outpost2

Hellblazer. Tom 3 - Hellblazer #3

Hellblazer. Tom 3
Ocena użytkowników
7,5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Kolejna część opowieści o Johnie Constantinie – Hellblazerze – pierwsza w interpretacji Gartha Ennisa. W jego ujęciu Hellblazer to pijak, nałogowy palacz, mężczyzna nie dbający o siebie i innych. Jednocześnie to jeden z niewielu ludzi, którzy potrafią walczyć z demonami. Tym razem będzie musiał zaprząc złe moce do uratowania własnego życia. Autorami rysunków do tego tomu są m.in. William Simpson („Sędzia Dredd”), Steve Dillon („Kaznodzieja”) i David Lloyd („V jak vendetta”). Seria HELLBLAZER to najdłużej ukazująca się seria Vertigo (1988–2013).

Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine’a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison. W niniejszej edycji przedstawimy postać Hellblazera w interpretacji Briana Azzarello (2 tomy), Gartha Ennisa (3 tomy) oraz Warrena Ellisa (1 tom).

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Polskie wydania zbiorcze "Hellblazera" z chronologią nie mają nic wspólnego. Najpierw ukazał się dwutomowy run Briana Azzarello (zeszyty #146-174), a teraz na rynku pojawiają się albumy ze scenariuszami Gartha Ennisa (pisał z przerwami, ale zaczął zeszytem #41, a skończył #133). W planach jest też Warren Ellis, który powinien rozdzielać obu twórców (#134-143), a i wielu fanów liczy na początki Johna Constantine'a, czyli run Jamie'ego Delano. W normalnych przypadkach ten chaos byłby... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

 • Hellblazer. Tom 1
  #1 Hellblazer. Tom 1
 • Hellblazer. Tom 2
  #2 Hellblazer. Tom 2
 • Hellblazer. Tom 4
  #4 Hellblazer. Tom 4
 • Hellblazer. Tom 5
  #5 Hellblazer. Tom 5
Wczytywanie...