Medea

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

rise of the argonauts, medea

Medea to dawna członkini Czarnych Języków i jedna z dwóch kobiet, które trafiły na "Argo". Nim stała się członkiem załogi Jazona, mieszkała w ukryciu na Jolkos. Ta potężna czarownica jest córką króla Kolchidy Aestesa. Ojciec nigdy nie miał dla niej zbyt wiele czasu, jednak gdy dziewczynka skończyła 12 lat, wybrał jej na męża władcę sąsiedniego kraju. Aestesowi nie przeszkadzało, że przyszły zięć miał niemalże 60 lat. Problem niechcianego małżeństwa rozwiązała sama Medea, która w trakcie nocy poślubnej zamordowała swego przyszłego suwerena, po czym uciekła. Przez wiele lat żyła w ukryciu, jednak obiecała sobie, że nigdy więcej nie będzie bezsilna. Spotkanie z Czarnymi Językami było dla Medei wybawieniem, jednak wkrótce przekonała się, że każda moc ma swoją cenę.

Medea przybyła na Jolkos śladem zabójcy Alkeme. Dołączyła do Jazona, bowiem ten miał przeczucie, że powinien ją zabrać ze sobą. Czarownica, świadoma swojej potęgi, której nie potrafiła kontrolować, nałożyła na statek i własny pokój runy, które tylko władca Jolkos mógł zdjąć. W ten sposób ograniczała nie tylko własne moce, ale także możliwość poruszania się po całym okręcie. Z tego też powodu nie zareagowała nawet wtedy, gdy na statek wdarli się napastnicy i zamordowali samego Argosa.

Użyła swojej mocy, aby przenieść do Tartaru Jazona i jego dwóch towarzyszy, jak też umożliwiła im bezpieczny powrót, dzięki czemu przywódca Argonautów zdołał ostatecznie ocalić Alkeme.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...