życie matki przyszłego bohatera.

"18 lat temu za sprawą drugiej części złowrogie maszyny ponownie upomniały się o życie Sary Connor, starając się z niezwykłym uporem i determinacją pozbyć bezbronnego, ledwie nastoletniego chłopca, a widzowie wpadali w zadumę nad tym gdzie zaprowadzi nas ślepy pościg za technologią.

"6 lat temu kazała się trzecia, nieco inna od pozostałych część filmu. Fabułą obejmująca mniej niż 24 godziny z życia Johna Connora. Były to jednak godziny szczególne i to dla wszystkich ludzi – nadszedł bowiem Dzień Sądu, a przez świat przetoczyła się iskra atomowej pożogi. Co było tak nierealne i odległe, stało się faktem, czyniąc spustoszenie na całej planecie.

"Wczoraj miała miejsce premiera najnowszej części serii, oczekiwany przez wielu. „Terminator: Ocalenie” wreszcie trafił do kin. Film przedstawia kolejny epizod z życia dorosłego już Johna Connora, członka ruchu oporu, organizacji starającej się resztkami sił walczyć w nieustającym i bardzo nierównym konflikcie. Po jednej jego stronie stoją nie znające uczuć, morderczo precyzyjne maszyny i Skynet, odpowiedzialny za globalną wojnę atomową i śmierć miliardów istnień. Po drugiej garstka ludzi posiadająca ograniczony dostęp do jakichkolwiek zaawansowanych technologii, amunicji i pożywienia. Jednak to, co czeka Johna może w znacznym stopniu zatrzeć jeszcze niedawno tak wyraźną granicę… Nie zdradzajmy jednak fabuły filmu, nie wszyscy mieli okazję już zobaczyć nowego Terminatora. W zamian jednak ujawnimy coś innego!"

Baner konkursowy Ter4

Nasi partnerzy z Trzynastego Schronu przygotowali specjalny konkurs, w związku z debiutem na ekranach naszych kin, czwartej części sagi o niekończącej się wojnie ludzi z maszynami. Co należy zrobić? Wystarczy wysilić swoje szare komórki i na powrót przebadać niezgłębione pokłady pamięci, wymieniając tyle modeli terminatorów serii T- ile tylko jesteście w stanie. Oczywiście nie ma nic za darmo i w zamian za wysiłek umysłowy, pięciu szczęśliwców zostanie nagrodzonych smakowitymi gadżetami związanymi z filmem. Brzmi zachęcająco? No to nie zwlekaj i skieruj swoje wirtualne kroki pod ten adres, aby zgłębić regulamin konkursu wraz ze wszystkimi szczegółami. Pozostaje mi tylko życzyć Wam powodzenia i gorąco zachęcić do udziału, bo że warto, to już chyba nie muszę pisać ;)

Gotuj z papieżem

"Gotuj z papieżem" w księgarniach!

Dodał: , · Komentarzy: 0
Gotuj z papieżem

Dla fanów dobrej, fantastycznej kuchni, Fabryka Słów przygotowała bardzo smakowity kąsek. Z przyjemnością oraz z cieknącą ślinką informuję, iż w dniu dzisiejszym do księgarni trafiła książka "Gotuj z papieżem" autorstwa Jakuba Ćwieka. Autor trylogii poświęconej Lokiemu postanowił opublikować antologię, w której zawarł 10 wybornych opowieści. Zachęcamy do lektury fragmentu powieści oraz do wizyty w najbliższej garkuch... księgarni.

Skinąłem głową. I uznałem, że jeśli będę milczał, to szybciej się dowiem, o co tak naprawdę biega mojemu współlokatorowi. Poznam jego wspaniały pomysł i będę mógł pójść spać.
– Pamiętasz, jak kiedyś w księgarni wymyśliłem tytuł dla bestsellera wszech czasów? Staliśmy przy stoliku z nowościami i...
– „Gotuj z papieżem”? – skojarzyłem.
Robal rozpromienił się.
– Tak właśnie, stary. Co ty na to, byśmy wydali taką książkę?

Czytaj dalej!

Wczytywanie...