Thunderbolts: Bez pardonu - Thunderbolts #1

Thunderbolts: Bez pardonu
Ocena użytkowników
-- Średnia z 0 ocen
Twoja ocena

Nazwa „Thunderbolts” określała w komiksowym uniwersum Marvela przeróżne grupy, od rządowego oddziału do zadań specjalnych po byłych złoczyńców, którzy pragnęli stać się dobrzy. W najnowszej odsłonie serii Thunderbolts jest to grupa antybohaterów zgromadzonych przez Czerwonego Hulka (czyli generała Rossa). Venom, Elektra, Punisher, Deadpool i sam Czerwony Hulk chcą ostatecznie rozprawić się z pewnymi groźnymi przestępcami. Za albumem Bez pardonu stoją scenarzysta Daniel Way (Wolverine: Origins, Deadpool) oraz znany rysownik Steve Dillon (Hellblazer, Kaznodzieja, Punisher).

Komiksy z uniwersum Marvela wydawane w kolekcji Marvel Now! ukazują się nakładem Egmontu od 2015 r. Do księgarń trafiły już albumy z takimi popularnymi superbohaterami marvelowskimi jak Avengers, Spider-Man, X-Men, Strażnicy Galaktyki czy Deadpool. Z czasem dołączyły do nich m.in. serie Thunderbolts, Uncanny Avengers, Uncanny X-Men i Thor Gromowładny oraz ukazujące się poza seriami najbardziej fascynujące opowieści ze świata herosów.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Choć premiera „Suicide Squad” już minęła, warto zauważyć, że to nie jedyna grupa złoczyńców powołana do zadań specjalnych. W przypadku „Thunderbolts” siły łączą ze sobą Czerwony Hulk, Deadpool, Venom, Elektra i Punisher. Z jakim skutkiem? To nie pierwsza sytuacja, w której pod banderą Thunderbolts gromadzą się złoczyńcy. Liczba pseudonimów na liście przekroczyłaby dwudziestkę i nie powinno to dziwić, zważywszy na fakt, iż grupa debiutowała jeszcze w 1997 roku. I co tu kryć, po wielu... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

  • Thunderbolts: Czerwony postrach
    #2 Thunderbolts: Czerwony postrach
  • Thunderbolts: Nieskończoność
    #3 Thunderbolts: Nieskończoność
Wczytywanie...