Dragon Age: Początek

Choć najnowsze dzieło firmy BioWare podbije półki sklepowe dopiero w październiku, twórcy już teraz postanowili zadbać o graczy, ujawniając wymagania sprzętowe. Dzięki temu mamy kilka miesięcy, aby podrasować swoje maszyny przed wejściem smoka... A oto i one:

Zalecane wymagania:

 • Procesor: Intel Core 2 Quad 2,4Ghz
 • Pamięć RAM: 4 GB (Vista) lub 2 GB (XP)
 • Karta graficzna: ATI 3850 512 MB, NVIDIA 8800GTS 512 MB
 • Dysk twardy: 20 GB
Konwenty

Organizatorzy zapraszają na 21. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars, które odbędzie się 27 czerwca o godz. 13, punkt zborny koło fontanny na Plac Mariacki. Następnym punktem spotkań ma być Stary Port.

Przewidywane atrakcje:

 • Konkurs wiedzy z nagrodami
 • "Czytam sobie książkę z SW 20 minut dziennie" – sami tego chcieliście – "Eskadra Widm"
 • "(Nie)Trzeźwym okiem Komixa" czyli powiew świeżości, wieści z kraju i zagranicy
 • Miniaturkowe batalie
 • Dowiemy się, czy kurort wypoczynkowy na Kessel przyjmie w tym roku gości
 • Co z tym Piernik.. Starforcem?
 • Sprawy techniczne – nowe pomysły/zmiany/innowacje
Aion

Otwarte beta-testy Aion

Dodał: , · Komentarzy: 0

Opublikowano daty, w czasie których dane nam będzie w ramach beta-testów zobaczyć w akacji nadchodzącą grę Aion. Daty te jednak nie zostały jeszcze oficjalnie potwierdzone

Z nieoficjalnych źródeł wynika, iż beta-testy obejmują sierpień. Wybrane dni to: 14 – 17 oraz 19 – 23. Dla przypomnienia – Aion to nadchodzące i najbardziej wyczekiwane dziecko twórców serii Lineage. Ten sieciowy MMORPG okraszono przepiękną grafiką i kilkoma ciekawymi rozwiązaniami, które mają pomóc firmie NC Soft wyjść z finansowego kryzysu i osłabić pozycję dotychczasowego lidera, World of Warcraft.

Logo
Planescape: Torment

Beblithy na Sferopedii

Dodał: , · Komentarzy: 0

Sferopedia wzbogaciła się o kolejne hasło. Tym razem dane mam będzie lepiej poznać Beblithy – pająkopodobne stwory żyjące w Otchłani.

Art

"Bebilithy, zwane też Pełzaczami Otchłani i Kolczastymi Horrorami to wielkie, pająkopodobne stwory żyjące w Otchłani, gdzie polują na tanar'ri. Bebelithy to okrutni, niezachwiani krzewiciele śmierci i tortur. Ich przednie odnóża zakończone są ostrymi jak brzytwy szpikulcami a paszcze pełne są ostrych kłów sączących trujący jad."

Pełna treść hasła znajduje się w tym miejscu.

Warhammer Online: Age of Reckoning

Posiadacze sieciowego Warhammer Online: Age of Reckoning mogą się cieszyć z premiery nowego obszaru, zwanego Land of the Dead.

Widać wyraźnie, iż twórcy inspirowali się światem Dark Age of Camelot. Land of the Dead zawiera ogromny obszar RvR, nowe podziemia i setki przedmiotów, w tym pancerz Tyranta.

Screen

Land of the Dead został wprowadzony patchem o numerze 1.3 . Prócz tego poprawia on kilka bugów, usprawnia tworzenie przedmiotów i wiele innych. Dokładniejsze informacje znajdują się w tym miejscu.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

Pojawił się dość... niezwykły artykuł. The Ecapist: The Shrooms of Oblivion, bo to o nim mowa, został napisany przez Zacha Millera. A co tak naprawdę chodzi?

Logo

Autor skupił się na wiedzy zawartej w ostatniej póki co części sagi The Elder Scrolls. Tytuł może być nieco mylący – na łamach the Ecapist przeczytamy tak naprawdę o tym, jak bardzo Bethesda dba o poziom szczegółowości w swoich grach. Czy tak naprawdę ucząc się polowania w grze będziemy w stanie sami udać się na jego niewirtualny pierwowzór? Prócz tego nie zabraknie oczywiście informacji o tytułowych grzybkach, jak i wielu innych roślinach.

Zainteresowanych zapraszam pod ten adres.

Divinity II: Ego Draconis

Strona główna gry Divnity II: Ego Draconis została zaktualizowana o nowe potwory i tapety.

Wśród nowości znajdziemy m.in duchy. Poza tym pojawiły się aż cztery nowe tapety (w tym dwie ekskluzywne), kilka screenshotów, jak też filmik prezentujący grę z niedawnych targów E3 w Los Angeles. Opisy nowych potworów znajdują się tutaj, zaś pod tym adresem należy szukać nowych tapet.

Screenshoty niezmiennie znajdują się w tym miejscu.

Champions Online

Moce w Champions Online

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na łamach serwisu Ton Hammer pojawiła się trzecia część wywiadu z Billem Roperem.

Bill tym razem opowiada o mocach związanych z ogniem, lodem oraz elektrycznością, które znajdą się w nadchodzącym Champions Online. Tę część wywiadu znajdziecie tutaj. Tekst w języku angielskim.

Screen
Konwenty

Gwiazdy nad Maltą

Dodał: , · Komentarzy: 0

Przypominamy o koncercie Filharmonii Poznańskiej – pod dyrekcją Wojciecha Rodka – zatytułowanym Gwiazdy nad Maltą.

Plakat

Swoją obecność na tym niezwykłym koncercie potwierdziły grupy miłośników Gwiezdnych Wojen – Polish Garrison, a także Eagle Outpost i grupa Szare Miecze. „Gwiazdy nad Maltą” to koncert muzyki Johna Williamsa, zorganizowany z okazji Dnia Patronów Poznania. Impreza odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca o godzinie 19 nad poznańskim jeziorem Malta (na trybunach ziemnych). W programie przewidziano utwory z takich filmów jak: Gwiezdne Wojny, Harry Potter, Poszukiwacze zaginionej Arki i Supermen. To także idealna okazja, by spotkać postacie z Gwiezdnych Wojen... na żywo!

Tego samego dnia odbędzie się II Wakacyjne Spotkanie Wielkopolskich Fanów Star Wars – grill nad Maltą. Na początek zbiórka na dworcu kolejowym Poznań Głowny o godzinie 12. Następnie uczestnicy udadzą się tramwajem na Maltę, by rozpocząć pierwsze letnie piknikowanie. Spotkanie trwać będzie aż do rozpoczęcia koncertu. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Dungeons&Dragons

Galeria z Eberron Player's Guide

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wizards of the Coast opublikowała galerię z Player's Guide to Eberron – dodatku do Eberron Campaign Guide. Sama książka zawiera wiele nowych ras, zaklęć, pomysłów na kampanie czy przedmiotów magicznych. Obrazki jak zwykle prezentują wysoki poziom – poniżej trzy z nich. Całość możecie obejrzeć tutaj.

ArtArtArt
Wczytywanie...