Oferta dla CD Projekt RED: Prawa do książkowego świata... za darmo!

1 minuta czytania

Andrzej Sapkowski swoim żądaniem dodatkowych pieniędzy od CD Projekt wywołał niemałe wzburzenie wśród fanów "Wiedźmina". Zareagował między innymi Brandon Sanderson, popularny i ceniony autor fantasy, znany np. z "Archiwum burzowego światła".

z mgły zrodzony

Na forum Reddit Sanderson napisał, że podczas czytania newsa o groźbie pozwania CD Projekt RED był bardzo blisko, żeby zaproponować studiu... oddanie praw do stworzonego przez siebie świata za darmo.

Autor był bardzo bliski napisania do CD Projekt, że jeśli chcą prawa do uniwersum "Mistborn" ("Z mgły zrodzony"), to mogą je mieć.

"Poważnie chciałbym coś zrobić z CDPR. Stworzyli jak dotąd najlepsze adaptacje gier typu z książki do gry. Jest to coś, na co reszcie z nas cieknie ślinka". Sanderson dodał również, że cała rozrywka (książki, filmy i gry) korzysta z wysokiej jakości produkcji takich jak gry "Wiedźmin".

z mgły zrodzony

"Poważnie rozważałbym przyznanie CD Projekt RED praw do moich książek za darmo, ponieważ ogólny wpływ kulturowy, jaki może mieć wspaniała adaptacja fabularna, jest ogromny". Na koniec stwierdził, że studio po kontaktach z aroganckimi, egoistycznymi pisarzami woli pewnie stworzyć własną markę.

Komentarze

0
·
Ale jednak nie dał.
1
·

Przejdź do cytowanego postu Użytkownik Jezid dnia niedziela, 7 października 2018, 17:43 napisał

Ale jednak nie dał.


No wiesz, tak w teorii, to CD Projekt RED powinien się do niego zgłosić i wtedy mogliby zawrzeć deal Bo skąd ma wiedzieć, czy studio jest zainteresowanie prawami do jego świata?

Generalnie każdy widzi, że Sapek zachowuje się jak chciwy, arogancki gbur i w tym swoim żądaniu kasy nie ma racji (umowa to umowa*, a marka "Wiedźmina" podupadła przez polski serial/film, więc twórcy gier ryzykowali). Pieniędzy nie powinno mu brakować, a jakby chciał, to spokojnie mógłby pracować jako konsultant z CD Projekt RED przy kolejnych grach albo z Netfliksem przy ekranizacji "Wiedźmina". Ale Sapek nie chce i wychodzi na to, że jest wielkim leniem - bo ani nie chce pracować przy adaptacjach, ani nie bardzo chce mu się pisać coś nowego... Ale kasę chciałby. Spoczął na laurach.

*podobno na przestrzeni lat 2002-2016 zawierał z CD Projekt jakieś dodatkowe umowy, więc niewykluczone, że otrzymał więcej kasy niż 35 tys. złotych przy przyznawaniu praw do "Wiedźmina"
0
·
Padłem XD Taaak! Taaak! Kupcie go! Wszyscy chcą gier z Cosmere
0
·
Sapek podupadł i spoczął na laurach. W punkt. Brzydko się starzeje.
0
·
Jest to chyba spowodowane brakiem poważnej konkurencji ze strony polskich twórców fantasy. Od ponad 30 lat wszyscy mu ciągle kadzą jaki to "Wiedźmin" nie jest wspaniały, unikalny, odwracający schematy itd. to w końcu stwierdził, że może osiąść na laurach i nie chować swojej burackiej strony.
0
·
Nigdy nie chował swojej burackiej strony. Już 20 lat temu potrafił na spotkania z fanami przychodzić, delikatnie mówiąc, po spożyciu ...
0
·
Sapkowski wiele lat temu stał się w moich oczach burakiem. Wystarczy obejrzeć dowolny wywiad z nim na YT lub przeczytać je komentarze w zbiorach opowiadań. Najgorsze jest że Sappek strasznie traci na reputacji. Zanim zaczął wylewać swoje żale był przez fanów (niesłusznie) do rangi Martina, a nawet Tolkiena. A teraz to cham z którym nikt nie chce mieć nic wspólnego
0
·
Sanderson miło zaskoczył i niejako wbił szpile bucowi Sapkowskiemu

Dodaj komentarz

 
Wczytywanie...