riese
The Secret World

Recenzja The Secret World na GameExe

Dodał: , · Komentarzy: 0
s

Gry MMORPG wyrastają jak grzyby po deszczu, w mniejszym bądź większym stopniu będąc własnymi klonami, trudno więc o coś innego, unikalnego. Nasz redaktor, Frey, postanowił przyjrzeć się bliżej "The Secret World", grze MMO w nieco odmiennym klimacie. Efektem jego badań jest obszerna recenzja tego tytułu zawierająca ogromną ilość informacji o charakterze rozrywki, jaką oferuje TSW.

(...) Nie jest mi łatwo zdefiniować klimat, do którego zalicza się TSW, roboczo nazwałbym go jako współczesne dark fantasy (modern dark fantasy). Co się za tym kryje? Przenosimy się do świata, w którym miejskie legendy ożywają. Dowiadujemy się, że legendarne postacie, miejsca i przedmioty naprawdę istniały, a czasem nawet sporo po sobie pozostawiły. Świat ten jednak pod względem technologicznym nie różni się od tego, który znany jest nam obecnie (...)

Czytaj dalej...

The Secret World

Rezygnacja z abonamentu siłą rzeczy musi przyciągnąć do danej gry większą liczbę graczy. Nie inaczej jest z The Secret World. Ambitne MMO od Funcomu wreszcie odrabia straty, zaś dobre wyniki finansowe pozwalają pozytywnie patrzeć w przyszłość.

the sescret world, funcom

Do gry powracają weterani, jak też pojawiają się "świeżaki", dzięki czemu Funcom chwali się, że aktywnych graczy przyrosło aż o 400 % w porównaniu do okresu, kiedy co miesiąc musieliśmy wpłacać pewną sumę na konto wydawcy. Ostatni miesiąc pozwolił sprzedać 70 tysięcy pudełek z grą, co daje w sumie 30% wszystkich legalnie nabytych kopii gry. Można więc powiedzieć, że mamy do czynienia ze standardowym wzrostem popularności, który Funcom zna z czasów Age of Conan.

Mimo dobrych wyników, firmę czeka restrukturyzacja. Mówiąc bardziej po ludzku – zwolnienia, zamykanie niektórych oddziałów studia i skupienie się na mniejszych projektach. Pozostaje mieć nadzieję, że Funcom przetrwa ciężki okres dzięki TSW, które ma być wciąż ulepszane i rozbudowywane.

The Secret World

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zagrać w sieciowe The Secret World, to Funcom wyciąga ku was pomocną dłoń. We wspomnianym tytule nie uświadczymy już uiszczanego co miesiąc abonamentu. Tym sposobem wydawca chce przyciągnąć do gry nowe osoby.

the secret world, funcom

The Secret World to wciąż tytuł w wielu aspektach nowatorski, zaś zbliżająca się Apokalipsa stała się motorem napędowym nowej akcji promocyjnej. Szybko okazało się, że dotychczasowe wyniki finansowe nie są na tyle zadowalające, by tytuł ten przebił się do czołówki gatunku. Wpierw Funcom sięgał po darmowe weekendy, jednak teraz przyszła pora na całkowitą likwidację abonamentu.

Dla nowego gracza oznacza to tyle, iż jedynymi kosztami, jakie będzie musiał ponieść, będą te związane z zakupem samej gry. Pozostali zapewne przyjrzą się bliżej systemowi mikropłatności, który w ramach pakietu członkostwa pozwala na zakup dodatkowych przedmiotów oraz pakietów DLC. Szczegóły znajdują się w oficjalnym obwieszczeniu na stronie głównej gry.

Zobaczymy, czy w ten sposób gra zyska "drugą młodość". Być może TSW wygeneruje odpowiednią ilość pieniędzy, by raczyć graczy swoim interesującym klimatem jeszcze przez kilka lat – o ile wcześniej nie nastąpi ten cały koniec świata.

The Secret World

"The Secret World" nie okazał się tak opłacalną produkcją jak oczekiwali twórcy. MMO od Funcomu znalazło od dnia premiery tylko 200 tysięcy nabywców.

the secret world

Wynik nie jest zachwycający i przyczynił się do zwolnienia dużej części pracowników. Funcom zdecydował się także na skoncentrowaniu się na rynku mniejszych sieciówek, a zostawieniu większych. Konkurencja zbyt mocna – niedługo premiera dodatku do "World of Warcraft", wczoraj premiera "Guild Wars 2", który zebrał milion nabywców przed premierą. Jednak nie tylko to, zdaniem twórców przyczyniło się także do klęski "The Secret World" – producenci obwiniają też recenzentów. Funcom uważa, że to przez ich słabe oceny (średnia na metacritic 72/100) gracze nie zakupili ich produkcji.

Czy zgadzacie się z tym, że winę słabej sprzedaży "The Secret World" ponoszą recenzenci? A może sami już graliście w MMO od Funcomu? Jeśli tak, to uważacie, że zasłużył na niską sprzedaż czy może wręcz przeciwnie?

The Secret World

Funcom ogłosił, iż jedynie tydzień dzieli nas od pierwszego weekendu, podczas którego każdy będzie mógł wypróbować ich jeszcze świeżutkie sieciowe The Secret World.

the sescret world, funcom

Dość zaskakująca decyzja twórców gry, która zadebiutowała dopiero na początku tego miesiąca. Nie zmienia to jednak faktu, iż twórcy Age of Conan przy swoim najnowszym dziecku postanowili zmienić metody promocji gry, udostępniając ją na następny weekend za darmo. Oznacza to możliwość kontynuowania zabawy na podstawie swojego konta z bety lub też opcję stworzenia całkiem nowego.

Decyzja ta ma być celebracją pierwszego miesiąca gry, jak też wprowadzanego w tym czasie pierwszego rozszerzenia do gry w ramach dość pokaźnej aktualizacji. W czasie darmowego weekendu planowane są specjale questy, za wykonanie których dostaniemy nagrody jak chociażby nowy dostępny grze w T-shirt, fajerwerki czy bonusowe punkty.

Wygląda na to, iż Funcom nie zamierza zwlekać tak długo z darmowymi weekendami, jak to czyniła EA przy TOR. Być może to właśnie jest droga do sukcesu gry The Secret World, która również wymaga miesięcznego abonamentu. Jak sądzicie, nie za wcześnie na takie kroki?

The Secret World

"The Secred World" nie dla Polaków

Dodał: , · Komentarzy: 2
the, secred, world, funcom, mmo, rpg

Wczoraj, po długich tygodniach oczekiwania, wystartował "The Secred World" – najnowsze MMO Funcomu. Niestety, premiera ta nie dotyczy naszego państwa, a co gorsza nie jest jasne, kiedy doczekamy się tej pozycji na sklepowych półkach.

The Secret World osadzony jest we współczesnych realiach wielkich miast. Wcielając się w członka jednego z trzech dostępnych organizacji, stawiamy czoła potworom, magii i siłom zła. Oczywiście, poza walką z przeciwnikami sterowanymi przez komputer, gracze zwrócą się przeciwko sobie, w walce o dominację.

Za wydanie produkcji Funcomu odpowiedzialny jest Electonic Arts. Cena w dniu premiery będzie wynosić najprawdopodobniej 149,90zł.

The Secret World

The Secret World – otwarta beta

Dodał: , · Komentarzy: 2

Już w ten weekend ruszy ostateczna beta The Secret World i jest ona otwarta dla wszystkich, którzy już wyrazili lub wyrażą chęć wzięcia w niej udziału do piątku. Więc do roboty ludzie! Akcja trwać będzie do 24 czerwca i pozwoli graczom na zwiedzenie już wcześniej prezentowanych obszarów, jak miasteczko Kingsmouth czy The Savage Coast.

the secret world, funcom

To MMO jest całkiem ciekawym kąskiem i sam przetestowałbym jego możliwości, gdyby czas nie był takim wrednym kosmatym stworem, a ja lepszym organizatorem własnych zajęć. Ale ci błogosławieni o mnóstwie wolnego czasu – skuście się i wejdźcie do tajemnego świata i podzielcie się wrażeniami na łamach GameExe!

The Secret World

Funcom zdradza pierwsze szczegóły dotyczące zawartości nadchodzącej gry MMO twórców Age of Conan, czyli The Secret World, którą dane będzie zwiedzać nabywcą wersji preorder podczas weekendowej bety.

the sescret world, funcom

Weekendowa beta gry, która potrwa od 11 do 13 maja, pozwoli nam na zwiedzanie małego miasteczka Kingsmouth, które jest oblężone przez mroczne siły. Tutejsi Templariusze walczą z zagrożeniem, więc możemy im pomóc lub też przeprowadzić śledztwo dla własnych korzyści. Zajrzymy także do jednego z trzech głównych miast w grze, czyli Londynu.

Kolejne weekendy z betą pozwolą nam zajrzeć do Iluminatów w Nowym Jorku oraz Smoków w Seulu. Przypominamy, że dostęp do testów mają wszyscy nabywcy wersji preorder gry.

Szczegółowa treść ogłoszenia o pierwszym beta weekendzie oraz oficjalny FAQ są dostępne pod tym adresem.

The Secret World

Za pośrednictwem swojej strony, FunCom poinformowało o rozpoczęciu przyjmowania zamówień na pre ordery nadchodzącego sieciowego The Secret World.

the sescret world, funcom

Decydując się na pre order, gwarantujemy sobie także dostęp do bety, której kolejne testy ruszają od 11 maja. Poza tym w pudełku znajdziemy specjalny przedmiot pozwalający na szybsze zdobywanie doświadczenie, specjalny T-shirt dla naszej postaci oraz unikatowego chowańca, który będzie wspierać nas w grze. Dane nam będzie także zagrać na minimum 24h przed całą resztą graczy, przy czym wciąż dokładna data wcześniejszego dostępu nie jest jednoznacznie ustalona.

Grę już teraz można zamawiać w pre orderze w cenie $49.99 za pudełko, korzystając z pośrednictwa oficjalnego sklepu. Premiera The Secret World została wyznaczona na 19 czerwca.

The Secret World

Na GameTrailers.com można już oglądać najnowszy trailer z nadchodzącej gry MMO The Secret World. Tym razem filmik traktuje o frakcji Illuminatów.

Illuminaci doskonale zdają sobie sprawę, że wiedza to potęga. Zdają się posiadać wszystkie odpowiedzi – a przynajmniej te, które się liczą...

Wczytywanie...