Konwenty

Wczoraj ruszyła już ostatnia z zaplanowanych przez nas kumulacji. Potrwa do 28 czerwca – a co za tym idzie, właśnie do 28 czerwca macie czas aby przedpłacić składkę akredytacyjną na konwent Avangarda V – a przy okazji sporo zyskać.

500 pierwszych osób, które skorzystają z opcji przedpłaty otrzymają:

  • kupon rabatowy o wartości 5 zł na zakup koszulek konwentowych na stoisku kreatorium.com
  • darmowy los w loterii sklepu Bard (nagrody o wartości ok. 2000 zł, 75% losów wygrywa)
  • zniżka 5 zł w księgarni Solaris przy zakupie książek o wartości powyżej 100 zł
  • a dodatkowo 200 pierwszych osób uzyska indywidualny kupon rabatowy na zakupy w sklepie REBEL.pl

Ponadto otwarte będzie dla Was osobne stoisko akredytacyjne! Warto przedpłacić! Więcej informacji na stronie imprezy ava.waw.pl i na kumulator.pl – który obsługuje przedpłaty.

Konwenty

Koszulki Avangardy V

Dodał: , · Komentarzy: 0
Koszulki

Z nieskrywaną dumą przedstawiamy oficjalne koszulki konwentowe, jakie będzie można nabyć wyłącznie podczas Avangardy, zarówno w kroju męskim jak i damskim! Po wstępnym odzewie już wiemy, że koszulek prawdopodobnie nie starczy dla wszystkich zainteresowanych, więc lepiej od razu zgłosić się po swoją na stoisko Kreatorium.com, niż potem żałować, że zabrakło. Cena wynosi 30 zł, ale może być dodatkowo obniżona kuponem rabatowym, który otrzyma 500 pierwszych osób dokonujących przedpłaty na Avangardę (kolejny powód dla którego warto to zrobić). Kupon daje 5 zł rabatu na koszulki konwentowe, czyli ostateczną cenę 25 zł!

Nie ma gwarancji, że koszulka w rozmiarze lub kroju jaki chcecie będzie dostępna. Obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten zgarnia".

To jeszcze nie koniec koszulkowych niespodzianek, więc trzymajcie rękę na pulsie. Więcej szczegółów niebawem!

Baldur's Gate II: Cienie Amn

Witajcie!

Jak wiadomo klan Children of Bhaal od dawna przymierzał się do organizacji II edycji ligi gry Baldur's Gate 2. Jako główny organizator i sędzia, postanowiłem iż przed oficjalną ligą i szeroką promocją należy zorganizować próbny turniej, który sprawdziłby praktyczność najnowszych wersji BG FIGHT, jak i regulaminu ligi.

Postanowiłem zaprosić również graczy z innych for i stron, w celu wspólnej integracji całego środowiska graczy. Zachęcam zatem wszystkich administratorów i zarządców for i stron o grach opartych na silniku Infinity do wystawienia własnej reprezentacji.

Dla zwycięzców, prócz honorowej rangi i koloru na forum CoB wśród Akolitów Tempusa, istniała by możliwość zapisania się na kartach historii jako gracze III-go oficjalnie organizowanego turnieju Baldur's Gate.

Game Exe

"Lodowa Pustynia" – recenzja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dział Książki Fantasy na portalu Game Exe został właśnie poszerzony o kolejny artykuł. Tym razem, dzięki uprzejmości wydawnictwa Jaguar, nasz redaktor Tamc. mógł zrecenzować książkę pt. "Lodowa Pustynia", napisaną przez Maite Carranza. Wszystkich tych, którzy chcą się dowiedzieć, jakie wrażenie zrobiła na nim druga część cyklu "Wojna Czarownic", zapraszam do czytania recenzji.

"Książka została napisana w ciekawy sposób, bowiem krótkie opisy podróży stale przeplatane są długimi opowieściami Selene, dzięki którym poznajemy jej przeszłość. Zabieg ten spowodował, że w znacznej jej części narratorem jest właśnie matka Anaid, a "Lodowa Pustynia" to wciągające po uszy opowiadanie."

Konwenty

Sesja RPG

Dodał: , · Komentarzy: 0

Już jutro 13 czerwca, w Muzeum Etnograficznym w Warszawie przy ul. Kredytowej 1, kolejna dawka wrażeń w Przestrzeni Spotkań z Wampirami. Zapraszamy na sesję gry role playing zabierającą graczy w odległe zasnute mgłą i cieniami Karpaty do Rumuni początku XVIII wieku – czyli okresu wojen austriacko tureckich.

Udaj się w górskie ostępy zachodniego Banatu i staw czoła niebezpieczeństwom. Tureccy żołnierze, bandyci, dzikie zwierzęta? A może coś groźniejszego...? Przekonaj się co spotkasz na swojej drodze. Rozpoczęcie o godzinie 12. Czas trwania 4 do 5 godzin. Rozgrywka przewidziana na 3-5 uczestników. Minimalny wiek 16 lat . Decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy o zgłaszanie się dziś do północy pod ten adres.

Inne

Gry jednak nie jak wódka?

Dodał: , · Komentarzy: 1
Gry jednak nie jak wódka?

Całkiem niedawno, powołując się na weekendowe wydanie „Dziennika”, informowałem o rzekomej ogólnopolskiej akcji sieci handlowej EMPiK, która polegała na ograniczeniu sprzedaży niedozwolonych gier dzieciom, poprzez wylegitymowanie osób wyglądających na młodocianych lub pytanie pełnoletnich nabywców dla kogo kupują brutalną produkcje. Przedsięwzięcie o tyle ciekawe, co wzbudzające ogromne kontrowersje. Zahaczyłem również o temat nagonki i mało rzetelnego przedstawienia w mediach branży elektronicznej rozrywki. Jak się okazało, artykuł przedstawiony we wspominanej gazecie, do właśnie takich nieuczciwych materiałów należy. Po kolei jednak.

Głos (i swoiste dementi) do przedstawionych w piśmie faktów postanowiła zabrać Dominika Urbańska-Galanciak ze Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego. Jak się bowiem okazuje opisana przez „Dziennik” sytuacja, dotycząca weryfikacji wieku gracza, ma tyle wspólnego z rzeczywistością, co polski polityk z uczciwością. Obędzie się bez legitymacji w EMPiKach, a sieć skupi wysiłki tylko na szkoleniu swoich pracowników w zagadnieniu klasyfikacji gier oraz na sygnalizowaniu dorosłym, jakie tytuły są nieodpowiednie dla ich pociech. Wszystko to zgodnie z duchem Kodeksu Dobrych Praktyk stworzonego przez stowarzyszenie.

"Wspomniany dokument nie zawiera sformułowań pozwalających twierdzić, że planowana jest reglamentacja dostępu do gier lub weryfikacja wieku nabywcy. Naszym celem priorytetowym jest prowadzenie akcji uświadamiającej, mówiącej o tym, że gry komputerowe – podobnie jak inne teksty kultury – przeznaczone są dla odbiorców w różnym wieku. Zależy nam na tym, by nabywca wiedział, gdzie znaleźć oznaczenia dotyczące treści zawartych w grze oraz minimalnego wieku gracza." – powiedziała Dominika Urbańska-Galanciak.

Co ciekawe za niedługo o akcji ma zrobić się jeszcze głośniej, gdyż już pod koniec lipca ma się pojawić specjalny spot reklamowy, który będzie puszczany w ogólnopolskich i ogólnodostępnych programach telewizyjnych.

Jak widać z dużej chmury, mały deszcz. Tylko dlaczego zostaliśmy zasypani całkowicie mylnymi informacjami? Cóż, według Pani Dominiki autorka odpowiedzialna za ową kaczkę dziennikarską, celowo nie wspomniała o wywiadzie z przedstawicielką SPIDOR-u, gdyż całkowicie nie współgrał on z opisanym przez autorkę i całkowicie kłamliwym twierdzeniu. Zasadniczo nie powinno to dziwić, gdyż sprzedaż gazety leci na łeb, na szyje i jakoś trzeba zachęcić czytelnika do jej nabycia, a zagranie na emocjach jest jedną z najłatwiejszych praktyk. Tak czy siak, młodsi gracze mogą odetchnąć z ulgą, bo to że będzie "po staremu", nie ulega wątpliwości.

Neuroshima

Neuroshima Hex: Duel

Dodał: , · Komentarzy: 1

Na stronie Wydawnictwa Portal zaprezentowana została okładka drugiego już (po "Babel 13") dodatku do wychwalanej Neuroshimy Hex. Jego nazwa będzie brzmiała "Duel" i przyniesie nam dwie nowe armie: Vegas i maszyny Smarta oraz specjalną planszę oferującą nowy tryb rozgrywki. Gra ukaże się już jesienią tego roku.

Duel
Mass Effect 2

Casey Hudson, przedstawiciel firmy BioWare w jednym z wywiadów powiedział, że to od naszych wyborów zależy czy Mass Effect 2 zakończy się prawdziwą masakrą całej załogi. Już we wstępie dowiemy się o nowym niebezpieczeństwie, któremu naturalnie będziemy musieli sprostać. Czyżby owym niebezpieczeństwem miały być tajemnicze zniknięcia ludzi z kolonii?

W czasie gry będziemy zbierać odpowiednio silnią i zgraną ekipę oraz rozbudowywać statek. Jeśli dokonamy złych wyborów lub nie zrobimy, z pozoru błahych rzeczy, to i tak doprowadzimy do zakończenia, ale kosztem życia wielu członków załogi.

Hudson poinformował też, że w kontynuacji najpewniej nie pokierujemy ponownie towarzyszami z pierwszej części. Co prawda pojawią się oni w grze w postaci niezależnych bohaterów drugoplanowych, którzy ponownie odegrają większą lub mniejszą rolę. Z innych informacji pozyskanych przez Kotaku można wywnioskować, że część poprzedniej załogi być może jednak dołączy do gracza.

Inni przedstawiciele BioWare dodali jeszcze, że żaden z towarzyszy – o ile przeżył – nie zostanie pominięty w kontynuacji.

Wczytywanie...