Hellblazer. Tom 4 - Hellblazer #4

Hellblazer. Tom 4
Ocena użytkowników
8 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Drugi tom opowieści o Hellblazerze autorstwa znanego irlandzkiego scenarzysty Gartha Ennisa. John Constantine kończy czterdzieści lat, co skłania go do refleksji nad dotychczasowym życiem. Jednak przeszłe uczynki nie dają o sobie zapomnieć, a władcy ciemności nieustępliwie upominają się o swoje. Wymarzona spokojna przyszłość u boku Kit Ryan staje w związku z tym pod znakiem zapytania.

Autorami rysunków do tego tomu są William Simpson („Sędzia Dredd”) i Steve Dillon („Kaznodzieja”). Seria HELLBLAZER to najdłużej ukazujący się cykl Vertigo (1988–2013). Na przestrzeni lat scenariusze przygód Johna Constantine'a pisało wielu znanych autorów, m.in. Garth Ennis, Paul Jenkins, Warren Ellis, Brian Azzarello, Neil Gaiman czy Grant Morrison.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Rzeczywistość Johna Constantine'a w interpretacji Gartha Ennisa jest nie tylko nadnaturalna, lecz także posępna i pełna ludzkich mroków niczym w realistycznym thrillerze czy dramacie. Głównego bohatera gnębią też zwyczajne upadki i problemy, a nie jedynie konflikty z demonicznymi postaciami. Ennis nie cacka się z Johnem i nie ma nic przeciwko pokazaniu go jako antypatycznego chama, który gdy ma gorszy humor, bywa wredny dla otoczenia. Dopiero kobiecy wpływ zdaje się łagodzić jego... czytaj dalej...

Komiksy z cyklu

 • Hellblazer. Tom 1
  #1 Hellblazer. Tom 1
 • Hellblazer. Tom 2
  #2 Hellblazer. Tom 2
 • Hellblazer. Tom 3
  #3 Hellblazer. Tom 3
 • Hellblazer. Tom 5
  #5 Hellblazer. Tom 5
Wczytywanie...