przebudzenie_cienie

Alkmene

1 minuta czytania

Tekst zawiera spoilery.

alkmene, rise of the argonauts

Alkmene to córka króla mykeńskiego Likomedesa. Miała zostać żoną króla Jolkos, lecz podczas ceremonii ślubnej została śmiertelnie postrzelona przez jońskiego najemnika. Napastnik przeniknął przez pałacowe straże i użył zatrutej strzały. Alkmene zmarła na rękach swego małżonka, który miał być kolejnym celem zamachu. Jazon skrył się jednak za swoją tarczą, zaś wkrótce potem wyruszył w pościg za mordercą żony, by ostatecznie wymierzyć mu sprawiedliwość.

Królowa Jolkos została pochowana ze wszystkimi honorami, jednak Jazon nie pogodził się z utratą ukochanej. Zwiedziony legendą o Złotym Runie i jego mocy, złożył obietnicę, po czym wyruszył w podróż, której celem było wskrzeszenie Alkmene. Wyprawie potajemnie przyglądał się Hermes, który niegdyś obdarzył królową jednym ze swoich błogosławieństw.

Ze śmiercią córki łatwo nie pogodził się także Likomedes, który za wszystko obwiniał króla Jolkos. Gdy Jazon przybył do Myken, pogrążony w żalu ojciec zmusił go do walki na arenie, by dowieść swojej niewinności.

Złote Runo wpadło w końcu w ręce Argonautów. Jazon użył jego mocy, dzięki czemu Alkmene powróciła do świata żywych, na powrót stając się królową Jolkos.

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

Wczytywanie...