Quelzarn

1 minuta czytania

quelzarn

Magowie Faerûnu mówią, że węgorzopodobne węże, zwane Quelzarnami, zrodziły się z magii. Możliwe, że są wynikiem starego eksperymentu czarowników z Unther. Mierzące do 30-40 stóp (ok. 9-12 metrów) Quelzarny cechuje drapieżność i zręczność. Są doskonałymi myśliwymi znanymi z wszystkożerności, nie gardzącymi nawet padliną. Odporne na skażenia wody w dużych portach i na bagnach, wykorzystują osad brudu jako zasłonę podczas szykowania się do ataku. W większości przypadków łapią i połykają swoje ofiary, jednak gdy z jakichś powodów wąż jest rozzłoszczony, to jest w stanie zwrócić przeciwnika, by go ugryźć. Znane są również z tego, że fascynuje je magia i czasami łapią czarowników z czystej ciekawości – ale tylko wtedy, gdy nie są głodne. Wiodą samotny tryb życia i spotykają się rzadko, głównie w celu przedłużenia gatunku.

Quelzarny, jako istoty stworzone przez magów, są wrażliwe na magię i mają skłonność do pojawiania się w miejscach wysoce nasyconych Splotem. Wielu mędrców wierzy, że tkanki tych węży są dobrymi magicznymi składnikami, na przykład ich czaszkowy płyn, użyty jako tusz, może zwiększyć moc zaklęć unieruchamiających. Inni natomiast wierzą, że z drewna, nad którym pieczone było mięso potwora, można wytworzyć różdżkę posiadającą silniejsze elektryczne czary.

Same Quelzarny nie interesują się skarbami, ale mogą przypadkowo połknąć kilka podczas pożerania ofiary. Jeżeli rozbebeszy się takiego osobnika, to istnieje szansa na znalezienie kilkunastu monet i innych dóbr (głównie cennych kamieni).

Komentarze

Brak komentarzy! Bądź pierwszy! Podziel się swoimi spostrzeżeniami!

Dodaj komentarz

 
Męczą Cię captche? , a problem zniknie. Zajmie to mniej niż rozwiązanie captchy!
Wczytywanie...