Mass Effect

Zadziwiająca wiadomość na polskim rynku wydawniczym. Jeden z największych dystrybutorów gier w Polsce, firma CD-Projekt, dzisiejszego dnia oświadczyła, iż podpisała umowę z BioWare dzięki której stała się oficjalnym polskim dystrybutorem gry Mass Effect na PC. Niespodziewana to informacja, gdyż jak wiadomo BioWare jest własnością Electronic Arts.

"Jesteśmy dumni, że firma BioWare powierzyła nam wydanie rewelacyjnej gry, jaką bez wątpienia jest Mass Effect. Dokonania BioWare w dziedzinie gier action RPG są wzorem, także dla nas, twórców gry Wiedźmin. Nasz tytuł zdobył bardzo wiele prestiżowych nagród dla najlepszej gry RPG na PC, tak jak Mass Effect jest laureatem licznych nagród dla najlepszej gry roku oraz najlepszego RPG na konsolę Xbox 360. Tym bardziej cieszy nas fakt, że to właśnie nasza firma wprowadzi na rynek Europy Środkowo-Wschodniej wersję PC najlepszej gry action RPG z konsoli nowej generacji"Marcin Marzęcki, dyrektor marketingu CD-Projekt.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, gra na terenie naszego kraju ukaże się w pełnej polskiej wersji językowej. Premiera zapowiedziana jest na drugi kwartał bieżącego roku.

Gothic

Komiks Gothic

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dobra wiadomość dla miłośników komiksów o Gothicu. Największy polski autor ów komiksów, Piotr_pl poinformował nas, że jego z dawna oczekiwany komiks "OJCZYZNA" został skończony. Premiera tego wielkiego dzieła odbędzie się 1 marca br. na tym forum. "Ojczyzna" będzie opowiadała o wojnie, przyjaźni, poświęceniu, odwadze, miłości... Jest to najdłuższy komiks (3522 obrazków) w historii. Jak sam mówił wydał na niego około 90 zł, zapewne na kupno gier, których screeny wystąpią w komiksie: World in conflict i Operation flashpoint oraz jak zwykle Gothic I, II. Piotr_pl ma w planach jeszcze inne komiksy m.in.: Pole Chwały, Las Śmierci, Wiedźmin – Jej wysokość Strzyga i inne, które będą z pewnością strzałem w dziesiątkę. Tak samo jak masa innych zrobionych przez niego komiksów.

Inne

Sukces NCSoft

Dodał: , · Komentarzy: 0

NCSoft jeszcze nie poddało się w walce z Blizzardem! Od niedawna korporacja ta ma powód do świętowania. Guild Wars pokonał kolejny próg sprzedaży. Ten popularny MMORPG od roku 2005 (wydane trzy części: Prophecies, Factions i Nightfall oraz dodatek Eye of the North) zdobył już 5 milionów nabywców na całym świecie. Pozostaje nam pogratulować i czekać na zapowiedzianą "dwójkę" (kwiecień 2008).

Warhammer Fantasy Role Play

Koniec WFRP?!

Dodał: , · Komentarzy: 0

Firma Black Industries poinformowała na swoim forum iż jest zmuszona zamknąć linię wydawniczą WFRP. Nie pomogło nawet zmiana okładek na cienkie, Warhammer przynosi coraz mniejsze zyski. BI odrzuca Warhammera, na rzecz powieści i nowel, które przynoszą trochę większe dochody.

Czyżby był to koniec świetnego świata Młotka? Jedno jest pewne, zawsze pozostaną ludzie, którzy z pasją będą grali w Warhammer'a.

Orodlin

Orodlin – tekstowy MMORPG

Dodał: , · Komentarzy: 0

W dniu dzisiejszym portal GameExe.pl rozpoczął współpracę z grą Orodlin. Jest to tekstowy MMORPG – oficjalna gra na silniku Vallheru. Orodlin to darmowa, tekstowa gra przez przeglądarkę internetową z elementami ekonomii, strategii i role-playing. Akcja toczy się w realiach świata magii i miecza. Wcielić możesz się zarówno w rolę roztropnego człowieka, porywczego krasnoluda, sprytnego niziołka, inteligentnego czarownika lub jakąkolwiek inną. Możesz walczyć z potężnymi potworami, mierzyć się z innymi graczami, parać się rzemiosłem bądź kupiectwem lub w spokoju siąść w swoim domu i zapisywać kolejne stronice starych, rodzinnych kronik... Masz nieskończenie wiele możliwości gry. Od Ciebie zależy, którą wybierzesz i czy będziesz w swoim fachu najlepszy. A może wcale nie będziesz chciał rywalizować z innymi? Wtedy, nie przejmując się żadnymi obowiązkami, będziesz mógł wstąpić do tawerny na sprawiedliwy kawał jagnięciny ze świeżym, żytnim chlebem i popijając dobre, złote piwo spędzać długie wieczory na rozmowach z gośćmi.

Zapraszamy do gry!

Konwenty

Jury VI Konkursu Literackiego Drugiej Ery wyłoniło zwycięskie opowiadanie. Spośród 57 nadesłanych na Konkurs prac najlepszym okazał się utwór:

"Lata zarazy" – autorstwa Michała Cetnarowskiego

Na zwycięzcę czeka akredytacja na Pyrkon, druk opowiadania w informatorze, 100 zł oraz nagrody książkowe (do odbioru na Pyrkonie).

Jury postanowiło wyróżnić również dwa opowiadania:

  • "Wybór" – autorstwa Jakuba Małeckiego
  • "W lesie" – autorstwa Michała Foerstera

Autorzy wyróżnionych opowiadań otrzymają akredytację na Pyrkon oraz nagrody książkowe.

Pyrkon 2008

Bitewniaki na Pyrkonie

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na stronie Pyrkonu pojawiły się regulaminy turniejów gier bitewnych, które rozegrają się na konwencie. A będą to:

  • Warhammer 40k – turniej klasy Master "Wojna Światów"
  • Warhammer Fantasy Battle- turniej klasy local
  • LoTR SBG – turniej klasy Challenger
  • Warmachine & Hordes – turniej na zasadach Steamrollera oraz turnieje dla początkujących

Poza tym odbędzie się turniej Mechwarriora, liczne pokazy oraz nauka gry i malowania figurek.

Hellgate: London

Poradnik do HellGate London – Blademaster

Dodał: , · Komentarzy: 0

Serwis YouTube ma to do siebie, że można na nim znaleźć wszystko i jeszcze odrobinkę wszystkiego do kwadratu. Poza morzami tandety, głupoty i odrazy można czasem znaleźć ciekawe perełki. Dzisiaj pragniemy zwrócić Waszą uwagę na tutoriale związane z rozwojem postaci w HL. W końcu zamiast czytać nudny artykuł możemy obejrzeć kilkuminutową prezentacje z obrazem, dźwiękiem i lektorem. Oto mały przykład w, którym jesteśmy prowadzeni za rękę przez niejakiego Kaisera z Flagship Stoudios:

Jeśli szukacie innych pomocy lub porad związanych z HL zapoznajcie się z linkami umieszczonymi w 'related'.

Faerun

Newsy z Faerun Game

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dwa tygodnie przeobraziły Nuren w nadbrzeżną twierdzę, otoczoną palisadą i co najważniejsze, stanowiącą dom dla prawie dwóch tysięcy żołnierzy, sług i kadry oficerskiej. W przeciągu paru dni, ta liczba miała się podwoić dzięki kolejnym żołnierzom, po których już wypłynęły statki. Amnijczycy starali się ukryć swoją obecność, a każdy, kto próbował dostać się do wioski był łapany, by jeden z Zakapturzonych modyfikował mu kilka wspomnień, zmuszając go, by uwierzył, że w Nuren nic się nie zmieniło.

Lord Kratos zażądał innego miejsca obozowania, bliżej wroga. Plan zakładał zdobycie nowego przyczółka. Nad Beregost nadchodziły ciemne chmury…

Wczytywanie...