Vampire The Masquerade: Bloodlines 2

Na "Vampire The Masquerade: Bloodlines 2" ostrzą sobie zęby wszyscy miłośników krwiopijców, jednak kontynuacja kultowej "jedynki" nie chce podzielić losów sławnego poprzednika, stąd też wydawca przesuwa datę premiery tłumacząc, że dodatkowy czas zostanie wykorzystany na ostateczne szlify.

bloodlines 2

Pierwsze "Bloodlines", chociaż rewolucyjne w dniu premiery oraz oferujące znakomite odwzorowanie Maskarady, okazało się tak uciążliwe technicznie, że stało się nie tylko przykładem gry wypuszczonej przedwcześnie, ale także gwoździem do trumny studia Troika. Następcy z Hardsuit Labs doskonale zdają sobie z tego sprawę, stąd też podjęto decyzję o zmianie daty premiery. Nadal jednak mówimy tu o 2020 roku.

Vampire The Masquerade: Bloodlines 2

Co tu dużo pisać, nie wygląda to zbyt pięknie. Dość drętwo i budżetowo, natomiast system walki woła o pomstę do nieba. Jak to jednak mawiał niejaki Bolec – "spokojnie, może zaraz się rozkręci". Dajmy twórcom trochę czasu, choć osobiście nie będę ukrywał, że albo marcowa premiera zaliczy ostry poślizg o co najmniej pół roku, albo skończy się tu piękną katastrofą.

vampire the masquerade: bloodlines 2

Tak czy owak, kolejny prawie półgodzinny fragment z rozgrywki trafił do sieci. Co prawda urywek prezentuje ten sam etap, który mieliśmy przyjemność oglądać podczas targów w Los Angeles, aczkolwiek wprawne oko tu i tam znajdzie kilka nowinek, na przykład jak wygląda zabawa z bronią palną.

Vampire The Masquerade: Bloodlines 2

Tak wiemy, że to kolejny gameplay z Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2 może wyglądać podejrzanie, ale dajemy wam słowo, że nikt od twórców i wydawcy nie obiecuje nam pieniędzy, darmowych DLC do "Crusaders Kings 2" i dożywotniego zapasu rękawiczek bez palców. Dodatkowo w tym przypadku próbka gry jest znacznie dłuższa osiągając niemal 20 minutową długość. Nasza postać przyjmuje zadanie od Starszej Toreadorów, polegające na znalezieniu pewnego Cienkokrwistego. Dla wszystkich nieprzekonanych do produkcji mam dobrą wiadomość. Gra naprawdę oddaje ducha poprzedniczki. Walka wręcz jest równie pokraczna, a przeciwnicy dalej są tępi.

vampire the masquerade: bloodlines 2
Vampire The Masquerade: Bloodlines 2

W nadchodzącą kontynuację uwielbianego, czczonego, ukochanego, ubóstwianego i <tu wstawić przymiotnik o zabarwieniu pozytywnym> klasyka z początku XXI wieku, "Vampire The Masquerade: Bloodlines" będziemy mogli zagrać, aż sześcioma klanami. Chwila tylko sześcioma? To o jeden mniej niż w pierwszej części. I dodatkowo jednym z dostępnych klanów są Cienkokrwiści, przemieni z tak bardzo rozwodnioną krwią, że bez problemu mogą uchodzić za zwykłych ludzi, a wampiryzm jest dla nich małą niedogodnością. Ale nie martwcie się znając Paradox Interactive nowe klany zostaną dodane za pomocą płatnych DLC. Dwa lata po premierze gra będzie posiadała ponad 150 DLC z nowymi klanami, ubraniami dla nowych i starych klanów, nową muzyką i nowymi opcjami kosmetycznymi.

vampire the masquerade bloodlines,vampire the masquerade: bloodlines 2
Vampire The Masquerade: Bloodlines 2

Ten godzinny wywiad zawiera wiele interesujących informacji dotyczących nadchodzącego produkcji Paradox Interactive i Hardsuit Labs, które z pewnością zainteresują wielu z was. Począwszy od wspomnień Briana Mitsody z prac nad pierwszą częścią "Bloodlines", wrażeń z pracy nad kontynuacją tak kultowej gry prezesa Hardsuit Labs, rozmowy z pisarzami i projektantami gry dotyczące założeń fabularnych, stworzonych na potrzeby gry dyscyplin, możliwości interakcji z światem gry i wpływu na fabułę naszych decyzji i wiele innych.

vampire the masquerade: bloodlines 2
Vampire The Masquerade: Bloodlines 2

Wydane w 2004 roku "Vampire The Masquerade: Bloodlines" nie było gigantem sprzedaży, ale zawładnęło sercami graczy. Podróż przez okryte mrokiem Los Angeles jako świeżo przemieniony wampir starający się znaleźć swoje miejsce (i przeżyć) pośród tysiącletnich spisków, potworów, łowców wampirów i co gorsza naszych braci z wampirzego rodu pozostawiła w sercach graczy tęsknotę za możliwością powrotu do tego mrocznego świata i poznania jego kolejnych tajemnic.

vampire the masquerade: bloodlines 2

Co prawda gra była pełna błędów i częściowo niedokończona, ale nadrabiała to fabułą, dialogami, możliwościami tworzenia i rozwoju postaci, wykorzystania naszych umiejętności do rozwiązania zadania w sposób, jaki nam się podoba, oraz wspaniały klimat. Teraz po 15 latach Paradox Interactive i Hardsuit Labs zdecydowały się wtłoczyć świeżą krew w ciało Przedpotopowca i uszczęśliwić wszystkich graczy na świecie kolejną częścią wampirzej sagi. "Vampire The Masquerade: Bloodlines 2" właśnie zostało zapowiedziane!

  • 1 strona
Wczytywanie...