Sztejer 3: Dajcie mi głowę zdrajcy! - Vincent Sztejer #3

Sztejer 3: Dajcie mi głowę zdrajcy!
Ocena użytkowników
7.67 Średnia z 3 ocen
Twoja ocena

Trzy wieki podnoszenia się z kolan po wielkiej Zagładzie nauczyło nas wiele. Szczególnie w kwestii skutecznej eksterminacji. Kanalia wyrosła na największe dzieło ewolucji.

Nazywam się Vincent Sztejer i zabijam dla srebra.

Wścieklica jest jedną z dwóch największych plag ludzkości. Zaraz obok władzy. Obydwie zmieniają ludzi w wyprane z uczuć, dyszące żądzą mordu, zaślinione bestie. Ci przy korycie lepiej się maskują, ale najskuteczniejsze lekarstwo na obydwie przypadłości jest identyczne – porcja ołowiu aplikowana za pomocą obrzyna. Najlepiej z małej odległości.

Mógłbym tu się przed wami wybielić, skłamać, że moim powołaniem jest ratowanie uciśnionych niczym junak z ballady. Znacie ten schemat, oklepany do wyrzygania. Skuteczny, kiedy zapragniesz kopnąć w kalendarz. Dziękuję, postoję. Mnie się w tym szambie mimo wszystko podoba.

I tak sterczę pomiędzy tymi co chcą mnie zeżreć, a tymi co chcą mnie zabić i ograbić. Co bym nie zrobił mam przesrane. U mnie norma.

Recenzja Czytaj całą recenzję »

„Pamiętaj, zawsze może być gorzej.” – ta jakże pesymistyczna maksyma tkwiła w mojej głowie przed lekturą najnowszej powieści Roberta Forysia pt. „Sztejer III – Dajcie mi głowę zdrajcy!”. Przypominając sobie udrękę spowodowaną wcześniejszymi przygodami cynicznego zabójcy, przez długi czas egzemplarz leżał na półce obok poprzednio recenzowanych pozycji. Broniłem się przed nieznanym bardzo długo, do czasu, kiedy dwa tygodnie temu sięgnąłem po książkę z myślą wykonania redaktorskiego zadania w... czytaj dalej...

Książki z cyklu

  • Sztejer
    #1 Sztejer
  • Sztejer 2
    #2 Sztejer 2
Wczytywanie...