Hellblazer. Tom 1 - Hellblazer #1

Hellblazer. Tom 1
Ocena użytkowników
8,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Pierwsza część opowieści o Johnie Constantinie autorstwa Briana Azzarello. Głównym bohaterem jest parający się magią Anglik, który wikła się w dziwne, niebezpieczne sytuacje, często związane ze zjawiskami paranormalnymi. Specyficzne podejście do rzeczywistości powoduje, że jego postać jest moralnie niejednoznaczna, a czasem wręcz odpychająca. Dla wyższego dobra posługuje się bowiem podstępem, oszustwem i manipulacją, a nawet… magią, co zraża do niego ludzi i powoduje, że dotychczasowi przyjaciele stają się jego wrogami.

Autorem tej dwuczęściowej serii jest Brian Azzarello, amerykański scenarzysta komiksowy znany m.in. z serii „100 naboi”, za którą otrzymał Nagrodę Eisnera oraz Harveya, a także albumu „Batman – Rozbite miasto” czy serii „Loveless”. Rysunki stworzyli Richard Corben, Marcelo Frusin, Steve Dillon, Dave E. Taylor.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Rozpoczęcie wydawania "Hellblazera", czyli komiksowej serii z Johnem Constantine'em, jest jak zaproszenie dla nowych czytelników. Pierwszy tom może jednak ich zaskoczyć, zwłaszcza jeśli obiektami porównawczymi będą dotychczasowe ekranizacje (film, serial). Egmont, jak zdradza na tylnej okładce, ma w planach sześć odsłon "Hellblazera" – dwie Briana Azzarello, trzy Gartha Ennisa i jedną Warrena Ellisa. Początek to więc Azzarello, a ten nadaje historiom Constantine'a innego charakteru.... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

 • Hellblazer. Tom 2
  #2 Hellblazer. Tom 2
 • Hellblazer. Tom 3
  #3 Hellblazer. Tom 3
 • Hellblazer. Tom 4
  #4 Hellblazer. Tom 4
 • Hellblazer. Tom 5
  #5 Hellblazer. Tom 5
Wczytywanie...