Hellgate: London

Dobiegła końca impreza organizowana przez Flagship Studios oraz Electronic Arts, czyli Community Day 2007. Spotkanie w San Francisco było w pełni zamknięte i specjalne zaproszenia dostało na nie tylko 20 wcześniej wybranych ludzi oraz dodatkowo jedna osoba, która została wybrana w drodze konkursu. Co czekało na szczęśliwców, którzy 15 maja mieli okazję spotkać Billa Ropera i spółkę ? Ogromna ilość prezentacji, masa przeróżnych upominków, a także (co chyba najważniejsze) możliwość przedpremierowego pogrania w Hellgate: London.

Pełną relację możecie przeczytać tutaj. Natomiast zdjęcia z imprezy znajdziecie pod tym adresem.

Inne

Podczas Blizzard Games Invitationals w Seulu twórca chyba najpopularniejszych w historii gier (Diablo, Starcraft, WoW) ogłosi nad czym aktualnie pracuje. Czego możemy się spodziewać? Niejeden gracz i zapewne niejeden gracz giełdowy dużo by dał za odpowiedź na to pytanie. Kolejna odsłona Warcrafta, Starcraft II, Diablo III czy może coś zupełnie nowego? O tym, powiemy wam za 2 dni...

Afterfall

Przebudzenie Afterfalla

Dodał: , · Komentarzy: 0

Strona projektu Afterfall, tworzonego przez grupę Intoxicate Interactive, po długiej przerwie doczekała się aktualizacji. Poza kilkoma informacjami z życia zespołu, na stronie pojawił się 37-stronicowy plik z najczęściej zadawanymi pytaniami, trzy nowe kawałki muzyczne, sześć nowych grafik oraz nowe opowiadanie.

Two Worlds

Dwa Światy

Dodał: , · Komentarzy: 2

Grę Two Worlds mogliście już poznać z naszej zapowiedzi autorstwa Łowcy. Teraz prezentujemy wam dział poświęcony właśnie tej produkcji. Znajdziecie tam wiele informacji o świecie gry, potworach, systemie magii... Co ja wam będę wymieniał, zobaczcie sami. Wystarczy kliknąć tutaj.

Przy okazji warto wspomnieć, że fragmenty (a w zasadzie nagłówki) pochodzące z naszej zapowiedzi pojawiły się na stronie głównej projektu.

World of Warcraft

WoW jak wielki dinozaur

Dodał: , · Komentarzy: 3

Dyrektor ds. rozwoju w europejskim oddziale NCSoftu, Thomas Bidaux, na trwających właśnie targach Nordic Game tak wypowiedział się na temat World of Warcraft.

"To ostateczny MMORPG, i ostateczny dinozaur. Jest wielki, bardzo drogi, i w ogóle pasuje do niego wszystko, co wiąże się z ogromem i "roztyciem". Jeśli chcesz pokonać największego drapieżnika w okolicy, nie masz zbyt wielu możliwości. Musisz być jeszcze większy, a to bardzo trudne zadanie. Myślę, że pościg za tym potworem... nie może się udać. Jeśli chcesz osiągnąć sukces w gatunku gier online, musisz spróbować innego podejścia."

O konkurencji WoW'a mówi zaś tak:

"Chcą być większe od hitu Blizzarda, i nie udaje im się to. Jeśli chce się osiągnąć sukces, trzeba przetrwać – jako dinozaur, trzeba znaleźć odpowiedni dla siebie ekosystem. Własną nisze rynkową, odpowiednich klientów"

Kończąc swoją wypowiedz, Thomas poradził deweloperom, aby zaczęli myśleć o czymś nietradycyjnym, niestandardowym. O czymś co odbiega od norm klasycznego MMO.

The Elder Scrolls IV: Oblivion

"Jako lider grupy Cenega, będącej wyłącznym partnerem firmy Take 2 Interactive w Polsce, Czechach i na Słowacji, mamy przyjemność poinformować, że w sprzedaży w całym kraju dostępny jest już dodatek do jednej z najlepszych gier cRPG wszech czasów – The Elder Scrolls IV: Oblivion . Zgodnie z oczekiwaniami graczy, gra wydana została w podwójnej wersji językowej (do wyboru – oryginalnej angielskiej lub polskiej wersji z napisami) i cenie 79,90 złotych."

Inne

"Gdzieś w odległym uniwersum jest świat który ostał się kataklizmowi... Większość ras rozumnych zmuszona została do ucieczki pod ziemię aby przeżyć. Pradawna legenda mówi, że ten kto posiądzie moc Czarnego Serca będzie zdolny władać na powrót całą ziemią...

Potężni Magowie formują swoje drużyny i penetrują świat Podmroku w nadziei na odnalezienie artefaktu. Jesteś właśnie jednym z takich magów – masz do dyspozycji swoich wojowników, którzy toczą dla Ciebie śmiertelne walki na podziemnych arenach w świecie wiecznego mroku...

Pamiętaj jednak – nie jesteś tutaj sam.

Na twój błąd czekają inni Magowie i ich żądni krwi wojownicy..."

Nie brzmi to bardzo oryginalnie, prawda? Ale nie oceniajmy dnia przed zachodem słońca. Nadchodzący Spellarena to, uwaga, turowa gra RPG wymagająca... myślenia i umożliwiająca zabawę tysiącom graczy na raz. Jeżeli uda się zrealizować twórcom tylko te dwa założenia to będą bardziej oryginalni niż większość producentów razem wzięta ;).

Wiedźmin

Wywiad z ekipą CD Projekt RED

Dodał: , · Komentarzy: 0

Serwis Valhalla.pl opublikował na swoich łamach wywiad z dwoma pracownikami zespołu CD Projekt RED – Tomaszem Gopem (Assistant Producer) i Łukaszem Machą (Junior PR Manager). Można w nim poczytać o różnych kwestiach dotyczących gry z troszeczkę innego punktu widzenia, dowiedzieć się kilku nowinek i paru szczegółów o wersji kolekcjonerskiej.

Wywiad w całości TUTAJ Zapraszamy.

Wczytywanie...