World of Warcraft

Co mają wirusy do WoW

Dodał: , · Komentarzy: 0

Premiera gry World of Warcraft w Chinach okazała się strzałem w dziesiątkę. Tylko w ciągu miesiąca od premiery, tytuł zdobył 1.5mln subskrybentów, a szacuje się, że w przyszłości ich liczba może osiągnąć nawet 10mln. Jednak jest pewien mały problem. Otóż licencją udzieloną Chinom przez Blizzard zarządza publiczna firma, notowana na giełdzie. Co to oznacza dla gry? Bardzo wiele.

Większość chińskich graczy, korzysta z gry w kafejkach. Gdy na początku 2003 roku wykryto tam wirus SARS, rząd postanowił zamknąć kafejki, które jako że przyciągały duże skupiska ludzkie, mogły przyczynić się do rozprzestrzeniania epidemii. To tylko jeden z przykładów, który obrazuje, jak niezależne czynniki mogą oddziaływać na tamtejszy rynek gier. Jeśli więc przypadkiem pojawi się inna choroba, która doprowadzi do zamknięcia kafejek, czy też innych miejsc oferujących dostęp do sieci, może to negatywnie wpłynąć na całą chińską ekonomię.

Inne

Połączenie Bioware i Pandemic

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dwóch dużych Amerykańskich developerów dzięki umowie wartej 300 milionów dolarów połączyło się w jedną firmę. Scaleniu poddał się BioWare, twórca Baldur’s Gate i Star Wars Knights of the Old Republic, a także Pandemic, które w swoim dorobku ma takie gry jak Full Spectrum Warrior, Dark Reign czy też Star Wars: Battlefront II.

Zarówno ze strony Bioware jak i Pandemic Studios usłyszeliśmy, że nikt nie straci z powodu łączenia się firm pracy, a zapowiedziane dotychczas projekty nadal pozostaną w fazie produkcji. Wszystkie zaanonsowane gry mają się więc pojawić na rynku w wyznaczonych terminach.

Dungeon Siege II

Nowe demo Dungeon Siege II

Dodał: , · Komentarzy: 0

Twórcy Dungeon Siege – Gas Powered Games przygotowało dla graczy nową wersję starego demo jej najnowszej gry. Występuje ono tylko w wersji angielskiej, zajmuję mniej miejsca na dysku niż poprzednie i zawiera najnowsze poprawki do gry. Demo znajduję się tutaj (1,39 GB).

Guild Wars

Guild Wars – filmik z Halloween

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na serwerze gram.pl pojawił się filmik prezentujący, jak przebiegło świętowanie Halloween w świecie Guild Wars. Jak się okazało silnik gry jest bardzo elastyczny, przez co podatny na modyfikacje. Dzięki czemu twórcy mogli z łatwością odmienić klimat, jaki zazwyczaj panuję w trzech głównych lokacjach gry.

Co w filmie można zobaczyć ? Każde z odmienionych lokacji (także z ustawień kamery niedostępnych dla graczy), jak przyozdabiano miasta, na czym zyskał księżyc, a także jakie prezenty dostali gracze. Zabawa była przednia, o czym świadczą pozytywne komentarze wielu graczy. Film można znaleźć:

Dark Messiah of Might and Magic

Filmik z Dark Messiah of Might&Magic

Dodał: , · Komentarzy: 0

Na oficjalnej stronie Might and Magic ukazał się filmiko-wywiad z Erwanem Lebretonem ze studia Ubisoft. Opowiada on o nowym świecie Ashan, o produkcji dzieła, a także komentuje różne scenki z Dark Messiah of Might&Magic. Wspomina także o ścisłej fabule i świecie pomiędzy grami Heroes of Might&Magic V a Dark Messiah of Might&Magic i poleca ukończyć oba tytuły. Filmik znajduję się tutaj (30 MB).

Inne

Interplay wraca do gry?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Wprawdzie oficjalnie Interplay nigdy nie upadł, ale problemy finansowe i długi czas stagnacji dały każdemu do zrozumienia, że firma złote lata ma już za sobą. Czyżby jednak było inaczej?

O wydawcy tym słyszał prawdopodobnie każdy, gdyż to z nim możemy (a w zasadzie musimy) kojarzyć takie tytuły, jak Saga Baldur's Gate, Fallout czy Icewind Dale. Z pewnością niejeden gracz chciałby jego powrotu. I pewną iskierkę nadziei rozpala reaktywowana oficjalna strona.

Cóż, nie jest ona przykładem zdolności graficznych oraz programistycznych autorów. Bardziej zaawansowane witryny stworzyć można po kilku lekcjach HTML-a w szkole. Pomijając jednak walory estetyczne, strona oferuje nam wsparcie techniczne do większości wydanych przez Interplay gier. Poza tym e-mail kontaktowy, raporty finansowe, krótką historię firmy oraz zapowiedź forum i... nowej usługi, zwanej GamesOnLine, z której pomocą "konsumenci staną się członkami unikalnej sieciowej społeczności graczy i otrzymają dostęp do specjalnych treści".

Wszystko to bardzo mgliste, jakby dopiero powoli powstające. Czy Interplay stworzy jakąś nową usługę dla społeczności graczy? Czy w ogóle powróci?

World of Warcraft

Sony pomaga hackować WoW'a?

Dodał: , · Komentarzy: 0

Czyżby Sony nieświadomie dało cheaterom idealne narzędzie do oszukiwania w grach? Na to wygląda. Serwis Security Focus poinformował, że zabezpieczenia stosowane przez Sony BMG w płytach CD, mające uniemożliwić ich kopiowanie pozwalają hackerom na stworzenie narzędzi, których praktycznie nie da się wykryć w świecie gry. Mowa oczywiście o grach online, a więc wszystkich MMORPG'ach.

Program nazywa się Rootkit i jest rozpowszechniany z dziesiątkami tysięcy płyt muzycznych, a pozwala ukryć obecność na komputerze różnych plików. Oznacza to, że Blizzard nie ma możliwość wykrycia żadnych plików ukrytych Rootkitem. Jego metody przeciwdziałania oszustwom, opierają się na skanowaniu systemu pod kątem działających procesów na komputerze gracza.

Cóż, w takim wypadku nie można chyba winić Sony za zaistniałą sytuację, bo to tak jakby zarzucić producentowi noży, że tworzy narzędzia do mordowania.

EverQuest II

Premiera Everquest II: Desert Of Flames

Dodał: , · Komentarzy: 0

Mamy przyjemność poinformować, że w dniu dzisziejszym do sklepów na terenie całego kraju trafił pakiet EverQuest II: Desert of Flames. Zestaw zawierający pełną wersję kultowej gry MMORPG EverQuest II oraz rozszerzenie do niej – Desert of Flames – kosztuje zaledwie 99,90 złotych i dostępny jest w oryginalnej, angielskiej wersji językowej. W pakiecie znaleźć można też wyjątkową ofertę dla przyjaciół – każdy, kto pobierze instalator EverQuest II za namową właściciela gry, otrzyma siedmiodniowy, darmowy czas gry na serwerach Sony Online Entertainment.

Kontynuuj wyprawę w ekscytujących i ciągle zmieniających się realiach dodatku do bestsellerowej gry MMORPG – Desert of Flames, w którym znajdziesz ponad 30 nowych lokacji, nowe wyzwania i graczy na wszystkich poziomach doświadczenia. Ten unikatowy pakiet zawiera zarówno oryginalną grę EverQuest II, jak i Desert of Flames – w dodatku dostępny jest w niezwykle przystępnej cenie!

Podróżuj do miasta derwiszów – Maj’Dul i zyskaj sprzymierzeńców, aby rzucić wyzwanie jego władcom. W tych dynamicznych przygodach możesz zmienić losy królestwa. Walcz z postaciami NPC, które możesz zabić albo – po raz pierwszy w historii EverQuest II – tocz pojedynki z innymi graczami. Stworzenia, które udało Ci się usidlić, możesz też wystawić do walki na specjalnych arenach. Korzystaj z kont Gildii, aby dzielić się ciężko wypracowanymi zdobyczami i przeżyj sam niepowtarzalne legendy tajemniczych mieszkańców pustyni Ro.

Diablo II

Diablo II – Złota Edycja

Dodał: , · Komentarzy: 0

Dziś na półki sklepów trafiła Złota Edycja nieśmiertelnego Diablo II. Grę można zamówić na gram.pl za standardową cenę Platynowej Kolekcji 59,50 PLN, która w porównaniu z poprzednią kwotą, jaką musieliśmy wydać na zakup podstawy i dodatku Lord of Destuction (99,90) zdaje się być niewielka.

Wczytywanie...