X-Men: Bitwa atomu

X-Men: Bitwa atomu
Ocena użytkowników
6.5 Średnia z 1 ocen
Twoja ocena

Wątki pochodzące z trzech wydawanych w Polsce serii przedstawiających historię mutantów – All-New X-Men, Uncanny X-Men i Wolverine i X-Men – łączą się w tomie Bitwa Atomu. Niemal wszyscy X-Men, mutanci stanowiący następny etap w rozwoju ludzkości, będą musieli teraz zadecydować o swoim miejscu w społeczeństwie. Obdarzeni niezwykłymi mocami mutanci z przeszłości, przyszłości i teraźniejszości staną teraz wspólnie przed wielkim wyzwaniem. Twórcami tego epickiego albumu są m.in. scenarzyści Brian Michael Bendis (All-New X-Men, Uncanny X-Men, Era Ultrona), Jason Aaron (Wolverine i X-Men, Thor Gromowładny), Brian Wood (X-Men, Moon Knight) oraz rysownicy Stuart Immonen (All-New X-Men, Ultimate Spider-Man) i Chris Bachalo (Uncanny X-Men, Amazing Spider-Man).

Komiksy z uniwersum Marvela wydawane w kolekcji Marvel Now! ukazują się w Polsce nakładem Egmontu od 2015 r. Do księgarń trafiły już albumy z takimi popularnymi superbohaterami marvelowskimi jak Avengers, Spider-Man, X-Men, Strażnicy Galaktyki czy Deadpool. Z czasem dołączyły do nich m.in. serie Thunderbolts, Uncanny Avengers, Uncanny X-Men i Thor Gromowładny oraz ukazujące się poza seriami najbardziej fascynujące opowieści ze świata herosów.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

Przed twórcami "Bitwy Atomu" stało trudne zadanie. Mieli stworzyć historię z okazji półwiecza X-Men. Możliwe były dwie drogi – zrealizowanie czegoś ambitnego i wymagającego albo typowo rozrywkowego. Postawiono na drugi wariant, łatwiejszy, ale nadal nastręczający pewne problemy, ponieważ opowieść należało powiązać z aktualnymi losami superbohaterów w taki sposób, żeby nowy czytelnik nie musiał ich znać. Efekt jest całkiem przyzwoity. Rzeczywiście lektura wcześniejszych perypetii X-Men... czytaj dalej...

Wczytywanie...