Dokon

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

dokon,rise of the argonauts

Dokon to joński mistrz, przybywający do Myken na zaproszenie Patroklesa. Zgłasza swój udział w turnieju Likomedesa, którego zwycięzca otrzyma Pięść Aresa, zaś wraz z nią władzę nad całą krainą. Choć swoich sił chciało spróbować kilku śmiałków, to przez długi czas właśnie on jest jedynym zgłoszonym uczestnikiem.

Plotki głoszą, że Patrokles zawarł układ z Dokonem. Ten ostatni to ponoć prawdziwa bestia, która spokojnie może stanąć w szranki z najlepszymi greckimi wojownikami. Patrokles zaprasza na rozmowę innych śmiałków, dzięki czemu szybko rezygnują z udziału. Rękawicy nie podnosi też największy konkurent, czyli kochany przez mykeńską arenę Achilles. Dopiero Jazon zgadza się uczestniczyć w walce o Pięść Aresa, choć Dokon nie wydaje się być tym faktem mocno zmartwiony. Gładko przechodzi przez dwie pierwsze rundy, podczas których musi pokonać dzikie zwierzęta. Zaskoczeniem okazuje się sam finał, gdyż na arenę wkracza Achilles i staje ramię w ramię z władcą Jolkos. Joński mistrz wpierw oponuje przeciwko nierównowadze sił, ale nie wskórawszy nic u Likomedesa, wykorzystuje moc swojej włóczni pozwalającą na przywołanie demonicznych wojowników z samego Tartaru. Tym samym jawnie potwierdza swoją przynależność do Czarnych Języków, które pragną obalić Likomedesa i zająć jego tron. Dokon przegrywa to starcie, dzięki czemu Mykeny wyzwalają się z macek sług Hekate.

Joński mistrz trafia do Tartaru, gdzie raz jeszcze przyjdzie mu skrzyżować oręż z władcą Jolkos. Choć Jazon może liczyć na pomoc aż dwóch towarzyszy, to starcie jest zdecydowanie trudniejsze od tego, które odbyło się w Mykenach. Mimo przeciwności wynik starcia jest identyczny, zaś dalsze losy pokonanej duszy Dokona pozostają nieznane.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...