Game Exe

Zmiany? Zmiany. Zmiany!

Dodał: , · Komentarzy: 0

GameExe żyje i rozwija się! W ten prosty sposób pragniemy poinformować, że nasz portal nie tkwi w miejscu i ciagle prze do przodu. W ciągu paru minionych dni dokonaliśmy niemałego przeskoku technologicznego – od dnia 21 lutego nasze forum pracuje na najnowszym (obecnie dostępnym) skrypcie IPB. Co z tego wynika? Przede wszystkim sporo zmian kosmetycznych np. nowy wygląd forum by zacząć od oczywistości czy zwiększona funkcjonalność. Jednakże to nie koniec nowinek. W najbliższych dni szykujemy kilka kolejnych małych 'rewolucji' w, których nowe forum będzie odgrywać nie małą rolę.

Wisienką na torcie na nowym forum jest system odznaczeń za pomocą którego zamierzamy zainteresować naszych użytkowników (obecnych i przyszłych) losami portalu GameExe.pl i włączyć ich tym samym do wspólnej pasji jaką jest prowadzenie i rozwijanie serwisu internetowego. Więcej dowiecie się tutaj-> KLIK.

Dodatkowo z okazji zmiany forum i wprowadzenia odznaczeń (jako logiczną konsekwencję) ruszamy z cyklem konkursów forumowych. Do zdobycia honorowy tytuł (i odznaczenie!) znawcy danej gry. Gothica potrafisz ukończyć z zamkniętymi oczami? Oblivion to dla ciebie bułka z małym piwem? Sagę Sapkowskiego i Wiedźmina znasz na wylot? A może jesteś miłośnikiem NWN2? Stań w szranki i udowodnij to! Zapraszamy do zabawy:

Fable 2

Prezentacja Fable2!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Oto trzy filmiki bezpośrednio z nadchodzącej gry Fable2. Autorzy wychwalają liczne nowatorskie rozwiązanie wprowadzone w nowej odsłonie jednego z oryginalniejszych rpgów jakie ostatnimi laty mogliśmy oglądać.

KLIK – Pierwszy trailer ukazuje nam... hazard w Fable2. Poza tym możemy się dowiedzieć, że będziemy mogli zacząć zarabiać pieniądze (w grze oczywiście) zanim ta się ukaże na rynku. Trzeba przyznać, że to całkiem ciekawe zagranie ze strony twórców. Poza tym możemy się dowiedzieć jak będzie działał system instancji (światów) w nowym Fable.

KLIK – W drugim filmiku jest pokazany system tzw. dynamicznej kooperacji w drużynie i wyjaśnione jak postacie będą dzielić się łupami (złotem).

KLIK – Trzeci trailer natomiast ukazuje to co w rpg (prawie) najważniejsze czyli walkę. Muszę przyznać, że robi ona wrażenie. Poza tym możemy zobaczyć jak rozwinięto system budowania relacji i zakładania rodziny. W filmiku nie braknie dosyć specyficznego poczucia humoru twórców, zobaczcie sami!

Game Exe

Drugą edycję Wyborów GE można uznać za zakończoną. Możemy się poszczycić o wiele wyższą frekwencją (choć i tak mogło być o wiele lepiej) i zainteresowaniem, niż to miało miejsce w poprzedniej edycji plebiscytu, co chyba można uznać za dobry omen na przyszłość. Za rok (o ile będą takie chęci), na pewno postaramy się zrobić dla Was coś ekstra. Dlatego czekajcie z niecierpliwością. Na koniec chciałbym ogromnie podziękować wszystkim, którzy poświęcili tę chwilę i oddali głos – bez Was ten plebiscyt skończyłby się ogromnym niewypałem...

Dziękujemy i już bez zbędnych ceregieli ogłaszamy oficjalne wyniki wyborów.

Oto Czempioni
Pyrkon 2008

Wieki Konkurs Strojów na Pyrkonie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Załoga Serwisu www.ZakazanaPlaneta.pl zaprasza na przebierane show! W pyrkonowy sobotni wieczór zamierzamy zebrać największych geeków, nerdów i miłośników wszelkiej maści by ku uciesze ogółu popisali się własną kreatywnością.

Tematyka i technika dowolna, byle orbitowała gdzieś wokół fantastki. Występy zbiorowe, scenki i piosenki dopuszczalnie, ale pamiętajcie, że liczy się głównie przebranie. W jury zasiądą najbardziej nieobiektywni z ZakazanoPlanetarnych snobów, gwarantowana galowa oprawa i zabawna konferansjerka, a całość zostanie oczywiście w profesjonalny sposób zarejestrowana na video i fotografiach (jak obiecują organizatorzy, nic z tego nie wyjdzie poza internet!).

Takiej atrakcji jeszcze poznańskie cony nie zaznały (chyba ze Polcon '85)! Organizatorzy i sponsorzy Pyrkonu gwarantują moc bardzo cennych nagród, więc uczestnicy na pewno odbiją sobie potem koszty imprezy na internetowych aukcjach :)

Szczegółowy regulamin konkursu na dniach, a podpowiedzi przebrań znajdziecie na tej liście. A zatem do roboty (lub do krawca) i powodzenia na scenie!

Tabula Rasa

Tabula Rasa – finansowa katastrofa

Dodał: , · Komentarzy: 3

Lee Jae-ho, przedstawiciel firmy NC Soft, w wywiadzie udzielonemu Korean Times wyjawił, iż prognozowane zyski z gry "Tabula Rasa" w 2008r. mają dobić granicy 8 milionów funtów. Poprzedni rok natomiast przyniósł dochód w wysokości około 3 milionów funtów. Wynik słaby patrząc na pieniądze, jakie do tej pory zostały w produkt zainwestowane – bagatela 54 miliony funtów.

Na ruchy i niezbędne cięcia ze strony zarządu firmy nie trzeba było długo czekać. Wiele osób pożegnało się z pracą w NC Soft Austin. Dokładna liczba do tej pory nie została ujawniona, jednak wszyscy gracze przemierzający świat gry, zaczęli się martwić co dalej z przyszłością "Tabula Rasa". Bez obaw, według Jae-ho obecny, uszczuplony zespół spokojnie powinien sobie poradzić ze wsparciem gry i nowymi, ambitnymi projektami.

Słabe wyniki finansowe gry ogromnie dziwią. "Tabula Rasa" została bardzo ciepło przyjęta przez media, dostając wiele świetnych ocen w zachodnich serwisach. Nie pomogła też magia nazwiska Richarda Garriota (twórcy serii Ultima), ani oryginalny system walki i rozwoju postaci.

Game Exe

Nowe artykuły

Dodał: , · Komentarzy: 0
Zasoby GameExe powiększyły się o 2 nowe artykuły. Pierwszy z nich to recenzja Fable autorstwa aMorka, debiutującego tym tekstem w redakcji. Jeśli chcesz poznać jego zapatrywania na "Przełomową grę, która wyznaczyła nowe trendy w RPG" oraz w której swoją przygodę zaczynasz jako dziecko, kieruj się bezpośrednio pod ten link.

Drugi artykuł jest tłumaczeniem tekstu o rasach w Wiedźminie dokonanym przez Eirin, również nową osobę w naszym gronie. Jeżeli chcesz się dowiedzieć jak poszczególne rasy pojawiały się na Kontynencie, jakie są ich cechy charakterystyczne oraz jak ze sobą koegzystują, udaj się pod ten adres.

Świątynia Pierwotnego Zła

Dzisiejszego dnia do kiosków i salonów prasowych w całej Polsce trafił najnowszy, marcowy numer CD-Action. W nim nie lada gratka, pełna wersja Świątyni Pierwotnego Zła – gry przez jednych uznawanej za prawdziwy majstersztyk, a przez innych za totalną porażkę. Za stosunkowo niewielką cenę, chyba warto się przekonać kto ma racje ? ;)

Na DVD pełne wersje:

 • Brygada E5 PL
 • Kryzys Kubański PL
 • Świątynia Pierwotnego Zła PL
 • Undercover PL

Hity numeru:

 • Zapowiedzi: Dead Space, Tiberium, Highlander
 • Tematy numeru: Far Cry 2, They
 • Recenzje: The Club, Sudden Strike 3, The Sinking Island, Shadowgrounds Survivor
 • testy sprzętu, NDSN, o grach inaczej

148 stron, DVD 9 GB, cena 14,99 zł.

Wiedźmin

Wczorajszego dnia odbyła się konferencja prasowa firmy CD-Projekt, na której padło sporo istotnych i ciekawych informacji. Jedną z dla nas najważniejszych, były szczegóły na temat nowej i poprawionej wersji „Wiedźmina”.

Edycja rozszerzona ma być produktem w stu procentach dopracowanym, całkowicie pozbawionym wad gry premierowej. Następujące elementy maja zostać udoskonalone:

 • Czas ładowania poziomów ma się znacząco skrócić (o 80%).
 • Poprawiona zostanie stabilności gry na różnych systemach.
 • Zwiększy się różnorodność postaci drugoplanowych.
 • Zwiększy się animacja gestów zarówno Geralta jak i NPC, dzięki czemu konwersacja będzie naturalniejsza.
 • Wprowadzony nowy system animacji twarzy i lipsyncu, który spowoduję, że twarze będą bardziej naturalne.
 • Dopracowany panel inwentarza i główny ekran gry.
 • Pomniejsze poprawki poprawiające interaktywność i precyzyjność walki.
Fallout 3

Todd Howard, przedstawiciel Bethesda Softworks, w udzielonym przez niego wywiadzie dla serwisu videogaming247 poinformował jasno i dosadnie, że planem jego firmy jest wydanie Fallout 3 na wszystkie trzy zapowiedziane platformy (Xbox 360, PlayStation 3, PC) równocześnie. Tym samym nikt nie zostanie pokrzywdzony opóźnieniem premiery rzędu kilku miesięcy.

W dalszej części wywiadu Howard ponownie zapewnił, że ich najnowsze dzieło będzie pełnoprawnym cRPG, a znajdujące się w nim elementy FPS to nic nadzwyczajnego.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

TES IV: Oblivion powraca w serii Super$eller !

Dodał: , · Komentarzy: 3

Firma Cenega Poland informuje, że już wkrótce do sklepów w całym kraju powróci znana i popularna wśród graczy seria Super$eller, która wzbogaci się o dziewięć nowych tytułów. Pierwszy z nich, to przez wielu uznawany za prawdziwe arcydzieło w swoim gatunku – The Elder Scrolls IV: Oblivion.

Gra zostanie wydana w najnowszej, podwójnej wersji językowej – angielskiej lub polskiej do wyboru, a cena została ustalona na poziomie 49,90 zł. The Elder Scrolls IV: Oblivion pojawi się na półkach sklepowych, wraz z pozostałymi tytułami już 7 marca.

Wczytywanie...